fbpx
Ірпінь, Освіта, Україна

У Гостомелі може з’явитися нова школа

Субота, 08 Червня 2019 | 9:36

Протягом кількох останніх тижнів темою №1 у Гостомелі стало подальше функціонування школи №15. У минулому році за рішенням суду у зв’язку з аварійним станом приміщення школи пожежники вже намагалися її закрити. Але батьки тоді відстояли заклад. Ще рік якось провчилися, але ситуація глобально не змінилася.

Донедавна двоповерхова будівля колишньої контори радгоспу «Бучанський» повністю перебувала у приватній власності. Управління освіти орендувало в Ольги Прилипко другий поверх для розміщення початкової школи. Та нещодавно Ольга подарувала своє приміщення громаді. А от перший поверх так і залишається приватною власністю.

Історична нарада в школі

Питання ремонту школи та ліквідації приписів пожежників нещодавно обговорювали на спільній нараді за участі керівництва Ірпеня, Гостомеля та спільно з батьками і вчителями школи. Частина гостомельських депутатів і членів виконкому намагалася протягнути на ремонт школи спочатку 9,5 мільйонів гривень з бюджету Ірпеня. Потім, коли ірпінські чиновники почали вникати, на що хочуть витратити в Гостомелі майже 10 мільйонів, то запит зменшився до 4,5 мільйонів. Хоча і це – немало. Та і який сенс робити «косметику» й міняти вікна, коли перекриття гнилі й опалення у школі немає?

Беззаперечним фактом є те, що вся будівля потребує капітального ремонту. Вона зведена ще за сталінських часів. Стіни і фундаменти потужні, але дерев’яні перекриття та інженерні комунікації гнилі й аварійні.

Про аварійність об’єкту та нагальну необхідність капітального ремонту свідчить і технічне обстеження конструкцій та мереж, згідно з яким:

  • система опалення не мінялася з 1954 року, тож по факту опалення відсутнє, труби і радіатори частково зняті;
  • система водопостачання та каналізації в аварійному стані, приміщення постійно затоплюється, стіни мокрі і з грибком;
  • підлога на другому поверсі в аварійному стані, деформована і просідає;
  • на покрівлі скрізь щілини та дірки, є сліди протікань;
  • зафіксована активна руйнація перекриття 1-го поверху, гнилі та провисаючі балки;
  • фасад зруйнований атмосферними опадами, перепадами температури, плитка не тримається і падає.

 

Навіть нефахівцю зрозуміло, що витрачати кошти на внутрішні косметичні ремонтні роботи в цьому випадку – неефективно.

Викупити для громади

«Споруда потребує капітального ремонту повністю, але вкладати бюджетні кошти у ремонт приватного майна – протизаконно. Єдине правильне рішення, на думку лідера «Нових облич» Гостомеля Максима Плешка, – викупити перший поверх та облаштувати повноцінну школу після капітального ремонту всієї будівлі.

Розуміє це й колишній власник приміщення школи №15 Ольга Прилипко: «Косметичні ремонти будівлі будуть неефективною витратою коштів громади. Приміщення потребує капітального ремонту: заміни дерев’яних перекриттів між поверхами та інженерних комунікацій, яким 65 років». Про це йдеться у її зверненнях до селищного голови Гостомеля та Ірпінської міської ради, які вона оприлюднила на своїй сторінці у «Фейсбуці».

«Потрібно викупити приміщення першого поверху, щоб це була власність громади. Викупити чи поміняти земельну ділянку під школою і навколо неї для гостомельчан. Вкладати кошти у капітальний ремонт приміщення, побудувати на території сучасний стадіон і відкрити тут повноцінну школу, – таким є правильне містобудівне бачення для цього району і Гостомеля в цілому», – зазначає Максим Плешко.

Таку думку він озвучив на згаданій вище нараді. Батьки і вчителі схвально її оцінили та уповноважили Максима Плешка провести переговори із власниками. Мовляв, ми пробували – не вийшло – «Спробуйте ще Ви».

Власники готові продати будівлю громаді

За інформацією нашого видання, до Ірпінської ради днями зайшов лист із пакетом документів: техпаспортом та експертною оцінкою першого поверху будівлі. Про яку суму йдеться – наразі не відомо. Але власники – це юридична особа – готові продати приміщення під заклад освіти.

Про наявність домовленості із власниками раніше оголошував і Максим Плешко як уповноважена сторона переговорів. Саме він, як кажуть наші джерела в ірпінській раді, переконав керівництво Ірпеня в доцільності викупу будівлі і створенні в районі «Гостомельських липок» повноцінної школи.

Дах у школі не протече

Незалежно від того, дійде справа до викупу чи ні, але дах на школі замінять уже в цьому році. Бо він над приміщенням, яке у комунальній власності.

На останній сесії Ірпінської міської ради для Гостомеля була виділена субвенція на суму майже 7 млн грн, із якої 1,4 млн підуть на капітальний ремонт даху у школі №15.

Коли ж буде сучасна школа на Липках?

Наразі є дві версії розвитку подій. Перша. У цьому році поміняють дах, проведуть викуп і за зиму здійснять усі проектні роботи, щоб у кінці вже наступного навчального року почати ремонт.

Другий варіант – робити все швидко уже в цьому році. В Ірпені уміють за рік запустити новий корпус школи, побудований із нуля. Чи за пів року створити на базі старого приміщення сучасний Ліцей інноваційних технологій. Тож, якщо школу робитимуть ірпінські управлінці, вона буде зроблена швидко. Але чи захочуть у Гостомельській селищній раді, щоб цю школу робив Ірпінь? – не відомо. Адже це й бюджет, і політика. Але сам факт, що питання школи №15 порушено і процес зрушив з мертвої точки – це вже неабиякий позитивний момент для Гостомеля.

Руслана ЛАВРИНОВИЧ

Понеділок, 01 Березня 2021
15:36

Відсьогодні українці мають змогу записатися на вакцинацію проти COVID-19 онлайн

«Онлайн-платформа є частиною цифровізації країни та має стати настільки ж ефективним інструментом для організації вакцинації, як і для надання ...

Четвер, 04 Лютого 2021
15:17

У Приірпінні – 40 нових випадків коронавірусної хвороби

У Приірпінні – 40 нових випадків коронавірусної хвороби та 7 одужань. За добу, що минула, коронавірусну хворобу діагностували в 40 жителів ...

П’ятниця, 18 Жовтня 2019
10:29

Планові відключення світла в Ірпені

У зв’язку з плановими ремонтними роботами ПАТ «Київобленерго», буде відключено електропостачання в м. Ірпінь з  08:00 до 17:00: ...

П’ятниця, 05 Лютого 2021
11:48

Аварія на Новоірпінській трасі

Увага! Сталася ДТП на Новоірпінській трасі. Деталі з‘ясовуються. Невдовзі очікуються затори. Будьте обережні за кермом!