fbpx
Освіта

Що корисного можна вивчити влітку, залишаючись удома

Неділя, 30 Червня 2019 | 11:34

Сьогодні саморозвиток не лише корисне, а й дуже модне поняття. Ти можеш бути профі в якійсь справі, але це не привід зупинятися на досягнутому. Опановуючи нове вміння, ти відкриваєш для себе нові обрії, можливості та й взагалі можеш досягти набагато більше, ніж коли живеш у своєму маленькому вузькому світі. Багато платформ наразі пропонують навчатися новому, і на це не тільки не потрібно витрачати кошти, а й взагалі виходити з дому. Нові знання можна отримати безпосередньо сидячи за комп’ютером. Ми підібрали топ-10 нових і цікавих дистанційних курсів.

Google Digital Workshop навчить виступати та налагоджувати зв’язки

Компанія Google має на меті створювати більше можливостей для кожного. І ставку в компанії роблять на цифрові навички. Вона вже провела навчання для 7,5 млн осіб з країн Європи, Середнього Сходу та Африки, і наступна ціль – допомогти 1 млн європейців знайти роботу або розвинути свій бізнес до 2020 року. Щоб досягти цієї мети, Google створив безкоштовні онлайн- та офлайн-курси (19 курсів) на платформі Google Digital Workshop, доступні в 64 країнах. Отже, наприкінці травня компанія запустила чотири нових курси.

Бизнесмен, используя планшет Бесплатные Фотографии

Мистецтво публічних виступів. Цей курс розрахований на тих, кому потрібно виступати перед аудиторією (від виголошування тосту в невеликій компанії під час свята до виступу перед великою кількістю слухачів). Майстри промов навчають, як продумати, підготувати та провести презентацію, щоб захопити увагу своїх слухачів, якими повинні бути жести й міміка спікера, як розставляти акценти й паузи, як зрозуміти, де новачок робить помилку та багато іншого. Окрім того, слухачі дізнаються, як зрозуміти свою аудиторію та як вийти з форс-мажорів, які можуть статися під час промови.

Уверенная молодая кавказская женщина кричит в сторону в мегафон Бесплатные Фотографии

Як ділитися ідеями за допомогою історій і візуалізацій. Курс допоможе познайомитися з простими інструментами, такими як асоціативні карти, історії тощо, які допоможуть вам зацікавити людей своїми ідеями. Такі навички стануть у пригоді майже кожному, незважаючи на рід діяльності.

Концепция левого правого мозга Бесплатные векторы

Вступ до ділового спілкування. Експерти навчать створювати прості, зрозумілі й добре структуровані листи, презентації або звіти.

Бизнес-группа обсуждение Бесплатные Фотографии

Ефективне налагодження зв’язків. Цей курс – ключ до успіху бізнесменів: як тих, які мають на меті прискорити кар’єрне зростання, так і тих, які тільки намагаються знайти роботу. Слухач ознайомиться з варіантами вдалої комунікації з потрібними людьми, принципами створення мережі контактів, навчиться створити свій власний професійний бренд і надалі зможе ефективно співпрацювати з діловими партнерами.

Бизнес-офис молодых бизнес-групп Бесплатные Фотографии

Принцип навчання та сертифікат. Навчання побудовано таким чином, що після кожного стисло поданого блоку інформації (аудіо-, відео-, текстового формату) на слухача чекає завдання/запитання, що стосується отриманої інформації. Завдання, виконане з помилками, потрібно буде пройти ще раз (можна переглянути навчальний матеріал), інакше вас не допустять до наступного блоку інформації. Після вдалого проходження курсу слухач отримає сертифікат від Google Digital Workshop, який шукачі роботи можуть продемонструвати потенційним роботодавцям.

Сьогодні The Open University – найбільший університет відкритої освіти Великої Британії, один із провідних навчальних закладів Європи, а також світовий лідер дистанційного навчання, що надає свою високоякісну акредитацію сертифікату з цифрового маркетингу Google. Раніше сертифікат уже отримав акредитацію від IAB Europe.

