fbpx
Новини, Слайдер, Україна

Україна отримає від МВФ 700 мільйонів доларів кредиту на боротьбу з ковідом

Вівторок, 23 листопада 2021 | 19:00

Міжнародний валютний фонд (МВФ) за підсумками першого перегляду програми stand by (SBA) погодив виділення Україні другого траншу кредиту в розмірі 699 мільйонів доларів та вирішив продовжити дію програми до червня 2022 року. Відповідне рішення ухвалила рада виконавчих директорів МВФ у понеділок, 22 листопада, повідомляє пресслужба фонду.

Отримані від МВФ кошти будуть спрямовані на підтримку фінансової системи й боротьбу з наслідками COVID-19, повідомив президент України Володимир Зеленський. Своєю чергою українське міністерство фінансів повідомило, що ці гроші підуть на забезпечення макроекономічної стабільності та будуть використані для фінансування дефіциту бюджету.

Зобов’язання України

Водночас, згідно з рішенням МВФ, українська влада взяла на себе зобов’язання повернути податково-бюджетну політику в режим, що відповідає середньостроковій стійкості боргу, захищаючи при цьому соціально вразливі верстви населення, зміцнюючи управління доходами.

Також Україна пообіцяла забезпечити незалежність центрального банку та зосередити грошово-кредитну політику на поверненні інфляції до цільового рівня. Київ має забезпечити фінансове здоров’я банків, зокрема через належне управління, щоб відновити надійне банківське кредитування приватного сектора.

Крім того Україна пообіцяла боротьбу з корупцією, судову реформу та зниження ролі держави та корпоративних інтересів в економіці з метою покращення ділового середовища, залучення інвестицій та підвищення потенціалу економіки.

Що передбачає програма МВФ

18-місячна програма stand-by, затверджена в червні 2020 року, передбачає виділення для України близько п’яти мільярдів доларів. Перший транш фінансування у обсязі 2,1 мільярда доларів був наданий одразу.

Після виділення першого траншу було намічено чотири перегляди програми. Розміри другого і третього траншу – по 700 мільйонів доларів, третього – 560 мільйонів доларів, четвертого – 980 мільйонів доларів.

Однак обумовлений графік було порушено, а фінансування призупинено через невиконання Україною низки зобов’язань. У червні-липні Верховна Рада ухвалила кілька важливих законів, про які йшлося в меморандумі з МВФ. Крім Вищої ради правосуддя (ВРП) та Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), йдеться також про закони про поліпшення корпоративного управління в банківській сфері (№4367), правки до закону “Про гарантування вкладів” (№4546), а також про ухвалені в першому читанні законопроєкти про приєднання “Ощадбанку” до Фонду гарантування вкладів фізосіб і про вдосконалення корпоративного управління.

 

За матеріалами www.dw.com

Вівторок, 26 Жовтня 2021
13:10

У населених пунктах Київщини розпочали заміну електролічильників

У населених пунктах Київської області розпочали заміну приладів обліку електроенергії. Про це повідомили у пресслужбі ДТЕК Київські ...

Четвер, 17 Грудня 2020
12:34

Ірпінський ліцеїст бере участь у всесвітньому конкурсі стартапів

Ліцеїст Микола Чорний створив унікальну смарт-пляшку, яку представить на конкурсі стартапів у США. Цього року українці вперше дебютують зі ...

Вівторок, 18 Травня 2021
13:39

В Ірпені облаштовують новий тематичний сквер (відео)

  https://youtu.be/KhIAumH1x_0 Відео: інформаційне  агенство ITV В Ірпені на Київщині створюють новий тематичний сквер «Шкільний». ...

Понеділок, 25 Жовтня 2021
18:33

В Ірпені відбулося освячення іконостасу в Храмі Різдва Пресвятої Богородиці

В Ірпені відбулося освячення іконостасу та парафіяльного центру у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці. З цієї нагоди приїхав єпископ-помічник ...