fbpx
Ірпінь, Освіта, Слайдер

Ірпінці провели зустріч з головою КОДА стосовно освітніх проблем

Четвер, 05 Грудня 2019 | 11:19

4 грудня  ініціативна група  ірпінців зустрілася  з  головою  КОДА  стосовно вирішення проблем  з   гострою нестачею  закладів  освіти в Ірпені.  Про  це редакцію газети  “Ірпінский  вісник”  повідомила  Людмила Першин.

“Сьогодні ми були на прийомі у Голови Київської обласної державної адміністрації Олексія Михайловича Чернишова. Обговорювали ряд проблем, які маємо в освітньому напрямку в нашому місті… якщо коротко:

 Необхідність будівництва 2-3 нових шкіл. На сьогоднішній день школи та садочки міста суттєво (а деякі критично) переповнені.
Додаємо документи в яких можна подивитися точні цифри по кожному освітньому закладу міста (садочках та школах), – яку проектну потужність має кожен освітній заклад та яка фактична завантаженість станом на сьогоднішній день.

Наведу декіька прикладів:
☑️ЗОШ-2 має проектну потужність – 900 учнів, а навчаються – 1671 учень. Завантаженість закладу = 186%.

☑️ЗОШ-17 має потужність – 1180 учнів, а фактична кількість – 1712 учнів. Завантаженість закладу =145%.

☑️ЗОШ-1 має потужність – 350 учнів, а навчаються – 588 дітей. Завантаженість – 168%.

По дитячих садочках ситуація ще більш критична, бо деякі з них мають фактичну завантаженість, яка зашкалює за 200% (!!!).

☑️ЗДО-2 “Веснянка” має проектну потужність – 80 дітей, а відвідують садочок – 180 діток. Завантаженість =225%.

☑️ЗДО-8 “Колібрі” має потужність – 160 дітей, а фактично садочок відвідують – 370 діток. Завантаженість = 231%.

☑️ЗДО-7 “Бджілка” має потужність – 95 дітей, а фактично є – 200 діток. Завантаженість =211%.

☑️ЗДО-1 “Лісова пісня” має потужність – 345 дітей, а фактично садочок відвідують – 515 діток. Завантаженість = 149%.

Це статистичні дані тільки по деяких освітніх закладах. Кого цікавить інформація по всіх закладах освіти міста – дивіться документи вище.

 Кабінет Міністрів України розробив державну програму “100 нових шкіл”. Нам сьогодні сказали, що наше місто попадає в цю програму, але не сказали яка кількість шкіл буде фінансуватися за рахунок коштів з державного бюджету. Чекаємо подробиць).

Не введений в експлуатацію новий корпус ЗОШ-17, в якому вже другий рік навчаються діти. Про цю проблему знають. Сьогодні на зустрічі був представник відділу освіти ОДА і сказав, що наша місцева влада обіцяє здати новий корпус в експлуатацію до кінця 2019 року. Не вірю! Таку ж відповідь ми чули рік тому, що корпус здадуть до кінця 2018 року. Обіцянки так і залишилися обіцянками. А чи кажуть нам зараз правду, чи знову обманюють, побачимо вже через місяць.

Садочок на вул. Курортній, який повинен вже два роки працювати, але так і стоїть порожній, бо не завершені ремонтні роботи. Завтра (05.12.19) будівля садочку буде передана на баланс Ірпінської Міської ради. Тобто, завершувати всі будівельно-ремонтні роботи будуть за кошти місцевого бюджету Ірпеня.

Це ключові питання, які сьогодні обговорювали на зустрічі.” –  коментує Людмила.

В всою чергу,  голова КОДА Олексій Чернишов теж  прокоментував   прокоментував  зустріч  з ініціативними  мешканцями Ірпеня.

«Ми повинні взяти на себе тягар тих, хто розпродав землі під будівництво багатоповерхівок. І нам державним коштом тепер доведеться будувати школи. І ми будемо це робити», — підкреслив Олексій Чернишов.

За словами голови КОДА, навіть попри наявність програми Уряду щодо зведення 100 шкіл, 100 садочків та 100 стадіонів, це питання потребує окремої уваги.

«Ми повинні будувати таку кількість шкіл, яка потрібна для забезпечення потреб населення», — зазначив Олексій Чернишов.

За підсумками проведеного прийому, керівник області доручив профільним структурним підрозділам посприяти в розв’язанні проблемних питань і звітувати йому про їх результати.

Із   зустрічі  стало відомо,  що   дитячий садочок за вулицею Курортна досі не добудований. Фінансування об’єкта здійснювалося за рахунок коштів місцевого бюджету м. Ірпінь та обласного бюджету.

КОДА зі свого боку підготувала всю необхідну документацію для передачі балансових витрат Ірпінській міській раді, яка повністю бере на себе зобов’язання щодо закінчення будівництва згаданого об’єкта у 2020 році. Відповідний акт буде підписаний 5 грудня 2019 року.

Зазначимо, що проєктна потужність закладу дошкільної освіти складає 190 місць.

Крім того, Олексій Чернишов розглянув питання введення в експлуатацію корпусу ЗОШ №17 в м. Ірпінь та відзначив необхідність спорудження соціальних об’єктів у цьому місті.

 

Понеділок, 01 Березня 2021
13:45

У Бучі маршрутка збила жінку

​У Бучі на вулиці Шевченка маршрутний автобус «Рута» збив жінку, повідомляє патрульна поліція Київської області. За даними правоохоронців, ...

Понеділок, 12 Жовтня 2020
12:21

Перекриють дорогу на Варшавській трасі

Новий ремонт доріг і знову перекрита траса. З 12-го жовтня на Варшавці частково перекриють дорогу. Причиною є будівництво транспортної ...

Понеділок, 02 Вересня 2019
9:21

Я несу відповідальність за довіру виборців

– Чим ознаменувався та запам’ятався для Вас початок роботи Верховної Ради України?   – Відчуття відповідальності за довіру, яку мені ...

Понеділок, 02 Серпня 2021
15:17

Планові відключення світла в Ірпені. Перелік вулиць

Компанія «ДТЕК Київські регіональні електромережі» повідомила про заплановані на найближчий тиждень відключення електроенергії на території ...