Результати брифінгу міністра охорони здоров’я України Максима Степанова за 6 січня
Переговори МОЗ зі світовими топвиробниками вакцин (які вже проводять ІІІ фазу клінічних випробувань або проходять процес реєстрації в інших країнах) та відповідними глобальними ініціативами тривають з травня 2020 року. Зокрема, вже досягнуті домовленості із програмою COVAX — є підтвердження постачання в Україну 8 млн доз вакцин проти COVID-19 у кінці I — початку II кварталу 2021 року.
Перший договір про постачання вакцин проти COVID-19 Україна підписала з компанією “Сіновак”, яка є найбільшою китайською компанією з виробництва вакцин, які схвалені в 34 країнах світу. За умовами договору, загалом Україна отримає від “Сіновак” 1 мільйон 913 тис. доз. Перша партія вакцин у кількості 700 тис. доз буде поставлена в Україну протягом 30 днів після офіційної реєстрації або в країні-виробнику, або в інших країнах із жорсткою регуляцією.
МОЗ категорично проти перенесення або скасування посиленого карантину, який має тривати з 8 до 24 січня 2021 року. Протягом січня-лютого прогнозується зростання кількості хворих на COVID-19 і збільшення навантаження на медичну систему, зокрема і через сезонну захворюваність на грип. Посилення карантинних заходів у січні дозволить країні не вдаватися до аналогічних заходів впродовж весни 2021 року.








Всього комментарів: 0