fbpx
Здоров'я, Слайдер, Україна

Депутати  знайшли  спосіб   зробити  ліки  дешевшими

Вівторок, 01 Жовтня 2019 | 14:23

Ліки в  країні можуть  суттєво  подешевшати ліки  за рахунок  усунення монополії   у фармацевтичній  сфері  та паралельного  імпорту  лікарських  засобів.  Це  закріплено у новому  законопроєкті №2089 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення доступності лікарських засобів для громадян» від партії «Голос».

Законопроєкт усуне недобросовісну патентну монополію, відкриє ринок для здорової конкуренції і врегулює ціноутворення на брендові препарати. Для пацієнтів – це доступ до дешевших ліків. Впадуть ціни на імпортні товари і розшириться обсяг поставок, збільшиться обсяг митних і податкових надходжень, з’явиться конкуренція серед імпортерів.

Українське патентне законодавство дозволяє мати виробникам вічні патенти на препарати, які обмежують виробництво і продаж дешевших небрендових аналогів. Формально, патент діє 20 років, але фармацевти обходять ці терміни, незначно змінюючи сам препарат.  Наприклад, змінивши колір таблетки і форму випуску з пігулки на краплі, виробник отримує свіжий патент. Таким чином монополісти можуть встановлювати такі ціни, які захочуть, при цьому не маючи конкуренції.

У країнах ЄС, наприклад, також діє термін патенту в 20 років, але під патентною охороною не перебувають методи і способи лікування. Тому по завершенні цього періоду інші компанії також можуть безперешкодно торгувати аналогами препарату.

Що  змінить законопроєкт:

Лікарські засоби перевірятимуть на інноваційність. Якщо модифікації будуть незначними – новий патент не видадуть.

З’явиться  механізм тимчасового призупинення патенту для «захисту здоров’я населення». Це передбачено, наприклад, при епідеміях, під час проведення АТО, інших форс-мажорів. У таких випадках чітко випишуть терміни, на які патент припиняє діяти, обставини його скасування та необхідну кількість доз.

Державний експертний центр більше не  перевірятиме  патентний статус лікарського засобу. Це спростить вихід генериків (дешевих, але ефективних аналогів брендових препаратів) на український ринок.

Можна буде ввозити в Україну і реєструвати генерика ще під час дії патенту на оригінал. Це дозволить генерикам отримати реєстрацію вже на наступний день після припинення дії патенту.

Паралельно з патентом існує ще охорона інформації, що міститься в досьє оригінального лікарського засобу. І це ще один механізм обмеження доступу до ліків, який блокує можливість виходу генерика навіть після завершення патенту. Закон врегульовує ситуацію зі зловживанням цим інструментом.

Вводиться паралельний імпорт, як інструмент доступу до дешевших ліків. Це механізм ввезення оригінального товару, який вже продають в іншій країні, без дозволу власника патенту (виробника). Це посприяє посиленню конкуренції і, як наслідок, зниження цін в аптеках.

Подібна практика  сприяла зниженню  цін  на ліки у країнах  Європи  до 30%. Термін діє  патенту  не скорочуватимуть,  принаймні до 2020 року,  оскільки патент  на  20 років  – це  усталена  загальноєвропейська практика.

Четвер, 18 Червня 2020
10:11

У Київській облдержадміністрації новий очільник

Сьогодні перший заступник керівника Офісу Президента України Сергій Трофімов представив нового голову Київської обласної державної ...

Четвер, 11 Червня 2020
9:10

Ірпінці розпочали збір підписів на повернення Ірпеню статусу адміністративного центру Ірпінського району

Мешканці  Ірпеня  розпочали  збір  підписів до депутата від 95 округу Олександрі Горобця з проханням підтримати повернення місту Ірпінь ...

П’ятниця, 20 Березня 2020
16:51

Ірпінська поліція звернулася до тих, хто порушує умови карантину

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ ІРПЕНЯ! Правоохоронці Ірпінського регіону ЗВЕРТАЮТЬСЯ ДО ВАС ІЗ ЗАКЛИКОМ! На території України розповсюджується вірус ...

Четвер, 17 Жовтня 2019
9:16

Український лоукостер SkyUp запустив регулярні пасажирські перевезення між містами України.

Перший регулярний рейс перевізника відбувся 17 жовтня з Києва до Львова. Згідно з сайтом SkyUp, літак вилетів з аеропорту "Бориспіль" о 7.40 ...