fbpx
Ірпінь, Культура, Особистості, Слайдер

Олександр Горобець: я не маю жодного права підвести своїх виборців

П’ятниця, 29 листопада 2019 | 11:49

Минуло  3  місяці  з  моменту,  як народний  депутат  від партії  «Слуга  народу»  Олександр  Горобець склав присягу  та  пообіцяв служити народу України.  Що вдалося  реалізувати,  та які плани на майбутнє  у депутата  95   округу  дізнавався  «Ірпінський  вісник».

Олександре, що уже зроблено Вами для округу після обрання в народні депутати?

 З моменту обрання мене народним депутатом України пройшло не так багато часу, але кожного дня намагаюся працювати на повну. Звісно, перше, що я зробив, це було детальне, так би мовити, «знайомство» з округом – його особливостями, проблемами, людьми.  Ну і вже після такої своєрідної інвентаризації можна було братися до справи. Переконаний, що найважливіше – це люди. Тому я постійно спілкуюся з жителями 95 округу – як особисто, так і через помічників.

Наразі вже функціонують дві мої громадські приймальні – в містах Ірпінь та Боярка. Крім цього найближчим часом планується відкриття ще двох – у Вишневому та Петропавлівській Борщагівці.

Люди приходять до мене з найрізноманітнішими проблемами. До прикладу фактично 2 роки у повітрі «висіло» питання щодо ремонту та утеплення будівлі дитячого садочку «Джерельце» у Боярці – то з фінансуванням виникали проблеми, то Антимонопольний комітет скасовував тендери. Тим часом діти мерли, а садочок отримував величезні рахунки за опалення. І хоча вирішення таких питань – це компетенція місцевих органів влади, та бувають ситуації, де без втручання народного депутата не обійтись. У підсумку радію, що таки вдалося допомогти вирішити цю проблему і наразі роботи відновлено. Тож маленькі вихованці даного садочка більше не будуть мерзнути.

Також вдалося допомогти громаді Вишневого, де добудувати приміщення школи №1 не могли, вдумайтесь, 10 років! Для місцевого населення дане питання критичне, адже населення за рахунок новобудів росте, а садочків та шкіл катастрофічно не вистачає. Добудова ж цієї школи дасть можливість забезпечити доступом до шкільної освіти близько 420 дітей. Ще будучи кандидатом в народні депутати, мені вдалося зібрати для діалогу всі сторони цього процесу, залучити до нього представників органів різних рівнів влади і врешті питання з дофінансуванням будівництва було вирішене. Тож наразі процес на завершальній стадії – будівлю залишилось тільки ввести в експлуатацію. Щодо цього процесу, безумовно, також тримаю руку на пульсі, адже дане питання для мене є принциповим. Люди чекають конкретного результату і він буде, сподіваюсь, дуже скоро.

Також невід’ємною частиною роботи народного депутата є законотворча діяльність. Відстоюючи інтереси жителів округу № 95, від якого мене обрали до парламенту, не зміг залишитись осторонь адміністративно-територіальних проблем.

Як відомо, нещодавно Верховною Радою України в першому читанні було прийнято Проект Закону «Про місто Київ – столицю України». Проте у такому вигляді він не в повній мірі відповідає інтересам столиці та суміжних населених пунктів.

Тому мною були запропоновані правки до законопроекту, які у разі прийняття дадуть змогу Київській міській раді самостійно вносити подання до Верховної Ради України щодо змін меж міста (в тому числі шляхом приєднання суміжних сіл, селищ та міст) з урахуванням соціально-економічних та географічних особливостей територій, а також за результатами громадського обговорення. Крім того запропонував відповідні зміни до Земельного кодексу, що дадуть змогу уникнути правових колізій та розбіжностей, які можуть виникнути у зв’язку з прийняттям законопроекту.

Таким чином, до прикладу, Коцюбинське у співпраці з Києвом зможе самостійно визначати свою долю шляхом прийняття рішення про приєднання, чи неприєднання до столиці.

Переконаний, що громади повинні мати таке право, адже адміністративно-територіальний устрій може бути одним з основних чинників, що впливатимуть на їхній розвиток і благополуччя.

