fbpx
Новини, Україна

Українці заповнюватимуть декларації по-новому: НАБУ внесло корективи

Середа, 06 Жовтня 2021 | 20:00

Національне агентство з питань запобігання корупції затверджено форму декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також — Порядок заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Про це повідомили у пресслужбі ГУ Держпраці у Київській області.

Як повідомляється, декларація складається з 18 розділів, у яких суб’єкт декларування зазначає інформацію про себе, членів своєї сім’ї, інших осіб та об’єкти декларування. Зазначений Порядок передбачає, що декларація заповнюється та подається особисто суб’єктом декларування шляхом заповнення відповідної електронної форми після автентифікації у власному персональному електронному кабінеті у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Паперова копія декларації до Національного агентства з питань запобігання корупції не подається.

Зауважимо, що щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Декларація при звільненні подається не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності. Вона подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб’єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.

Декларація кандидата на посаду подається до призначення або обрання на відповідну посаду та охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади, якщо інше не передбачено законодавством, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Особа, обрана депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатом місцевої ради, сільським, селищним, міським головою, подає таку декларацію впродовж п’ятнадцяти календарних днів з дня набуття повноважень відповідно депутата, сільського, селищного, міського голови.

Суб’єкт декларування до початку заповнення декларації повинен підтвердити ознайомлення з указаним Порядком шляхом проставлення відповідної відмітки.

Нововведення набирають чинності з 1 грудня 2021 року. Тобто, у 2022 році декларацію за 2021 рік за новими правилами державні службовці, посадовці органів місцевого самоврядування та прирівняні особи подаватимуть вперше.

Четвер, 07 Жовтня 2021
13:15

Верховна Рада України відправила Дмитра Разумкова у відставку

Верховна Рада України ухвалила рішення про відставку Дмитра Разумкова з посади голови парламенту. За це рішення проголосували 284 народні ...

П’ятниця, 20 листопада 2020
13:28

Оголошено термінову перерву на сесії в Ірпінській міській раді

Депутати 4 фракцій відмовились голосувати за порядок денний, адже його не було оприлюднено. Пряму трансляцію сесії можна переглянути на ...

Понеділок, 25 Жовтня 2021
14:55

Освітяни Ірпеня взяли участь у заходах, присвячених сімейній безпеці та інклюзії

Педагогічні працівники закладів освіти Ірпінської міської територіальної громади взяли участь у заходах, що відбулися в рамках реалізації ...

Середа, 23 Грудня 2020
10:48

В Ірпені сьогодні відбуватиметься перевірка електросирени

На сайті Ірпінської міської ради повідомляється, що 23 грудня об 11:00 буде проводитися практична перевірка спрацювання діючої електросирени. ...