fbpx
Здоров'я, Україна

Пожежа у Чорнобильській зоні: що відбувається зараз?

Середа, 22 Квітня 2020 | 9:45

Як повідомили у ДСНС, станом на ранок 22 квітня у Зоні відчуження основні зусилля спрямовано на ліквідацію 3 осередків:

  • село Розсоха,
  • село Крива Гора,
  • села Рудьки – Буряківка

Тут відбувається тління пеньків, залишків деревини та двох торф’яників в осередках пройдених вогнем. Найважчою ділянкою є село Рудьки, адже там рятувальники намагаються не підпустити пожежу до кордону з сусідньою Білоруссю.

За останню добу рятувальникам вдалося ліквідувати осередок пожежі у Корогоді, який раніше був локалізований. Саме там під час потужних вітрів 16 квітня відновилася пожежа в Чорнобильській зоні.

Радіаційний фон у Києві та Київській області у межах норми та не перевищує природних фонових значень.

Що саме роблять пожежники для подолання пожеж

  • Пожежі ліквідовують 1202 людини та 279 одиниці техніки, зокрема 1068 осіб і 237 одиниць техніки від ДСНС.
  • Облаштовують протипожежні розриви за допомогою важкої техніки ДСНС та шляхопрокладачів ЗСУ.
  • Прокладають мінералізовані смуги, щоб вогонь не поширювався: таких – вже 320 кілометрів.
  • Окремі осередки тління гасять за допомогою 3 вертольотів: протягом 19 квітня скинули 186 тонн води.

Раніше директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС Володимир Демчук повідомив. що також до гасіння пожежі залучено пожежний потяг Укрзалізниці. Крім того, допомагають у ліквідації підрозділи ДСНС і пожежна техніка з Івано-Франківської та Тернопільської областей, передає 24 канал.

За словами директора Українського гідрометеорологічного інституту Володимира Осадчого, за весь час пожеж у Чорнобильській зоні жодного разу вміст радіонукліду не перевищив гранично допустимих норм.

“Всі зафіксовані велечини були в декілька сотень разів меншими за цей рівень. Це стосується і того дня, коли ми всі з вами спостерігали пилову бурю,”– зазначив він.

Водночас він повідомив. що питанням радіаційного забруднення повітря займається спецвідділ радіаційного моніторингу навколишнього середовища.

Додамо, що вранці 20 квітня відкритого вогню у зоні відчуження вже не було. Але ситуація все ще небезпечна через вітри, які розігралися на Київщині. Саме через них і відновилися пожежі.

 

Вівторок, 01 Жовтня 2019
14:34

З 1 жовтня водії поза містом зобов’язані вмикати фари

З 1 жовтня водії повинні вмикати ближнє світло фар при пересуванні за містом Про це повідомляє пресслужба Нацполіції "З 1 жовтня по 1 ...

Вівторок, 24 Березня 2020
15:52

В Україні вже 97 виявлених випадків зараження COVID-19

В Україні вже 97 виявлених випадки зараження на коронавірус, декілька областей запровадили надзвичайну ситуацію, а карантинні заходи по всій ...

П’ятниця, 03 Січня 2020
17:46

Голова КОДА призначив нового заступника

Голова Київської обласної державної адміністрації Олексій Чернишов  призначив  Андрія  Лісовика  своїм новим заступником.  Відповідне ...

Четвер, 19 Вересня 2019
10:23

Чому військовослужбовець ЗСУ вирішив підірвати міст у Києві?

18  вересня  сталася резонансна подія, яка посіяла паніку по всій Україні. "Підривником"  виявився    42-річний Олексій Миколайович Белько, ...