 

  Ви проводите  особистий прийом громадян. Які найбільші проблеми, на Вашу думку, турбують ірпінців?

 Перш за все, хочу зазначити наступне: ще будучи кандидатом в народні депутати, я ретельно познайомився з округом та його проблемами. Була проведена така кількість зустрічей з місцевим населенням, що й порахувати важко. І всюди люди розповідали мені про наболіле. Таке спілкування дало можливість створити своєрідну карту проблем кожного населеного пункту, яка доповнюється фактично щоденно. Саме над вирішенням цих проблем працюємо разом з моєю командою, ясна річ, керуючись принципом пріоритетності. Щодо проблем конкретно міста Ірпінь, то тут можна виділити наступні:

  • недостатня кількість дитячих садочків та шкіл;
  • відсутність великого спорткомплексу для дітей;
  • екологічні проблеми, вирубка лісів;
  • хаотична забудова міста;
  • транспортне сполучення з Києвом незадовільної якості;
  • фактична відсутність міського громадського транспорту;
  • проблеми з електроенергією (постійні відключення та постачання за комерційним тарифом, недостатнє освітлення деяких частин міста);
  • потреба у створення нових робочих місць.

 

Що найближчим часом плануєте  реалізувати в окрузі?

 Звичайно ж, дуже хочеться нарешті закрити питання з добудовою школи №1 у Вишневому, що затягнулося на 10 років. Як уже було сказано, робота фактично на завершальній стадії і новенька школа чекає на введення в експлуатацію.

Також серед пріоритетів інфраструктурні проекти, як то будівництво нових транспортних розв’язок, вирішення проблеми переїздів, створення виїздів, тунелів, естакад на окрузі, адже це питання одне з найпроблемніших для населених пунктів у межах 95 округу, яким я опікуюсь. До прикладу, у Вишневому та Боярці на цих самих переїздах транспорт може стояти годинами по дорозі на роботу до Києва, чи назад додому. Це не нормальна ситуація. Справа в тому, що населення міст і сіл довкола Києва невпинно росте, а на інфраструктуру, як правило, уваги ніхто не звертав. У результаті маємо шалені затори, незручні розв’язки, погані дороги тощо. Тому зараз проводжу роботу щодо аналізу наявної проектно-кошторисної документації та ситуації загалом, спілкуюся з органами різних рівнів влади, аби разом рухати проблему до її вирішення. Без такої підготовчої роботи, на жаль, ніяк і перестрибнути цей етап неможливо, як би сильно того не хотілося. Звісно ж, усе це досить складна задача, і одномоментно змінити застарілу інфраструктуру, звичайно ж, неможливо. Але і роками розповідати людям, що все важко, все складно я не збираюся. Це не мій підхід. Люди повірили мені, а тому підвести їх  я не маю ані жодного морального права, ані наміру. В даному контексті радий повідомити, що вже в поточному році заплановано розпочати будівництво нової транспортної розв’язки на виїзді із Гостомеля. Як очікується, це суттєво спростить життя мешканцям селища, які щоденно потопають у безкінечних заторах.

Звісно ж, на порядку денному також  питання протидії незаконній забудові міста та припинення свавілля забудовників, адже це турбує людей чи не найбільше. Левова частка звернень громадян стосується саме цієї проблематики, і на кожне я реагую. Втім, добре розумію, що локальними методами, на кшталт, звернень до різноманітних правоохоронних органів, цього глобального «ворога» не перемогти. Потрібно підключати й інші інструменти. До прикладу, це можуть бути відповідно законодавчі зміни. Тому робота ведеться, як то кажуть, на всіх фронтах.

Як Ви ставитесь до недавнього бойкоту Ірпінської міської ради?

 Моя позиція чітка і зрозуміла – все завжди повинно відбуватися у законному полі.

Стаття 12  Закону України  «Про службу в органах місцевого самоврядування» чітко говорить:

«Посадові особи місцевого самоврядування не можуть бути організаторами і безпосередніми учасниками страйків та інших дій, що перешкоджають виконанню органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим чи органами місцевого самоврядування передбачених законом повноважень». Крапка.  Тому, тут вже справа за відповідними органами, що мають дати оцінку тій ситуації, яка мала місце.

