fbpx
Новини, Україна

У Києві відкрилася перша Українська бієнале цифрового та медіа мистецтва

Понеділок, 18 Жовтня 2021 | 2:05

На виставці можна побачити інсталяції, відеоарт, кінетичні, VR та NFT-експонати відомих художників з 15 країн світу, повідомляє Іnternetua.

«Головна тема бієнале — «30 років Свободи». Вона покликана осмислити стан незалежності українців та феномен свободи людини в еру постковіду через сучасні діджитальні форми мистецтва. Ми прагнемо презентувати погляд на ці питання зсередини (з України) та ззовні (в Україну) через залучення прогресивних іноземних митців, співкуратора з Європи, створення інтернаціональної програми та серії лекцій із міжнародними спікерами», — розповів куратор виставки, український митець Валерій Коршунов, який є автором медіа-скульптури «Київський кит», діджитал скульптури «Чорнобильське сяйво», медіа-барельєфу «Прометей», проєктів Звуки Чорнобиля, медіа-виставки ARTEFACT, проєкту «Український медіаарт на Burning Man».

Бієнале проходить за підтримки Українського культурного фонду, посольства Іспанії в Україні та Іспанської Агенції з розвитку (AECID). Роботи українських митців обирались за допомогою відкритого конкурсу. За його результатами було відібрано понад 10 експонатів.

Міжнародним куратором бієнале виступив Юрій Лех Поланский (Іспанія) – митець медіа-арту з 30-річним досвідом, який у 1980-х став піонером розвитку електронної музики та цифрового аудіовізуального мистецтва в Іспанії, а починаючи з 2009 року, щорічно організовує престижний міжнародний фестиваль медіа-арту MADATAC, що має три відзнаки EFFE як знаковий культурний фестиваль.

«Поява «Людини цифрової» несе і свободу, і небезпеку, тому сьогодні саме ви — діджитал та медіахудожники — можете, як ніхто інший, дослідити рівні свободи держави, суспільства та кожного з нас сучасною мовою. Слова на кшталт «свобода», «справедливість», «демократія» не є загальноприйнятими поняттями; навпаки, вони – рідкість. Люди не народжуються, знаючи, що це таке. Потрібні величезні та, перш за все, індивідуальні зусилля, аби досягти поваги до інших людей, яку мають на увазі ці слова», — прокоментував Поланский.

Перша Українська бієнале цифрового та медіа мистецтва проходитиме з 15 по 30 жовтня в сучасній медіа галереї ARTAREA в Києві.

Будуть представлені прогресивні приклади діджитал та медіаарт від класичних до найновітніших: інсталяції, відеоарт, кінетичні, VR та NFT-експонати художників з Іспанії, Франції, Італії, Великої Британії, Нідерландів, Німеччини, Португалії, Шотландії, Румунії, Ірану, Канади, Японії, Тайваню, Південної Кореї та України.

Програму Бієнале доповнять живі виступи артистів, міжнародна конференція з тематичними лекціями про сучасне діджитал мистецтво, дизайн та креативні індустрії, з освітніми заходами, презентаціями проєктів, діалогами з провідними культурними діячами.

Вхід на всі заходи буде вільним, за умови попереднього запису.

Понеділок, 08 листопада 2021
17:00

Денис Малюська: реєстр олігархів може з’явитися вже в травні

Перші засідання Ради національної безпеки та оборони (РНБО) щодо формування реєстру олігархів можуть відбутися у двадцятих числах травня 2022 ...

Середа, 17 листопада 2021
16:02

Служба захисту та лікування тварин Ірпеня віднедавна частина «УЖКГ «Ірпінь»

Служба захисту та лікування тварин Ірпеня віднедавна є структурним підрозділом КП «УЖКГ «Ірпінь». Про це повідомили у пресслужбі комунального ...

Субота, 20 листопада 2021
18:21

На Тернопільщині знайшли село, де мешкає лише одна людина: чоловік розповів, чим займається

У селі Червоному Тернопільського району мешкає лише одна людина – Михайло Чавурський. Чоловік наодинці вирощує овочі, збирає ягоди, сіє ...

П’ятниця, 21 Червня 2019
9:30

Президент переїджає

Президент України  переїжджає  усім своїм  офісом,  який  пізніше перестане називатись  адміністрацією Президента України,  але  переїдуть не ...