 

ВУМ online для розвитку громадянського суспільства

Дистанційна платформа громадянської освіти від Відкритого університету Майдану (ВУМ) пропонує навчальні курси, сформовані з відеолекцій, практичних завдань та контрольних запитань (для перевірки набутих знань). Навчання ведуть провідні викладачі бізнес-шкіл, громадського сектору, практики зі сфери бізнесу та соціальної сфери. Теми навчальних курсів пов`язані з персональним розвитком та реалізацією потенціалу слухача. У зв’язку з актуальністю теми було запущено чотири нових курси.

Громадський контроль за владою. У наших містах/селах є депутати. Вони ходять на роботу і щось виконують – готують питання на розгляд рад, проводять громадські слухання, ухвалюють певні рішення… Крім того, є мер або голова ОТГ (якому допомагає його команда = адміністрація). Що всі ці люди роблять на своїй роботі? Багато хто з нас не може одразу й правильно відповісти на це запитання. Окрім того, ми як громадяни України маємо певні права й можливості, але дуже часто ми їх просто не знаємо. Курс спрямований на те, щоб донести до слухача знання та вміння, необхідні для реального діалогу з владою: «Що робиться? Чому? На чию користь? Як це підвищує якість нашого життя?».

Иллюстрация контроля качества Бесплатные векторы

Під час програми слухач здобуде знання та поглибить розуміння таких громадянських компетенцій, як взаємодія із владою (є окремий курс «Громадськість та влада: дієві механізми впливу»), навчиться здійснювати контроль за владою, моніторити публічні закупівлі в системі Prozorro та протистояти корупції в цій сфер (є окремі курси «Публічні контракти та громадський моніторинг» і «Боротьба з корупцією в державних закупівлях»), знаходити та аналізувати необхідну інформацію в основних відкритих державних реєстрах (є окремий курс «Відкриті електронні реєстри») та користуватися сучасними цифровими інструментами (петиції, громадські бюджети тощо) в інтересах громади і для розбудови відкритого суспільства (курс «Практикум активіста цифрової епохи»).

Політичні ідеології: як розбиратись у політичних течіях. Політика сьогодні присутня у кожному моменті нашого життя, і вона твориться, спираючись на нас з вами – громадян з виборчим правом. Курс розшифровує складну палітру політичних партій та політичних течій через основу – ідеологію, на яку політичні лідери чи рухи опираються. Саме розуміння ідеологічних засад: правих та лівих, консерваторів та лібералів, популістів та екстремістів, допоможе фільтрувати всі гасла, обіцянки та вчинки політиків через призму критичного мислення та вирізняти маніпуляції, неправду чи нещирі загравання з виборцями.

Також слухач дізнається, чим відрізняються політичні рухи та партії, а в чому вони схожі. Які ідеологічні протистояння існують між ними і які політичні союзи можливі.

Голографический дисплей, изометрический неон, цифровая футуристическая технология, разработка дизайна пользовательского интерфейса Бесплатные векторы

Школа ефективного мислення. У ВУМ online пояснюють, що процеси мислення бувають різні. До того ж немає «правильного» або «неправильного» мислення. Воно може бути логічним, аналітичним, критичним, абстрактним, творчим тощо. А ще воно може бути всебічним та гнучким. Тож програма курсу є комплексною. І наразі доступні такі курси: креативне мислення; вступ до критичного мислення – вміння не піддаватися маніпуляціям; стратегічне мислення – як побачити вікно можливостей; інтегральна динаміка; еволюція мислення, лідерства, економіки та політики; сталий розвиток: нова філософія мислення.

Курси можна проходити в довільному порядку. Сертифікат програми ви отримаєте після завершення всіх зазначених онлайн-курсів та виконання фінального завдання.

Иллюстрация идеи лампочек Бесплатные векторы

Сталий розвиток: нова філософія мислення. Курс зацікавить тих, хто хочете розібратися в тому, як планувати зараз із думкою про майбутнє. До програми включено теми: що таке стратегічне бачення, сталий розвиток, яка його філософія та цілі, хто думає про майбутнє сім’ї та громади, розвиває свій бізнес, село чи місто, як спланувати свою діяльність на тривалий час та інші.

