fbpx
Ірпінь, Здоров'я, Особистості, Слайдер

Ірпінь має стати кращим, комфортнішим та безпечнішим

Понеділок, 25 листопада 2019 | 11:08

Свідомі  люди творять історію.  Вони є основою будь-якого суспільства,  адже розвиваються самі і розвивають все навколо  себе. Однією з таких людей є Людмила Першин. Жінка  з активною громадською позицією відстоює права ірпінців на краще  життя та намагається зробити Ірпінь комфортнішим для мешканців. Сьогодні спілкуємось на  тему розвитку міста, та визначаємо пріоритетні напрямки разом з Людмилою Першин.

 

– Людмило,   Ви займаєте  активну громадську позицію  в місті, що Ви можете сказати  про сучасний стан влади у місті?  

– Наразі можна  сказати, що влади в  Ірпені, як такої, немає.  П’ятнадцять місяців у місті  немає міського голови, оскільки  позачергові вибори, які мали провести,   не відбулися і місто фактично залишилось без   голови. З того часу, як колишній мер пішов з посади,  у нас уже другий виконуючий обов’язки мера, роботу якого оцінювати  поки рано, адже він тільки-но зайняв цю посаду. Якщо говорити про те,  що відбувається у місті, мені хотілося б, щоб влада правильно розставляла пріоритети. Є  дуже багато плюсів їх діяльності, адже за часів правління минулого міського голови з Ірпеня  зробили гарну картинку, якою захоплюються мешканці інших міст, приїжджаючи в Ірпінь. По суті, якщо  переїхати сюди жити і стикатися з типовими для міста проблемами, то зараз все більше людей обурюється  через проблеми з освітою, медициною… Наприклад, наскільки я пам’ятаю, у грудні виповнюється 2 роки з того  моменту як у нас мав відкритись новий медичний центр на Садовій.

Запуск п’яти перших поверхів багатоповерхового центру з дитячим стаціонаром  та пологовим будинком планували на 2017 рік. По факту, зараз на місці цього центру лише сваї, активне   будівництво не розпочиналось. Також, нещодавно, виникла ще одна ситуація з медичним центром на Чехова 27, де замість лікарні збудували  висотки.

Дуже  хочеться,   щоб влада правильно  розставляла пріоритети в  напрямках розвитку. Досить яскравим  прикладом є відкриття нової набережної   з великою кількістю ліхтарів та лавок, які  в зимовий період недоцільні для людей. Влада повинна  дослухатися до громади та розуміти що важливіше саме для  жителів міста. Було б чудово, якби провладні ЗМІ влаштовували  опитування стосовно реалізації проєктів, де громада могла б запропонувати  своє бачення. Люди знають що для них важливіше, адже живуть у цьому місці.

Особисто  мене, та сама  набережна, здивувала величезною кількістю освітлення. Вона  знаходиться поза межами міста і наразі це не людна локація.  Проїжджаючи повз, я жодного разу не бачила значної кількості людей,   зазвичай, це поодинокі спортсмени, які виконують пробіжку, або одна-дві  людини на прогулянці. Освітлення на набережній дуже потужне, і мене дивує  той факт, що до школи №17, де навчаються наші діти, ми не можемо провести освітлення  значно меншої потужності уже понад 2 роки. Це дуже важливо, поясню чому. Школа знаходиться  в лісопарковій зоні і територія школи погано освітлюється. Нам обіцяли провести електрику з  запуском «Парку Незнайки», але не провели. Влітку, цього року, поставили кілька ліхтарів від вулиці Тищенка,  але найбільш проблемна територія школи, де батьки школярів часто знаходять шприци, не освітлюється. Тому  мене щиро вразило те, що для набережної освітлення реалізували, а для школи це зробити досі не вдалось.

Отже,  якщо говоримо про пріоритетність,  то виділяємо основні напрямки: освіта,  медицина, екологія, інфраструктура та якість  води.

 

– За  офіційними  даними вартість  набережної складає  34 мільйони. Куди доцільніше   було б витратити кошти? 

– Збудувати 2  дитячі садочки,  або розпочати будувати  медичний центр, тому що те  що нам обіцяли досі не відбулося.  Нещодавно провладні сайти Ірпеня анонсували  відновлення будівництва медичного центру. Проєкт  центру змінився та абсолютно відрізняється від того,  що був раніше, але адреса та місце залишились ті ж самі. Пройшов певний  час, але роботи досі не розпочались.

Також  вражає   якість води у  місті. З кожним  днем люди все більше   скаржаться, і я теж зіштовхуюсь  з цією проблемо щоденно. Це потрібно вирішувати, і  це пріоритет.

 

– Нещодавно  Голова Верховної   ради анонсував проведення місцевих  виборів у наступному році. Чи плануєте  ви балотуватися у мери міста?  

– Ні,  балотуватися  я не буду, адже  політика мене не дуже  цікавить. Мене просто цікавить  комфорт та безпека людей в Ірпені.  Я не можу мовчати, коли бачу відверту  брехню, або несправедливість. На виборах   я підтримуватиму людей, які, я впевнена, будуть працювати  для міста.

