fbpx
Ірпінь, Слайдер, Україна

Я несу відповідальність за довіру виборців

Понеділок, 02 Вересня 2019 | 9:21

Чим ознаменувався та запам’ятався для Вас початок роботи Верховної Ради України?

 

– Відчуття відповідальності за довіру, яку мені надали мої виборці, супроводжує мене з моменту оголошення офіційних результатів парламентських виборів. Звісно, хвилювання було, адже задекларований політичною партією «Слуга народу» план дій передбачає роботу на злам «старої системи», що відповідно накладало певні зобов’язання на кожного обранця від цієї політичної сили.

Я розумів і підтримував рішення колег працювати в парламенті першого пленарного дня «до перемоги» – допоки не будуть ухвалені всі рішення. Цю пропозицію Дмитра Разумкова підтримала конституційна більшість – 359 депутатів.

У перерві між урочистим і першим засіданням Ради відбулося засідання фракції за участю Президента. Усі члени команди були одностайні в рішенні щодо законодавчої підтримки процедурних рішень та запропонованих законопроєктів від нашої політичної сили. Згадуючи перший пленарний день розумію головне: стартували активно, працювали плідно, злагоджено, ефективно.

Фракція «Слуга народу» працюватиме в Раді на правах коаліції, що, звісно, має певні плюси, але щодо відповідальності, то тут є свої перестороги, та все ж оптимізм переважує.

З головних досягнень 16-годинного пленарного марафону: обрання Дмитра Разумкова спікером парламенту – його кандидатуру підтримали 382 народних депутати, Руслана Стефанчука – першим віцеспікером, Олексія Гончарука – на посаду Прем’єр-міністра України.

Депутати проголосували за зняття депутатської недоторканності. Я також підтримав своїм голосом попереднє схвалення законопроєкту «Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)» № 1095. У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться про те, що «суспільна думка з цього приводу й зараз свідчить, що гарантії недоторканності народних обранців в існуючому обсязі є невиправданими та по суті перетворилися в гарантії безкарності». Далі цей законопроект має ще раз здобути підтримку конституційної більшості у Верховній Раді, і це відбудеться вже наступного тижня!

Зізнаюсь, що не голосував за обрання народного депутата Шуфрича Н. І. заступником Голови Верховної Ради України, мій голос був «проти».

Я працюватиму в комітеті з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, головою якого є представник нашої політичної сили Андрій Герус, першим заступником – Олексій Кучеренко («Батьківщина»). Роботи в цьому комітеті вистачить на всіх, адже зараз дуже гострими є питання зниження комунальних тарифів та тарифу на газ.

Тож резюмую: вражень у мене дуже багато, але переможного оптимізму більше!

 

Коли в Ірпені почнуть діяти перші приймальні?

 

– Планую, що найближчим часом візьмуся за вирішення організаційних питань з відкриття громадських приймалень не тільки в Ірпені, а й в інших населених пунктах, що належать до 95-го виборчого округу. У мене є персональна сторінка у Фейсбуці, яка наповнюється всією необхідною інформацією, тож там будуть опубліковані адреси та дати відкриття приймалень (https://www.facebook.com/gorobez.oleksandr/).

 

Які законотворчі ініціативи будуть розроблені та ухвалені передусім?

 

– Нова сесія розпочнеться наступного тижня, тож, відповідно, у вівторок, 3 вересня, відбудеться пленарне засідання. Погоджувальна рада буде в понеділок, 2 вересня.

Трошки відкрию «завісу»: на сайті Верховної Ради розміщено текст законопроєкту № 1017, в якому Президент, зокрема, пропонує зменшити конституційний склад парламенту до 300 депутатів і який визначений ним як невідкладний.

Я, як і більшість обранців, належу до команди Президента, ми рухаємося в одному напрямку, і це головне! Усі ініціативи Глави держави та політичної сили «Слуга народу» ми підтримуватимемо. Зазначу, що найголовнішими законопроєктами, які слід розглянути насамперед, є такі, що стосуться:

– імпічменту Президента;

– штрафів за прогули депутатів;

– плану переходу з мирного на військовий стан (внесення поправок до Закону України «Про оборону України»);

– підпорядкування Нацгвардії Президенту в особливих умовах протидії військовій агресії Російської Федерації;

– реформи прокуратури;

– реформи Національного агенства з питань запобігання корупції;

– премій особам, які виявили та повідомили про корупцію;

– реформи антикорупційного суду.

 

Чи плануєте взяти під особистий контроль резонансні кримінальні провадження Ірпеня?

 

– Розгляд, супроводження, розслідування кримінальних справ належить винятково до компетенції правоохоронних органів. Процесуальне керівництво та нагляд за додержанням законодавства здійснюють відповідні підрозділи прокуратури. Згідно із Законом України «Про статус народного депутата України» я не маю права втручатися в розслідування кримінальних справ. Однак, зважаючи на актуальність проблем жителів міста Ірпеня, готовий звернутися до прокуратури Київської області з депутатським зверненням щодо інформування про стан розслідування резонансних справ. Для цього необхідно підготувати на моє ім’я відповідне звернення із зазначенням зареєстрованих в ЄРДР номерів кримінальних проваджень та короткого опису суті скоєних правопорушень.

 

Чи ставите Ви під сумнів законність новоприйнятого Генплану Ірпеня? Які заходи вживатимуться стосовно вирішення цього питання?

– З відкритих інформаційних джерел мені відомо, що оновлений Генеральний план Ірпеня є одним із найскандальніших проєктів, який Ірпінська міська рада нібито незаконно «протягнула» на одній із сесій. Головна мета – тотальна та незаконна забудова.

Прокуратура Києво-Святошинського району проаналізувала законність дотримання вимог земельного та містобудівного законодавства на території Київської області та встановила, що ухвалене Ірпінською міською радою рішення «Про затвердження містобудівної документації – оновленого Генерального плану м. Ірпінь» суперечить громадським і приватним інтересам та інтересам громади.

На підставі звернень до мене громадян писатиму депутатські звернення, щоб домогтися скасування рішення про затвердження оновленого Генплану Ірпеня.

 

Як Ви плануєте боротися з тотальною забудовою міста? Які перші кроки зробите для розвитку інфраструктури?

 

– Рішення щодо забудови міста приймає міська рада, надає відповідні дозволи. Звичайно, це велика проблема – тотальна забудова, необхідно комплексно вирішувати це питання. Безумовно, без уваги воно не залишиться.

Вівторок, 17 Березня 2020
23:35

Укрзалізниця скасовує приміські електрички

З 12 годин 00 хвилин 18.03.2020 року Укрзалізниця також призупиняє курсування приміських поїздів. Більшість поїздів завтра не вирушать за ...

Четвер, 09 Липня 2020
11:31

Місцеві вибори можуть перенести через карантин

У КМУ не виключають перенесення місцевих виборів через карантин. Водночас прем’єр-міністр розраховує, що місцеві вибори відбудуться, як і ...

П’ятниця, 27 листопада 2020
13:19

У Гостомелі військова “швидка” потрапила у ДТП

Сьогодні, 27 листопада, у селищі Гостомель сталася ДТП за участю військової швидкої допомоги та автомобіля Fiat. Про це повідомляє  "Київ ...

Понеділок, 13 Квітня 2020
15:20

В Ірпені горить торф

В Ірпені поблизу вулиці Озерна на заплаві горить торф. Слідом за спаленням сухостою місцевими мешканцями вогонь заглибився в пласти торфу. ...