Prometheus: проти цькування та за довкілля

Платформа масових відкритих онлайн-курсів Prometheus також має кілька нових курсів. Лекції модулів готують провідні викладачі університетів та організацій світу. Безкоштовно її може пройти будь-хто, долучившись до платформи. Засновники та координатори платформи намагаються триматися в дусі часу, тому три курси, які з’явилися останнім часом, вчать тому, що наразі необхідно, та порушують нагальні проблеми.

«CS50: Основи програмування» (курс професора Гарвардського університету Девіда Малана). У сучасному динамічному світі курси з IT-тематики швидко застарівають і змінюються. І курс «CS50: Основи програмування» також зазнав змін, тож тим, хто працює в цій галузі, потрібно мати це на увазі. Швидко вивчити курс не вдасться, оскільки він розрахований на 11 навчальних тижнів. У програмі багато нового. Професор Малан ознайомить глядачів відеолекціями викладачів Гарварду, інтерактивними завданнями, які дадуть змогу закріпити отримані знання, навчить мислити алгоритмічно та ефективно вирішувати завдання за допомогою програмування. Слухач дізнається, що таке абстракція, алгоритм, структури даних, інкапсуляція, управління пам’яттю, основи комп’ютерної безпеки, розробка програмного забезпечення та веброзробка, вивчить основи відразу кількох мов програмування, зокрема C, Python і JavaScript, а також технологій SQL, CSS і HTML та багато іншого. Користувачі платформи зможуть поставити запитання викладачам-консультантам, поспілкуватися з іншими слухачами курсу на форумі, а після завершення навчання отримають сертифікат. До речі, цей курс вважається найкращим курсом з основ програмування у світі. З 2016 року понад 100 тис. слухачів платформи Prometheus приєдналися до вивчення курсу.

Протидія та запобігання булінгу (цькуванню) в закладах освіти». Курс було підготовлено у зв’язку з низкою подій, які сталися в українських школах минулого року. Його мета – допомогти розібратися, що таке булінг, які його прояви та як правильно на нього реагувати. Він надає практичні інструменти протидії булінгу в закладах освіти. Основні питання, на які слухач отримає відповіді: як організувати системну роботу з протидії та запобіганню цькуванню в закладі освіти, як діагностувати наявність булінгу в колективі, який алгоритм дій у разі його виявлення, до кого звертатись за допомогою та інші.

Набор мальчиков, сражающихся Бесплатные векторы

Побутові відходи дій зараз! Курс із сортування побутових відходів зацікавить як тих, хто піклується про довкілля на рівні громадянина країни, так і тих, хто вже позиціонує себе волонтером в цій діяльності. Викладачі розкажуть, як сортувати та вивозити сміття, а також пояснять нові правила надання послуг з вивезення побутових відходів, які набули чинності в травні 2019 року. Окремі лекції будуть присвячені небезпечному сміттю та основам менеджменту у сфері його переробки.

Набор мусорного ведра Бесплатные векторы

 

Понеділок, 20 Січня 2020
11:18

В ірпінських шкільних їдальнях новий формат подачі їжі

Про це  повідомляє  Комунальне виробниче підприємство громадського харчування м. Ірпінь . Школярам пропонують  декілька страв  на вибір,  ...

П’ятниця, 14 Лютого 2020
15:42

Ректор університету ДФС України закликає зберегти університет від ліквідації

Вчора,   на  78 сесії  Ірпінської  міської   ради,  ректор  університету  ДФС України Павло Пашко  закликав  депутатів  Ради  не   забирати  ...

Понеділок, 19 Жовтня 2020
11:04

Збудований перший дитячий садочок в Стоянці

Проблема відсутності дитячого садочку в мікрорайоні Стоянка нарешті вирішилась. Адміністрація Ірпінської міської ради повідомила про ...

Неділя, 16 Червня 2019
23:31

Вступ – 2019: які обрати спеціальності і виші?

Вступна кампанія розпочнеться 1 липня. З цього дня вступники зможуть зареєструвати електронний кабінет і завантажити в нього документи. А ...