fbpx
Новини, Слайдер, Україна

Українцям платитимуть винагороду за відеофіксацію порушень ПДР: про що йдеться

Четвер, 11 листопада 2021 | 13:00

В Україні хочуть винагороджувати громадян за відеофіксацію порушень ПДР. За кожний знятий відеоролик свідок зможе отримати 10% від вже сплаченого штрафу.

«Пропонується удосконалити чинний режим фотозйомки (відеозапису) та додати до переліку суб’єктів, які можуть його здійснювати, фізичних осіб, які є безпосередніми свідками порушення», – йдеться в пояснювальній записці законопроекту №5798, пише ua.news.

Згідно із законопроектом, таке правило стосуватиметься не всіх порушень правил дорожнього руху, а у разі:

  • проїзду автомобіля на заборонений сигнал світлофора;
  • перетину подвійної суцільної смуги та/або залізничних переїздів;
  • паркування на місцях для інвалідів та загальне порушення правил паркування;
  • залишення місця скоєння ДТП.

Передбачено, що обов’язковою умовою для відео- чи фотофіксації є використання «Дії», аби ідентифікувати користувача, гарантування цілісності та автентичності створених матеріалів.

Крім того, використання «Дії» дозволить фіксувати визначення часу, дати та географічних координат здійснення фіксації.

За допомогою спеціальних програмних засобів буде здійснюватися передача матеріалів фотозйомки (відеозапису) до органів, які безпосередньо розглядають адміністративні справи.

Громадяни, які зафіксували порушення в режимі фотозйомки (відеозапису) та з використанням спеціального програмного засобу звернулися з відповідною інформацією до уповноваженого органу, отримують статус сповіщувача та в разі притягнення винної особи до відповідальності та сплати нею накладеного штрафу можуть отримати винагороду в розмірі 10% від цього штрафу.

Раніше ми писали, що з 1 листопада 2021 року почали діяти нові правила дорожнього руху України . Змін  дуже багато, і вони торкнулися як знаків, так і розмітки.

Четвер, 04 листопада 2021
9:00

Польща відгородиться стіною від України, Росії та Білорусі

Польща у прискореному режимі будуватиме стіну на державному кордоні, який є зовнішнім кордоном Євросоюзу з Білоруссю, Росією та Україною. ...

Понеділок, 30 Березня 2020
22:12

В Україні зафіксовано 548 випадків коронавірусної хвороби COVID-19

МОЗ повідомляє: В Україні зафіксовано 548 випадків коронавірусної хвороби COVID-19 За даними ЦГЗ, станом на 22:00 30 березня в Україні ...

Середа, 04 листопада 2020
14:55

Рівень безробіття в Україні зростає

В  Україні  офіційно зареєстровано приблизно 427 тисяч безробітних.  За даними центру, цей показник на 159 тисяч – тобто на 59% – перевищує ...

Четвер, 17 Жовтня 2019
9:16

Український лоукостер SkyUp запустив регулярні пасажирські перевезення між містами України.

Перший регулярний рейс перевізника відбувся 17 жовтня з Києва до Львова. Згідно з сайтом SkyUp, літак вилетів з аеропорту "Бориспіль" о 7.40 ...