 

– Тобто,  Ви залишаєте  за собою громадську позицію,  і продовжуєте працювати в певних  напрямках для покращення міста? 

– Так,  працюватиму  у напрямках розвитку  освіти, екології та медицини.  Тому що всі три напрямки досить  важко охопити одразу, але коло свідомих   людей в місті розширюється і ми все більше  залучаємо небайдужих людей, з якими розробляємо нові проєкти,  обговорюємо важливі для Ірпеня речі та подальші кроки у мінімізації проблем, які  турбують мешканців міста.

 

– Якщо говорити про  заклади освіти, на Вашу  думку, як можна збільшити  їх кількість? За рахунок місцевої  влади, чи можливо приватних інвестицій?  

– Тут  настільки глибока проблематика,  що її вирішити досить не просто. Для  побудови освітніх закладів є розрахунки по кількості  коштів, які, при будівництві навчального закладу, виділяються  на одну дитину. Також є певні норми по території земельної ділянки. Якщо говорити про  наші школи, які існують з радянських часів, то їх не достатньо. У нас, на сьогоднішній день,   повинно бути як мінімум ще 3 новозбудованих школи. На кожну школу повинно бути виділено від двох до трьох  гектарів землі. Наразі в Ірпені таких земельних ділянок фізично немає. Тому наразі вирішити ситуацію, шляхом побудови  нових шкіл, не можна. Що можна робити зараз щоб вирішити проблему? Повинні бути хоча б добудови уже існуючих шкіл, якщо  дозволяє територія, наприклад школи №3, №2 та №17. Наскільки я знаю, у 12 школі влада міста планує добудувати декілька поверхів.  Садочки можна побудувати нові, там немає таких вимог до площ, та й вартість там менша. Що стосується залучення інвестицій, то цим  питанням повинна займатись місцева влада. Наразі стратегії розвитку освіти у місті немає, і найгірше те, що через 2-3 роки ситуація буде  катастрофічною з нашим рівнем забудови міста, адже зазвичай, 90% нових мешканців Ірпеня – це молоді сім’ї з однією дитиною, як мінімум. Школи  міста не зможуть впоратися з таким навантаженням, коли добудують та заселять тутешні житлові комплекси.

 

– Як  ви вважаєте,  чи повинна влада  зобов’язувати забудовників  будувати заклади освіти?

– В цій  ситуації  не можна сказати,  що влада повинна вимагати від  забудовників будувати заклади освіти. Добросовісні  забудовники купують землю за свої кошти, не звертаючись  до місцевої влади, і можуть на ній будувати будинок. Зобов’язати  таку людину влада не може. це було б нечесно. Якщо ми говоримо про  оренду землі у мерії, коли забудовник орендує земельну ділянку,  на які планує звести висотку, то, відповідно, місцева влада, обговоривши навантаження  на місцеві заклади освіти, повинна вимагати будівництво закладу освіти.

 

– Ірпінь стрімко розвивається,  яким, на Вашу думку, буде Ірпінь через  5 років?

– Хотілося  б сказати,  що Ірпінь стане  містом мрії, адже  тут красиво і місто  знаходиться близько від  столиці. Але місто перенавантажене,  ми бачимо це по завантаженості закладів освіти,  по щільності трафіку та подібних факторах. Бути оптимісткою  і говорити, що все зміниться в кращу сторону я не можу. Все   залежить від того, хто керуватиме містом. Якщо залишиться теперішня  влада, то ми можемо бачити зараз іх роботу, їх пріоритети та приблизну концепцію  подальшого розвитку міста. Якщо прийде абсолютно нова команда, ми зможемо десь через рік  їх керування зробити певні висновки – вектор розвитку та їх пріоритети. Зараз складно сказати щось конкретне. Сподіваюсь,  що Ірпінь, надалі, ставатиме кращим, комфортнішим та  безпечнішим.

 

П’ятниця, 06 листопада 2020
10:19

Рекорд по кількості видужавших від COVID

​​За минулу добу в Україні зафіксовано 9 721 новий випадок коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 304, медпрацівників – 468). Також ...

Вівторок, 16 Червня 2020
14:26

Кабмін планує посилити відповідальність за порушення маскового режиму

Кабінет міністрів України планує посилити відповідальність за недотримання маскового режиму, також уряд готовий переглянути режим носіння ...

П’ятниця, 13 Вересня 2019
16:57

Як святкуватимуть День Ірпеня?

День Ірпеня цьогоріч  святкуватимуть 21-22 вересня. Дійство проходитиме  у  стилі «Об’єднання поколінь».   Святкування  до дня  міста  пройде  ...

Понеділок, 22 Лютого 2021
10:32

На Київщині поліцейські повідомили про підозру зухвалим крадіям

Троє зловмисників вночі пропалювали вікна та проникали до приватних будинків людей. Чоловіки навіть не звертали увагу на те, чи є господарі ...