fbpx
Новини, Слайдер, Україна

Кличко пообіцяв не чіпати вартість проїзду до 2024 року та може звільнити Поворозника

П’ятниця, 19 листопада 2021 | 10:52

Після хвилі протестів та критики з боку експертів, спровокованих анонсованим підвищенням вартості проїзду у комунальному транспорті Києва до 20 грн, мер столиці Віталій Кличко змушений був вибачитися перед киянами за рішення свого заступника Миколи Поворозника. Про це Кличко заявив у своєму телеграм-каналі.

«Ми провели аудит транспортних КП Києва та зробили перерахунок прогнозних показників на найближчі кілька років. Тож тепер я можу відповідально заявити: як мінімум до 2024 року тарифи на проїзд у комунальному транспорті не підвищуватимуться! А за сприятливої ​​економічної ситуації у місті вони можуть бути навіть переглянуті у бік зниження», – наголосив Кличко.

Нагадаємо, протести перевізників та киян почалися після оголошеного 16 листопада Миколою Поворозником підвищення вартості проїзду у наземному транспорті та метро Києва до 20 грн. Підвищення мало набути чинності з 1 січня 2022 року. Таким чином, вартість разової поїздки мала збільшитися в 2,5 рази.

«Цьогорічна ціна у комунальному транспорті давно не відповідає економічно обґрунтованому тарифу. За розрахунками КП «Київпастранс», економічно обґрунтований тариф у наземному транспорті сьогодні становить 22,30 грн. За розрахунками КП «Київський метрополітен», обґрунтований тариф у метро – 22 грн», – обґрунтовував це рішення перший заступник голови КМДА.

Експерти транспортного ринку і самі перевізники піддали масовій критиці рішення КМДА, оскільки, за їх розрахунками, реальна вартість проїзду у наземному транспорті Києва з урахуванням собівартості та маржі становить 6-8 гривень, залежно від протяжності маршруту.

До скасування рішення про підвищення вартості проїзду Кличка підштовхнули також протести перевізників та киян, що відбулися 18 листопада.

У підсумку Кличко визнав, що Поворозник не мав права приймати такі рішення, а міг лише ініціювати публічні консультації щодо зміни тарифів.

Мер Києва вибачився перед киянами за свого підлеглого та пообіцяв, що до 2024 року тарифи не чіпатимуть.

До речі, саме у 2024 році мають відбутися чергові вибори президента України.

 

Джерело: ukranews.com

П’ятниця, 15 Жовтня 2021
18:00

«Приватбанк» ввів обмеження на переведення коштів з карти на карту

«Приватбанк» ввів нові правила для переведення коштів з карти на карту. Мета нововведення - попередити відмивання грошей. Для 99,7% клієнтів, ...

Неділя, 28 листопада 2021
16:25

У грудні одноразові пластикові пакети в Україні стануть платними

В українських магазинах з 10 грудня 2021 року одноразові пластикові пакети стануть платними. Їх продаватимуть за ціною від 2 до 3 гривень за ...

Субота, 20 листопада 2021
12:00

У річницю Революції Гідності покажуть документальний фільм «Як домовлявся Майдан»

У Києві презентували документальний фільм про культуру домовляння під час Революції Гідності «Як домовлявся Майдан». Як передає Amazing ...

Вівторок, 15 Грудня 2020
12:42

Дві години – прогулянка на самоізоляції

Українцям на самоізоляції дозволили виходити з дому на дві години на добу. Українцям, які перебувають на самоізоляції, дозволили щодня ...