fbpx
Новини, Україна

Перевірка COVID-документації: ключові роз’яснення

Неділя, 07 листопада 2021 | 12:00

У зв’язку із розповсюдженням коронавірусної інфекції поліцейські проводять профілактичні заходи щодо попередження та  виявлення правопорушень, пов’язаних із карантинними обмеженнями, а також перевіряють наявність необхідної COVID-документації. У деяких осіб виникають запитання щодо діяльності поліції, тож Бучанське районне управління поліції дає відповіді на найбільш актуальні запитання.

А як же медична таємниця?

Так, дійсно, відповідно до статті 39-1 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні.

Медична таємниця містить звернення до лікаря чи діагноз, втім в документах про вакцинацію цих відомостей немає.

Таким чином, правоохоронці під час перевірок дотримання карантинних правил можуть вимагати у громадян пред’явити COVID-сертифікат, не порушуючи при цьому закон.

Де і чому перевіряють документи про щеплення?

Норма про наявність документу про вакцинацію не поширюється на відвідування банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на будь-якому рівні епідембезпеки. Тобто у вказаних закладах ніхто не може перевіряти у відвідувачів наявність документу про щеплення.

Водночас, чинні карантинні норми передбачають, що на червоному рівні епідембезпеки працювати можуть лише ті громадські заклади, де 100% персоналу та відвідувачів вакциновані або мають негативний тест на COVID-19.

Тобто, у вказаних закладах вже йдеться про можливість перевірки документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19.

Для того, щоб обмеження жовтого чи червоних рівнів не стосувались громадських закладів чи масових заходів, співробітники чи організатор мають перевірити відповідні документи у відвідувачів.

У випадку, якщо відвідувачі таких закладів відмовляються їх надати, то суб’єкт господарювання має повне право відмовити у своїх послугах. У першу чергу йдеться про те, що заклади мають дотримуватись правил роботи в час карантину, затверджених Постановою Кабміну №1236.

Чому перевіряє поліція?

Нині існує загроза поширення хвороби COVID-19 і на правоохоронців у межах повноважень покладено обов’язок щодо попередження поширення інфекції – тобто перевірки документів осіб, які можуть бути носіями хвороби.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” організація та проведення профілактичних і протиепідемічних заходів, у межах, встановлених законом, повноваження покладаються на органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, органи державної санітарно-епідеміологічної служби, заклади охорони здоров’я, підприємства, установи та організації незалежно від форм власності, а також на громадян.

Таким чином, обов’язки щодо перевірки COVID-документації державою покладено на Національну поліцію України – центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.

В той же час, окрім поліції перевірку COVID-сертифікатів здійснюють і інші служби, перш за все служба Міністерства охорони здоров’я та Держпродспоживслужба.

Поліція вкотре закликає дотримуватися карантинних обмежень заради збереження власного здоров’я. Дякуємо громадянам, які відповідально ставляться до протиепідемічних вимог.

Понеділок, 11 Жовтня 2021
8:00

Картопля очолила список найдорожчих овочів світу

До всесвітнього дня вегетаріанства видання Conde Nast Taveller зробило підбілку 5 найдорожчих овочів, серед яких є картопля, гриби, хмелеві ...

Середа, 03 листопада 2021
13:00

13 медалей Чемпіонату України привезли до Ірпеня юні тхеквондисти

У Києві пройшов Чемпіонаті України з тхеквондо ВТ, де 13 юних ірпінчан вибороли 3 золоті, 3 срібні та 7 бронзових медалей. Про це повідомили ...

Середа, 26 Лютого 2020
16:44

Біля Офісу президента чоловік підпалив себе: поліція встановлює його мотиви

Про це повідомили в Офісі президента та Нацполіції Києва. Інцидент стався під час мітингу медичних працівників на Банковій. Як передає Офіс ...

Середа, 07 Серпня 2019
10:50

Боксер з Київщини Єгор Ткаченко у півфіналі Чемпіонату Європи

Нещодавно "Ірпінський  вісник"  писав  про  те,  що Єгор  Ткачнко  представлятиме   Київщину  на Чемпіонаті  Європи з  боксу,   що проходить  ...