fbpx
Ірпінь, Особистості, Слайдер

Юрій Прилипко: “Я не хочу брати участь у дерибані та відмиванні коштів для Ірпінської міської ради”

Четвер, 26 Вересня 2019 | 11:43

Останнім  часом  Гостомель  опинився  в  центрі уваги всього Приірпіння. Селищний  голова Юрій  Прилипко виявив  бажання  відділитися  від  Ірпеня  та  звільнитися  з  виконкому,  аргументуючи  це  відсутністю  плідної  співпраці  з  чинною  владою.   Гостомель ініціює  створення Гостомельської територіальної  громади,  яка не  підпорядковуватиметься  Ірпінській  раді. Редакції  газети «Ірпінський   вісник»  вдалося  поспілкуватися  з  селищним  головою Гостомеля  та  дізнатися  подробиці  конфлікту.

– Юрію Іллічу, чом у Вас виникли непорозуміння з Ірпінською міською владою?
– Ключовим фактором став розподіл коштів між Ірпенем та Гостомелем, який наразі  підпорядковується Ірпеню. За 3 роки мого головування у селищі ми створили робочі місця, завели нові підприємства, не зважаючи навіть на спад економіки, почали розвивати інфраструктуру, що сприяло надходженню нових коштів, які успішно раз за разом присвоював Ірпінь. Отримані від нас кошти осідали в Ірпені та витрачалися на його потреби та потреби «Нових облич», у Гостомель повертався мізер, або й взагалі нічого не поверталось. Разом з тим Ірпінська влада постійно відмиває кошти, завищуючи витрати та «фінансуючи» уже зроблені кимось роботи.

– Можете навести конкретні приклади?
– Звісно можу! Яскравий приклад з в’їзною групою, яку збудувала Ірпінська міська рада для Гостомеля. На будівництво виділили 9,7 мільйона, але за умови, що вони самі залучать підрядні організації, не зважаючи на те, що ми знайшли дешевших підрядників. Те що збудували нам потрібно перероблювати, адже збудовано неякісно: повідпадала плитка та проросла травою, оскільки поклали її абияк; зламались змонтовані лавки, бо купували найдешевше. Ця в’їздна група явно не виглядає на 9,7 мільйона, і з цим важко не погодитись.


– Ви також обмовилися про фінансування уже зроблених робіт. Що Ви мали на увазі?
– Мова йде про ремонт дороги та тротуару від провулка Сонячний до провулка Мальовничий, яку проклав забудовник власним коштом, а Ірпінська міська рада провела повторний тендер на цей же ремонт.

Після перевірки інформації з’ясувалося, що Ірпінська міська рада дійсно провела тендер через систему закупівлю ProZorro на суму 1 419 033 грн.

Якщо проаналізувати надходження та видатки Гостомеля за останні роки, отримаємо досить дивну картину. З бюджету Гостомеля регулярно надходять кошти в бюджет Ірпеня. У свою чергу, на розвиток селища за останні 4 роки надійшло менш ніж 10% від сум надходжень до бюджету.

З 2015 року по 2019 рік маємо таку статистику:
• У 2015 році до бюджету Ірпеня з Гостомеля надійшло 42 мільйони гривень надходжень, жодної гривні з цієї суми не було витрачено на розвиток Гостомеля;
• У 2016 році надходження становили 74 мільйони гривень, видатки на Гостомель – 1 мільйон гривень;
• У 2017 році надходження становили 95 мільйонів, видатки – 9,7 мільйона гривень;
• У 2018 році надходження виросли до 131,6 мільйона, видатки на Гостомель були у розмірі 15,2 мільйона гривень;
• Станом на сьогодні, надходження в Ірпінський бюджет з Гостомеля становлять 182 мільйони.

«Через таку катастрофічну ситуацію з недофінансуванням, я вимушений був вимагати компенсації недоотриманих Гостомелем коштів. Заручившись підтримкою найбільших платників податків Гостомеля, я звернувся до Ірпінської міської ради з проханням виділити нам 200 мільйонів гривень, які нам заборгували, але наше прохання проігнорували.» – каже селищний голова.

Наразі влада Гостомеля самотужки намагається розвивати селище, отримуючи фінансування від Держави, але й ці досягнення Ірпінська влада видає за свої заслуги.

«В минулому році ми отримали державне фінансування на дороги по вул. Остромирській та по вул. Богдана Хмельницького у розмірі 33 та 20 мільйонів відповідно. Також отримали фінансування на реконструкцію мосту через річку Рокач у розмірі 4,5 мільйона та 67 мільйонів на в’їзд з Варшавської траси. У цьому році фінансування ми не отримували, оскільки в минулому році ми отримали значні кошти, але Мінтранс нам пообіцяв доробити освітлення від Пущі Водиці до Гостомеля до кінця року. Все це Ірпінська влада присвоює собі, але вони не мають жодного відношення ні до цих коштів, ні до виконаних робіт. Вони роблять лише те, що вигідно лише їм. Наприклад, у Гостомелі Володимир Карплюк будує через свої підставні фірми ЖК «Авіатор». Зараз там не проживає жодна людина, але Ірпінська міська рада виділила кошти на прокладання дорожнього полотна до цього житлового комплексу.

