fbpx
Новини, Слайдер, Україна

Прикордонникам дозволили застосовувати зброю

Четвер, 18 листопада 2021 | 15:20

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №5232, яким тепер дозволено використання та застосування примусових заходів, бойової техніки та озброєння прикордонниками.

Голова комітету з оборони та розвідки Олександр Завітневич пояснив, що одним із ключових елементів безпеки держави в умовах російської агресії є міцний кордон. Саме тому необхідно було надати українським прикордонникам право проводити у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі поверхневу перевірку людей, речей та транспортних засобів, а також застосовувати зброю та техніку.

«Через незавершеність процесу демаркації державного кордону ми маємо необхідність вжити додаткові заходи для охорони державного кордону. Адже були випадки, коли порушники режиму державного кордону України не виконували законних вимог прикордонників, вели себе зухвало, були і випадки, коли порушники погрожували життю та здоров’ю особового складу (Держприкордонслужби)», – сказав він.

Новим законом надається право здійснювати візуальний огляд осіб, речей та транспортних засобів (поверхнева перевірка), а також особистий огляд затриманих та оглядати та, у разі потреби, вилучати речі, які можуть бути речовими доказами або завдати шкоди життю чи здоров’ю людей.

Прикордонникам дозволили використовувати наручники, шоломи, сітки для зв’язування, гумові та пластикові палиці, сльозогінний газ, засоби примусової зупинки транспортного засобу.

Тепер прикордонники зможуть застосовувати й вогнепальну зброю у разі нападу на них або для захисту інших людей, для звільнення заручників, затримання злочинця. Зможуть стріляти і у разі нападу на об’єкти, що охороняються. Застосування зброї дозволено для зупинки автомобіля (пошкодження машини) та по безпілотниках.

Але все це залежатиме від конкретної ситуації, характеру правопорушення та індивідуальних особливостей особи, яка вчиняє правопорушення. У той же час забороняється застосовувати силу до вагітних жінок, людей похилого віку, осіб з вираженими ознаками інвалідності та дітей.

Довідково:

Останнім часом активно обговорюють можливий міграційний терор з боку Білорусі, мовляв, мігрантів із польського кордону можуть завернути до нас. Секретар РНБО Олексій Данілов заявляв, що Україна точно не стрілятиме по мігрантах, якщо ті намагатимуться прорвати кордон, оскільки українське законодавство не передбачає кримінальної відповідальності, а лише штраф.

У свою чергу радник головнокомандувача ЗСУ Дмитро Ярош закликав ухвалити закон, який би дозволяв українським силовикам стріляти у мігрантів за незаконне порушення кордону

Тим часом, Україна готується до ескалації на кордоні з Білоруссю. Голова Національної поліції України Ігор Клименко заявив, що резервістам прийдуть повістки.

Вівторок, 30 Липня 2019
10:11

Мільярд на добудову: Ірпінська міська рада просить Верховну Раду встановити квоти

На минулій сесії Ірпінської міської ради, яка відбулася 25 липня, було прийнято рішення звернутися до Верховної Ради України з ініціативою ...

Понеділок, 29 листопада 2021
14:34

Понад 500 печаток та майже 3000 бланків: у Софіївській Борщагівці викрили фірму з виготовлення фейкових документів

У Софіївській Борщагівці викрили фірму, яка виготовляла фейкові документи. Про це повідомили у пресслужбі Поліції Київської області. Як ...

Середа, 27 Жовтня 2021
9:04

Українські поліцейські отримають спеціальні значки

Українські поліцейські незабаром почнуть носити на формі спеціальні значки, що вказують, що вони пройшли повний курс вакцинації від COVID-19. ...

Середа, 16 Грудня 2020
11:00

Бюджет на 2021 рік прийнято

"За" проголосували 289 нардепів. До бюджету заклали: - доходи - 1092 млрд грн; - витрати - 1347 млрд грн; - дефіцит - 246,6 млрд грн; - ...