fbpx
Освіта, Україна

Що підготував школярам новий навчальний рік

Понеділок, 12 Серпня 2019 | 16:01

Нова влада – нові закони. Комусь до вподоби певні нововведення, а хтось із нетерпінням чекає на їх скасування. Такий стан речей стосується чи не всіх сфер життя людини, але особливо гостро сприймаються теми, де йдеться про дітей, їх розвиток, здоров’я та освіту. Підростаюче покоління – наше майбутнє, тому дуже важливо створити правильні умови для їх гармонійного розвитку. Не так давно ми з вами обрали нового президента України, з того часу ледь не щодня набувають чинності нові закони, тож не обійшлося й без змін у сфері освіти. Розпочався серпень, діти й батьки вже готуються до школи, а отже, саме час дізнатися, що цікавого підготував новий навчальний рік.

Шкільна форма

Зовсім скоро настане передшкільна лихоманка – активізуються книжкові ярмарки, а магазини одягу пропонуватимуть величезний вибір шкільних форм, тільки от попиту на них не буде. Станом на сьогодні Володимир Зеленський скасував 159 указів своїх попередників, в тому числі указ колишнього президента Леоніда Кучми «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти» від 12 червня 1996 року № 417. Реакція суспільства на такі дії різна, але більшість підтримує це рішення. Напевно, в кожній школі щороку виникали конфлікти між вчителями, батьками та учнями, коли останні не бажали дотримуватися стандартів, а прагнули виділятися серед інших. Якщо в початковій школі діти майже без проблем одягають шкільну форму, то починаючи з підліткового віку стає все важче змусити їх дотримуватись цього дрес-коду. Та чи правильно це? Чи потрібна шкільна форма?

Думки науковців розділилися: хтось вважає, що це обов’язковий атрибут у навчальному процесі, який дисциплінує, впливає на продуктивність навчання, адже діти мають можливість зосереджувати увагу на інформації, стають уважнішими та стараннішими. Інші ж запевняють, що наслідком такого підходу є втрата індивідуальності, він заважає розкрити творчий потенціал та обмежує фантазію особистості. Однак у результаті проведених досліджень стало відомо, що шкільна форма жодним чином не впливає на показник успішності та відвідуваності учнів.

Що ж радять психологи? У цьому питанні їх думки також розходяться.

Побутує думка, що шкільна форма налаштовує дітей на навчальний процес, згуртовує, дає відчуття роботи в команді. Та при цьому учні мають хотіти її одягати. Також стверджують, що форма не заважає самовираженню, адже діти можуть максимально проявляти себе в багатьох інших сферах.

Та особисто ми підтримуємо думку експертів, які вважають, що шкільна форма мала бажаний ефект лише за часів СРСР, коли не було різноманіття тканин, дизайнів, а ціна на неї була однакова. Завдяки цьому між учнями не було конкуренції, одяг не привертав зайвої уваги, діти з бідніших сімей не комплексували. Але станом на сьогодні магазини пропонують безліч варіантів цього дрес-коду, тож хтось придбає якісну брендову шкільну форму, хтось замовить пошиття ексклюзиву в найкращих майстрів, а хтось буде змушений купувати бюджетний варіант на базарі. Тож, як зазначила в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, такий додатковий одяг стає значним фінансовим тягарем для родини, адже хороша шкільна форма не дешева.

Винятком у цьому питанні можуть бути школи, де усім учням шиють однакову форму на замовлення, але, на жаль, таких навчальних закладів у нашій країні мало, до того ж більшість з них – приватні.

Що ще нового?

Електронні учнівські квитки

Відтепер столичним школярам не доведеться стояти в чергах у метро, адже кожен з них отримає електронний учнівський квиток. Також за допомогою спеціального мобільного додатку батьки матимуть змогу відстежувати їх місцезнаходження.

Нове меню в їдальнях

Однаковий раціон для всіх – велика помилка середніх закладів освіти, яку, на щастя, вирішили виправити. Вже не перше десятиліття у шкільних їдальнях існує єдине меню, де, звісно, не враховано смакових уподобань та індивідуальнихособливостей організму кожної дитини. Вже до кінця 2019–2020 навчального року обід в їдальні нагадуватиме шведський стіл – учні зможуть самі обирати, що їм до смаку.

Оцінки не оголошуватимуть при всьому класі

Часто батьки припускаються помилки, порівнюючи досягнення в навчанні своєї дитини з успіхами її однокласників. Найчастіше таке трапляється після батьківських зборів, де класний керівник оголошує оцінки кожного учня при всіх. Ще гірше, коли це робить учитель на уроці в присутності інших. Це, безперечно, травмує психіку дитини, знижує її самооцінку та стає причиною цькувань. Відтепер це заборонено на законодавчому рівні.

Співбесіди під час вступу до 1 класу не буде

Відтепер першокласники будуть зараховані до шкіл за їх місцем реєстрації. Якщо вас не влаштовує такий навчальний заклад, ви можете обрати інший, але за умови, якщо в ньому залишаться вільні місця. У такому випадку прийняття учнів відбувається на конкурсній основі.

Мережева форма навчання

Учитель хімії захворів? Не проблема – проведемо урок географії. Так, можливо, було раніше, але відтепер у разі відсутності профільного вчителя окремі уроки зможе проводити гурток або організація, що має відповідних фахівців.

Скасування дощок пошани для відмінників

Кожен учень – індивідуальність. Хтось інтелектуал, а хтось – творча особистість, яка має кращі успіхи в інших сферах. Саме тому дошка пошани є певною дискримінацією. Відсутність високих оцінок ще не означає, що дитина не досягне успіху та не стане чудовим професіоналом у майбутньому.

Сил, натхнення та здоров’я вашим дітям у новому навчальному році.

Вівторок, 18 Червня 2019
8:48

Візит Зеленського до Франції

Вчора,  17   червня,  чинний Президент України Володимир  Зеленський  зустрівся  з  Президентом Франції  Емманюелем Макроном. Зустріч  ...

Понеділок, 07 Жовтня 2019
11:34

На Київщині німецька компанія планує побудувати 6 сонячних електростанцій

Німецька компанія De Raj Group планує побудувати у Київській області шість сонячних електростанцій загальною потужністю 88,371 МВт. ...

П’ятниця, 12 Лютого 2021
10:06

Статистика захворювань на COVID-19

​​4 773 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 12 лютого 2021 року. Зокрема, захворіли 326 дітей та 212 ...

Четвер, 07 Січня 2021
12:52

Статистика захворювань на COVID-19

​​8 997 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 7 січня 2021 року. Зокрема, захворіли 227 дітей та 385 ...