fbpx
Освіта

Професії-лідери: майбутнє студентство України зробило свій вибір

Неділя, 04 Серпня 2019 | 10:06

Липень сколихнув українців охопивши подіями різні вікові групи та верстви населення. Позачергові вибори до Верховної Ради та вступна кампанія – 2019 – ось вони, головні теми цього місяця. Щоправда, станом на сьогодні інтриги вже немає, адже політичні переможці вже відомі та названі професії-лідери, яким віддали перевагу нинішні абітурієнти. Ми вирішили детальніше розглянути перспективу нашого майбутнього – вибір, зроблений молодим поколінням. Яких фахівців стане більше на ринку праці? Чи змінилися пріоритети молоді порівняно з попередніми роками? Яке місце займає диплом та обрана професія у подальшому житті людини? Тож поспішаємо поділитися з вами подробицями.

Рейтинг 10 кращих спеціальностей за кількістю поданих абітурієнтами заяв

За останні роки в Україні значно збільшилася кількість таких спеціалістів, як, наприклад, програмісти, інженери, дизайнери, адже вони входять до списку найзатребуваніших професій сьогодення. Та незважаючи на це, більшість майбутніх студентів вирішили піти іншим шляхом. Днями у Міносвіти склали рейтинг 10 кращих спеціальностей за кількістю поданих абітурієнтами заяв. Отже, лідирують такі напрямки: філологія, право, менеджмент, комп’ютерні науки, середня освіта, журналістика, економіка, інженерія програмного забезпечення, психологія, медицина. Якщо порівнювати ці дані з минулорічними, то варто зазначити, що трійка лідерів незмінна, а от у 2019-му на зміну туризму прийшла журналістика, посівши 6 місце за популярністю серед абітурієнтів. У той час як молодь стабільно віддає перевагу все тим же спеціальностям, експерти стверджують, що деякі з цих професій з кожним роком стають все менше актуальними, конкуренція серед них зростає. От, наприклад, станом на сьогодні на 3000 вакансій економістів є 5000 охочих отримати цю роботу. На ринку праці фіксують дисбаланс попиту та пропозиції. Чому так? Такий вибір молоді – це шлях до омріяної професії чи слідування застарілим стереотипам, які говорять, що такі спеціалісти завжди матимуть «шматок хліба з маслом»?

 

Скільки українців працюють за фахом

Більшість батьків вважають, що дати своїй дитині вищу освіту – це їх обов’язок, тому, коли настає час продовжити навчання, а молодь вагається у виборі майбутньої професії або ж взагалі не хоче освоювати ту чи іншу спеціальність, – відповідальність за це важливе рішення беруть на себе батьки. Шкода, але статистика свідчить, що такий підхід майже завжди є помилковим. Часто доводиться чути: «Мені головне отримати вищу освіту», «Навчаюсь тут, адже так дешевше», «Отримаю диплом – віддам батькам, а далі освоюватиму професію своєї мрії»… Втрачені роки, можливості та безробіття – сумні реалії професії «як у сина маминої подруги». Статистика стверджує: більше половини українців працюють не за спеціальністю, 9,9 % не працюють за фахом через низьку затребуваність професії, 32,4 % не вдається знайти роботу за спеціальністю, а 19,4 % громадян не працюють за фахом, оскільки їм не подобається обрана раніше спеціальність. Ось чому так важливо серйозно підійти про вибору своєї майбутньої професії. Психологи стверджують, що для досягнення успіху в обраній сфері передусім необхідно мати відповідні здібності, любити справу, якою займаєшся, постійно вдосконалюватися та спрагло вчитися новому.

 

Професії майбутнього

Недостатньо обрати професію, яка буде затребувана сьогодні, необхідно дивитися в майбутнє та бачити там її перспективу. От, наприклад, п’ять років тому чимало випускників технологічних вищих навчальних закладів не могли знайти роботу за фахом, а зараз таких спеціалістів з радістю запрошують, пропонуючи їм гідну оплату праці.

Дієтологи, екологи, маркетологи, менеджери соціальних мереж, хедхантери, ІТ-спеціалісти, медики, інженери, менеджери з продажу, спеціалісти в аграрній сфері, дизайнери, робітничі професії – ось яких спеціалістів потребуватиме Україна через кілька років. Швидкість змін у світі зростає шаленими темпами, а складність професійних завдань безупинно підвищується. З кожним роком ринок праці все більше потребуватиме «універсальних бійців» – крос-галузевих спеціалістів, які будуть обізнаними не лише в одній сфері діяльності, а матимуть широкий кругозір, володітимуть знаннями та вміннями різних професій. Тож якщо в майбутнього абітурієнта є кілька талантів, важливо подбати, щоб, по можливості, дитина не обмежувалась оволодінням однієї спеціальності.

Та яку б професію не обрав майбутній студент, думки експертів сходяться в одному – світ завжди цінуватиме дійсно хорошого спеціаліста, який чудово знає свою справу та володіє іноземними мовами.

Легкого старту, цікавого шляху та успішного фінішу!

Неділя, 27 Жовтня 2019
14:15

В УДФСУ пройшов День відкритих дверей

В Університеті державної фіскальної служби України (далі – Університет) відбувся День відкритих дверей. Такий захід проводиться з метою ...

Четвер, 29 Жовтня 2020
12:29

Школярі Ірпеня не будуть навчатись дистанційно

Управління освіти ІМР, повідомляє про те, шо дистанційне навчання відміняється і після двотижневих канікул ірпінські школярі йдуть до школи. ...

Середа, 22 Квітня 2020
10:03

УДФСУ запрошує взяти участь у у ІV науково-практичній інтернет-конференції «Актуальні проблеми забезпечення національної безпеки та спрощення процедур міжнародної торгівлі»

25-31 травня 2020 року Науково-дослідний центр митної справи НДІ ФП Університету державної фіскальної служби України проводить ІV ...

Вівторок, 12 Січня 2021
12:21

В Ірпінській школі №17 відкрили комп’ютерний клас

В Ірпінській загальноосвітній школі №17 після зимових канікул відкрився новий комп’ютерний клас, повідомило на своєму сайті міське управління ...