У селищі десятки вулиць потребують нової дороги, по яких ходять сотні людей щодня, але кошти на них так і не виділяються.» – розповідає Юрій Ілліч.

За словами селищного голови, все вищесказане стало причиною його рішення звільнитися з виконкому. Нагадаємо, 24 вересня Юрій Прилипко подав заяву на звільнення та заявив, що Гостомель планує відділитися від Ірпеня за кілька тижнів.

– Пане Юрію, після Вашої резонансної заяви про звільнення з виконкому, один з інформаційних ресурсів Ірпеня повідомив, що з виконкому Вас «попросили» звільнитися через корупцію. За версією сайту 04597, Держаудитслужба виявила численні порушення по сплаті пайової участі на суму 50 мільйонів гривень. Що Ви можете сказати з цього приводу?


– Почну з того, що ми самі ініціювали цю перевірку. Після того, як я звільнив колишнього начальника КП «УЖКГ Гостомель», я зрозумів, що перевірку провести просто необхідно. Причиною цього інциденту стало розкрадання бюджетних коштів цією особою. Ми планували збудувати дитячий майданчик, проплатили кошти, а підрядник, який мав його встановити грошей не отримав. На його місце уже знайшли людину і робота потроху налагоджується.
Стосовно самої перевірки, я надам Вам копію листа, який ми адресували Держаудитслужбі з проханням провести перевірку.
Стосовно несплати пайової участі, можу сказати, що у нас дійсно існує така проблема, яка виникла через недобросовісне ставлення забудовників,  але ми  вживаємо  заходів  щодо стягнення  заборгованості. Розглянемо кожного  з боржників.
Карплюкова багатоповерхівка на вул. Вересневій налічує 2 будинки висотою в 9 поверхів. Висотка будується уже 5 років, за цей час не сплатили жодної гривні. Ми подали в суд.
ЖК «Авіатор» – теж Карплюкова багатоповерхівка. По цьому об’єкту не сплачено 150 000 грн. Ми будемо скасовувати дозвільну документацію, якщо не сплатять внесок найближчим часом.
Найбільшими боржниками є Думен Ганна та забудовники Рубан і Крушельницький, які збудували дитячий садочок в рахунок пайової участі.  Кошти будуть  стягнуті  в судовому  порядку.

Селищна рада надала копію листа, в якому зазначено, що 16 серпня Гостомельська селищна рада звернулася з проханням провести перевірку, причиною якої  стало звільнення Пустовалова В.В. з посади начальника КП «УЖКГ Гостомель».

Також Гостомельською селищною радою були надані позовні заяви з вимогою стягнення пайової участі, що підтверджують  слова  Юрія  Прилипка.

«Зараз   Ірпінська  влада  намагається  висвітлити  нас поганими  господарниками  та показати,  що  ми повністю  від  них  залежимо, хоча,  насправді,  це не  так.  Ми можемо  і  будемо  розвиватися  самі і  впораємося  без  Ірпеня.» – наголошує Прилипко.

–  На  минулій сесії   виконкому  Ви  анонсували  відділення  Гостомеля  від Ірпеня. Чи дійсно  Ви  плануєте  це  реалізувати та яким  ви  бачите  подальший  розвиток Гостомеля?

– Ми  дійсно плануємо відділитися  від  Ірпеня та чекаємо коли приймуть  законопроєкт про вибори.  Фінансувати  розвиток  Ірпеня коштом  Гостомеля  більше не  можна. Селище  потребує   того, щоб  зароблені  нами кошти  залишались тут.  Ірпінська  влада  не   хоче  щоб Гостомель відділився,  їм це не  вигідно. Одразу після  виборів  ми  залучимо інвестиції,  сприятимемо розвитку  нових  підприємств  і  за рахунок  збільшення  податків  наповнюватимемо бюджет  Гостомеля. Я  розумію,  що спочатку буде непросто,  але  ми зможемо це  реалізувати. Влада змінилася і   ми  маємо  можливості  відділитися,  на  що ми й  налаштовані.

Зоряна  Міронішена

 

 

 

 

Четвер, 03 Вересня 2020
10:14

З 1 жовтня монети 25 копійок перестануть бути платіжним засобом

З 01 жовтня 2020 року монети номіналом 25 копійок та усі банкноти гривні старих зразків, уведені в обіг до 2003 року, перестають бути засобом ...

П’ятниця, 25 Жовтня 2019
11:19

Дитячий центр для дітей з інвалідністю відкриється у Ворзелі

27 жовтня  у  Ворзелі  відкриється  Дитячий  Центр  для  дітей  з  інвалідністю за  адресою:  Ворзель,  вул. Європейська , 4. Про  подію  ...

П’ятниця, 04 Жовтня 2019
13:34

В Ірпені відбудеться благодійний ярмарок на підтримку хворих діток

5  жовтня у  суботу  на Центральній  площі  Ірпеня  відбудеться  благодійний ярмарок, виручені  кошти від якої  підуть  на  лікування  хворих  ...

П’ятниця, 12 Лютого 2021
11:56

В Ірпені прибирають сніг з 6 ранку

Ірпінські комунальники з 6.00 ранку прибирають від снігу тротуари міста