fbpx
Ірпінь, Культура, Особистості

В Ірпінському музеї згадували поета-хіміка

Субота, 08 Червня 2019 | 7:32

23 травня в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї з ініціативи поетеси Лариси Юхименко відбувся вечір пам’яті поета і науковця Володимира Ільїна. Цього дня йому виповнилося б 80 років.

Володимир Ільїн народився в Чернігові. Закінчив Київський політехнічний інститут. Доктор хімічних наук, професор, завідував відділом Інституту фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського, ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС і член Національної спілки письменників України. Захоплювався театром. У його творчому доробку – наукові праці і збірки поезій. Володимир Ільїн – етнічний росіянин. Після Помаранчевої революції почав писати вірші українською мовою і видав їх окремими книжками.

Також Володимир Георгійович займався перекладами. Перекладав українською поезію папи римського Іоанна Павла ІІ, а вірші Ігоря Римарука, Сергія і Тетяни Дзюб, інших українських поетів – російською.

Ільїн як науковець нагороджений премією ім. Л. Писаржевського НАН України. А як поет і перекладач відзначений міжнародною літературною премією ім. Миколи Гоголя «Тріумф» за поему «Homo Karadagus», збірки лірики «Окремини душі» й «Епідемія самотності» та переклади віршів Іоанна Павла ІІ українською мовою – «Римський триптих». Міжнародна літературно-мистецька академія України нагородила Володимира Ільїна медаллю «Івана Мазепи» посмертно.

У дитинстві Володимир Ільїн відпочивав у піонертаборах в Ірпені. У 2012 і 2015 роках в Ірпінському музеї відбулися творчі вечори Ільїна.

Володимир Георгійович залишив по собі добру пам’ять. Визначальними рисами його характеру були інтелігентність і доброта. Але, водночас, щодо питань, які стосувалися роботи, Ільїн був вимогливим і принциповим.

Помер Володимир Георгійович 20 січня 2016 р.

Вечір пам’яті в музеї розпочався піснею на вірші Ільїна, яку написав і виконав ірпінський бард та викладач Національного університету ДФСУ Олександр Редич. Про Володимира Ільїна згадували кияни, які з ним працювали, й ірпінці, які з ним спілкувалися. Спогадами поділилися член-кореспондент НАН України, доктор хімічних наук, професор Світлана Орлик, Жанна Колєва, Олена Косенко, Павло Яремов, ірпінська поетеса Людмила Хорошева, голова Ірпінської громадської жіночої організації «Лада» Тетяна Ледньова. Головний зберігач фондів музею і поетеса Лариса Юхименко прочитала поезії Ільїна, а також вірші Ніли Висоцької і власні, присвячені поету.

Учасники вечора переглянули відеопрезентацію на честь Володимира Ільїна, яку підготувала бібліограф-краєзнавець Ірпінської бібліотеки Яніна Липська. Допоміг у проведенні вечора й системний адміністратор Ірпінської бібліотеки Олексій Іванюк.

Анатолій ЗБОРОВСЬКИЙ,

директор Ірпінського історико-краєзнавчого музею

Неділя, 25 Жовтня 2020
15:44

В 12 школі в Ірпені зафіксували підкуп виборців

На  дільниці  в Ірпінській школі №12  зафіксували порушення  - підкуп  виборців. Чоловіку  заплатили кошти  за голос,  відданий  одному  з  ...

Середа, 18 листопада 2020
13:13

Поліція Ірпеня повідомляє про погіршення погодніх умов

Шановні водії будьте уважними та обережними. У зв'язку з погодніми умовами на автодорогах слизьке дорожнє покриття. Дотримуйтесь безпечної ...

Вівторок, 02 Лютого 2021
12:31

Жителі Київської області зможуть отримати компенсації за енергоопалення

Керівник КОДА пояснив, хто зможе претендувати на отримання компенсації: громадяни з багатодітних сімей, також, жителі будинків, котрі не ...

Вівторок, 10 листопада 2020
14:32

В Ірпені розшукують живодера

В Ірпені впродовж кількох тижнів люди знаходять тіла жорстоко вбитих котів.  "У районі вулиць Покровської, Натана Рибака і Львівської ...