Чи є ще зрушення  у справах ошуканих інвесторів  району «Благодатний»?

Влітку цього року мені вдалося долучити до процесу вирішення проблеми голову КОДА, правоохоронців. І вже навіть є перші результати – фігуранти справи отримали підозри у  вчиненні злочинів. А нещодавно трьох підозрюваних було оголошено в розшук. Але окрім прагнення людей покарати винних є ще й інша частина проблеми – інвестори хочуть отримати своє житло, за котре багато хто віддав останні гроші. І насправді це проблема зовсім не локальна. Подібних випадків по Україні дуже багато. Тому вважаю, що корінь проблеми слід присікати на загальнонаціональному рівні, в тому числі шляхом прийняття відповідних змін до законодавства, які б унеможливили повторення таких ситуацій в майбутньому. Також періодично я запрошую людей на зустрічі, де ми обговорюємо, що вже вдалося зробити, якими мають бути наші подальші кроки, які є варіанти рішень. Остання така робоча зустріч відбулася буквально нещодавно – в середу 27 листопада. На ній обговорювався подальший алгоритм дій у зв’язку зі зміною очільника Київської обласної державної адміністрації, оскільки до вирішення проблеми попередньо був залучений екс-голова КОДА Михайло Бно-Айріян. Звісно, юридично дана ситуація не з простих. Але буду докладати всіх зусиль, аби допомогти людям вирішити проблему глобально.

Коли відбудеться Ваш особистий прийом наступного разу?

Я розумію, що у кожного населеного пункту є свої проблеми, які потребують уваги народного депутата. Розумію, що кожен громадянин, який звертається до мене, очікує оперативної реакції та вирішення свого питання, так би мовити, тут і зараз. І все це природні бажання, які цілком правильні і зрозумілі. Але поряд з цим варто усвідомлювати, що народний депутат – це не тільки про роботу з громадянами на окрузі, це ще й праця в комітетах, робота у сесійній залі, законотворча робота, зустрічі, наради тощо. Все це дуже чітко регламентовано графіком роботи Верховної Ради України та депутатів, який розміщений на офіційному сайті парламенту і який може будь-хто подивитися. Зазвичай раз на місяць виділяється кілька днів для роботи депутата з громадянами. В листопаді особистий прийом в Ірпені було проведено 22 листопада. Далі повідомлятиму про конкретні дати наступних прийомів додатково. Проте хочу нагадати, що двері моїх громадських приймалень  постійно відкриті. В місті Ірпінь приймальня розташована за адресою: вул. Шевченка, 2а. Звернення громадян приймаються в кожну середу та п’ятницю 8:30 до 13:00. Також там можна записатися й на особистий прийом. Тому, приходьте, звертайтеся. Разом з моєю командою будемо намагатися допомогти кожному, адже всі ми працюємо задля досягнення спільної мети – зробити нашу країну та кожну українську родину успішною та процвітаючою.

 

Підписуйся  на  новини  у Telegram   та  будь  в центрі подій!

 

 

П’ятниця, 14 Червня 2019
15:25

Головний лікар «первинки» Андрій ЛЕВКІВСЬКИЙ: «У жодному разі не відмовляємося від своїх пацієнтів»

Протягом тижня Приірпінням шириться новина, яка стривожила багатьох: із електронної медичної системи зникли більш ніж 10 тисяч декларацій про ...

Четвер, 10 Грудня 2020
18:22

Увага! Ожеледиця в Ірпені

Увага, жителі Ірпеня! Будьте обережні на вулиці, дорога та тротуари вкриті льодом, температура нижче нуля. Особливо варто бути уважним ...

Середа, 07 Жовтня 2020
19:30

В Ірпені сталася ДТП – автомобіль розбитий вщент

Сьогодні між Ірпенем та Стоянкою сталася  ДТП. Автівки дуже потрощило  від аварії,  але всі  залишились  живі. Наразі  уточнюється ...

Четвер, 07 листопада 2019
10:19

В Ірпені перекриють вул. Грибоєдова

З 8  по 10  листопада в  Ірпені перекриють   вул. Грибоєдова від вул. Паламарчука до вул.Центральна. Перекриття відбувається у зв'язку з ...