fbpx
Новини, Україна

Українцям перерахують зарплати: на кого чекає найбільша надбавка

Понеділок, 15 листопада 2021 | 9:00

В Україні в 2022 році середню зарплату можуть підвищити на 10%, а мінімальну лише на 3%. На найбільшу зарплату можуть розраховувати працівники IT, фахівці з виробництва, менеджери з продажу. Водночас реальний (з урахуванням інфляції) розмір зарплати бюджетників може знизитися. Про це йдеться в матеріалі Оbozrevatel.

Експертка ринку праці Тетяна Пашкіна стверджує, що сподіватися на суттєве зростання доходів більшості українців не варто. «Середній коридор зарплати, яку піднімають, це 5-10%. Дуже рідко – 15-20%, але це утримуючі заходи, коли фахівця потрібно тримати двома руками, тому що він уже майже звільнився. Такі підвищення – точкові. Глобального підвищення арплат, на мою думку, поки не буде», – підсумувала Пашкіна.

Незважаючи на загальні тренди, професіям, які зараз найбільш затребуваних на ринку праці в Україні, підвищення зарплат все-таки чекати варто. «У нас склалася практика, що перш за все піднімають зарплату тим, хто дефіцитний, кого не вистачає. А вже потім дивляться на тих, кому варто було б додати цю зарплату, виходячи з якихось розрахунків справедливості і так далі», – каже Пашкіна.

За словами експертки ринку, 2022-го серед затребуваних залишаться працівники сфери IT, фахівці з виробництва, менеджери з продажу. Також зарплати можуть зрости у робітників, адже частина з них, ймовірно, поїдуть на заробітки до ЄС, а це означає, що на нашому ринку їх не вистачає.

Підвищення зарплат вкотре обіцяли медикам та педагогам. Але судячи із запланованого бюджетного фінансування медицини та охорони здоров’я, грошей на суттєве збільшення їхнього доходу знову не вистачить..

Зазначимо, найнижча середня зарплата за даними Держстату у Чернівецькій області (загалом 10,9 тис. грн). Найбільше традиційно заробляють у столиці – 20,6 тис. грн. Різниця у середніх зарплатах між Києвом та Чернівецькою областю перевищує 9682 грн (за місяць вона збільшилась на 182 грн).

П’ятниця, 27 Грудня 2019
13:09

У КИЇВСЬКІЙ ОДА ВІДБУЛАСЯ НАРАДА ЗА УЧАСТІ КЕРІВНИЦТВА ОФІСУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

У четвер, 26 грудня, в Київській обласній державній адміністрації відбулася робоча нарада керівництва Офісу Президента України та Київської ...

Вівторок, 14 Квітня 2020
12:10

Актуальна інформація про пожежі у Зоні відчуження від ДСНС (відео)

Оперативна інформація щодо ліквідації лісових пожеж на території Зони відчуження безумовного (обов’язкового) відселення . Станом на 14 ...

Середа, 26 Червня 2019
23:50

Новий начальник облдержадміністрації на Київщині

Уряд погодив поданого Зеленським кандидата.   26  червня  Кабінет Міністрів погодив 8  нових  очільників  держобладміністрацій. ...

Понеділок, 19 Жовтня 2020
11:04

Збудований перший дитячий садочок в Стоянці

Проблема відсутності дитячого садочку в мікрорайоні Стоянка нарешті вирішилась. Адміністрація Ірпінської міської ради повідомила про ...