fbpx
Здоров'я, Новини, Слайдер, Україна

Кабмін спростив проведення трансплантації кінцівок для військових

Четвер, 21 Жовтня 2021 | 12:00

Кабінет Міністрів України прийняв постанову, яка забезпечить проведення трансплантацію кінцівок військовим. Про це повідомив народний депутат України Олексій Гончаренко.

За його словами, мова йде про осіб, «які втратили їх в результаті бойових дій.  захищаючи незалежність, суверенітет, територіальну цілісність України і безпосередньо брали участь в АТО та стримуванні збройної агресії Росії».

Олексій Гончаренко запевняє, що це рішення дозволить українським лікарям перейняти досвід іноземних колег з проведення таких надскладних операцій для їх подальшої реалізації в Україні.

За його словами, на сьогоднішній день близько 1200 українських військовослужбовців втратили кінцівки та потребують проведення трансплантації.

Згідно зі змінами Український центр транспланто-координації (УЦТК) отримав право вивозити за межі митної території України анатомічні матеріали людини (верхні і нижні кінцівки) для проведення трансплантацій в іноземних закладах охорони здоров’я учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і безпосередньо брали участь:

  • в антитерористичній операції,
  • в заходах щодо забезпечення національної безпеки і оборони,
  • відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації в Донецькій і Луганській областях,
  • в разі неможливості проведення такої трансплантації в Україні.

За інформацією Соцпорталу, факт встановлення можливості / неможливості проведення трансплантації кінцівок в Україні встановлюється УЦТК через направлення запитів до вітчизняних центрів трансплантації. Трансплантації кінцівок проводять в іноземних закладах охорони здоров’я в рамках договорів про співпрацю між УЦТК і / або Центром трансплантації і іноземним медичним закладом, який може виконати таку операцію.

Всього протягом I-III кв. 2021 Україна проведено 202 трансплантації. Більше операцій – по трансплантації нирки – 151.

П’ятниця, 05 листопада 2021
11:12

Ірпінський письменник отримав дві відзнаки у конкурсі «Гранд Коронація»

Письменник з Ірпеня Олександр Есаулов здобув відразу дві премії Міжнародного літературного конкурсу «Гранд Коронація». Про це повідомили у ...

Середа, 13 Жовтня 2021
12:30

Землі Київщини значно подорожчали, причина – земельна реформа

Вартість землі Київської області зросла після впровадження земельної реформи. Наразі середня вартість 1 га для продажу складає 24 тисячі ...

Середа, 01 Грудня 2021
15:00

Україна спільно з Apple проведе перепис населення у лютому 2023 року

Україна на початку 2023 року планує провести перепис населення у співпраці з компанією Apple. «Пишаюся тим, що Україна стане другою країною ...

Четвер, 09 Січня 2020
14:16

Ураження ракетою – одна з версій катастрофи літака МАУ, каже секретар РНБО

Ураження ЗРК (зенітно-ракетний комплекс) є однією з версій катастрофи із літаком МАУ в Ірані, і тому українські експерти прагнутимуть пошукати ...