fbpx
Освіта, Україна

Що підготував школярам новий навчальний рік

Неділя, 04 Серпня 2019 | 10:20

Нова влада – нові закони. Комусь до вподоби певні нововведення, а хтось з нетерпінням чекає на їх скасування. Такий стан речей стосується чи не усіх сфер життя людини, але особливо гостро сприймаються теми, де йдеться про дітей, їх розвиток, здоров’я та освіту. Підростаюче покоління – наше майбутнє, тому дуже важливо створити правильні умови для їх гармонійного розвитку. Не так давно ми з вами обрали нового президента України, з того часу ледь не щодня вступають в дію нові закони, серед яких не обійшлося і без змін у сфері освіти. Розпочався серпень місяць, діти та батьки вже готуються до школи, тож саме час дізнатися, що цікавого підготував новий навчальний рік.

Шкільна форма.

Зовсім скоро настане передшкільна лихоманка – активізуються книжкові ярмарки, а магазини одягу пропонуватимуть величезний вибір шкільних форм, тільки от попиту на них не буде. Станом на сьогодні Володимир Зеленський скасував 159 указів своїх попередників, в тому числі указ колишнього президента Леоніда Кучми від 12 червня 1996 року №417 “Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти”. Реакція суспільства на такі дії різна, але більшість підтримує дане рішення. Напевно, у кожній школі щороку виникали конфлікти між вчителями, батьками та учнями, коли останні не бажали слідувати стандартам, а прагнути виділятися серед інших. Якщо у початковій школі діти практично без проблем одягають шкільну форму, то починаючи з підліткового віку стає все важче змусити їх дотримуватись цього дрес-коду. Та чи правильно це? Чи потрібна шкільна форма?

Думки науковців розділилися: хтось вважає, що це обов’язковий атрибут у навчальному процесі, який дисциплінує, впливає на продуктивність навчання, адже діти мають можливість зосереджувати увагу на інформації, стають більш уважні та старанні. Інші ж запевняють, що такий підхід веде до втрати індивідуальності, заважає розкрити творчий потенціал та обмежує фантазію особистості. Були проведені дослідження, в результаті яких стало відомо, що шкільна форма жодним чином не впливає на показник успішності та відвідуваності учнів.

Що ж кажуть психологи? У цьому питанні у них також розходяться бачення.

Існує думка, що шкільна форма налаштовує дітей на навчальний процес, згуртовує, дає відчуття роботи в команді. Та при цьому учні мають хотіти її одягати. Також стверджують, що форма не заважає самовираженню, адже діти можуть максимально проявляти себе у багатьох інших сферах.

Та особисто ми підтримуємо думку експертів, які вважають, що шкільна форма мала бажаний ефект лише за часів СРСР, коли не було різноманіття тканин, дизайнів, а ціна на неї була однакова. Завдяки цьому між учнями не було конкуренції, одяг не привертав зайвої уваги, діти з бідніших сімей не комплексували. Але станом на сьогодні магазини пропонують безліч варіантів даного дрес-коду, тож хтось придбає якісну брендову шкільну форму, хтось замовить пошиття ексклюзиву в найкращих майстрів, а хтось буде змушений купувати бюджетний варіант на базарі. Тож, як зазначила в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, такий додатковий одяг стає значним фінансовим тягарем для родини, адже хороша шкільна форма не дешева.

Винятком у даному питанні можуть бути школи, де усім учням шиють однакову форму на замовлення, але, на жаль, таких навчальних закладів у нашій країні мало, до того ж більшість з них – приватні.

Що ще нового?

Електронні учнівські квитки.

Відтепер столичним школярам не доведеться стояти в чергах у метро, адже кожен з них отримає електронний учнівський квиток. Також за допомогою спеціального мобільного додатку батьки матимуть змогу відстежувати їх місцезнаходження.

Нове меню в їдальнях.

Однаковий раціон для всіх – велика помилка середніх закладів освіти, яку, на щастя, вирішили виправити. Вже не перше десятиліття у шкільних їдальнях існує єдине меню, де, звісно, не враховано смакові уподобання та індивідуальні особливості організму кожної дитини. Вже до кінця 2019-2020 навчального року обід в їдальні буде нагадувати шведський стіл – учні зможуть самі обирати, що їм до смаку.

Оцінки не будуть оголошувати при всьому класі.

Часто батьки роблять помилку, порівнюючи досягнення в навчанні своєї дитини з успіхами її однокласників. Частіше всього таке трапляється після батьківських зборів, де класний керівник оголошує оцінки кожного учня при всіх. Ще гірше, коли це робить вчитель на уроці у присутності інших. Це безперечно травмує психіку дитини, занижує її самооцінку та стає причиною цькувань. Відтепер це заборонено на законодавчому рівні.

Співбесіди при вступі до 1 класу не буде.

Відтепер першокласники будуть зараховані до шкіл за їх місцем реєстрації. Якщо вас не влаштовує даний навчальний заклад, ви можете обрати інший, але за умови, якщо в ньому залишаться вільні місця. У такому випадку прийом учнів відбувається на конкурсній основі.

Мережева форма навчання.

Вчитель хімії захворів? Не проблема – проведемо урок географії. Так, можливо, було раніше, але відтепер при відсутності профільного вчителя окремі уроки зможе проводити гурток або організація, що має відповідних фахівців.

Скасування дощок пошани для відмінників

Кожен учень – індивідуальність. Хтось інтелектуал, а хтось – творча особистість, яка має кращі успіхи в інших сферах. Саме тому дошка пошани являється певною дискримінацією. Відсутність високих оцінок ще не означає, що дитина не досягне успіху та не стане чудовим професіоналом своєї справи у майбутньому.

Сил, натхнення та здоров’я вашим дітям у новому навчальному році.

Вівторок, 12 Травня 2020
9:54

Кількість хворих на COVID-19 в Україні перевищила 16 тисяч осіб

В Україні зафіксовано 16023 випадки коронавірусної хвороби COVID-19 За даними ЦГЗ, станом на 9:00 12 травня в Україні 16023 лабораторно ...

Вівторок, 12 Січня 2021
9:28

Статистика захворювань на COVID-19

​​5 116 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 12 січня 2021 року. Зокрема, захворіли 131 дитина та ...

Понеділок, 23 листопада 2020
13:03

Зеленський отримав негативний тест на COVID-19 (Відео)

Президент України вилікувався від коронавірусу та працює в звичайному режимі.

Вівторок, 21 Квітня 2020
9:32

В Україні зафіксовано 6125 випадків коронавірусної хвороби COVID-19

МОЗ повідомляє: В Україні зафіксовано 6125 випадків коронавірусної хвороби COVID-19 За даними ЦГЗ, станом на 9:00 21 квітня в Україні ...