fbpx
Новини, Слайдер, Україна

Уперше в Україні відбудуться масштабні навчання з кіберзахисту Grid NetWars

Середа, 24 листопада 2021 | 14:20

2 грудня Національний координаційний центр кібербезпеки РНБО спільно з проєктом USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» за підтримки Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації проведуть Grid NetWars – навчальний турнір із кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури. Програму навчань розробив інститут SANS – світовий лідер в індустрії підготовки та сертифікації спеціалістів з кібербезпеки. Формат Grid NetWars передбачає командну роботу з відбиття імітованих кібератак. Адже світовий та український досвід демонструє: кібератак на об’єкти критичної інфраструктури не уникнути, зате їх можна попередити та вчасно зреагувати, звівши ризики до нуля.

«Застосування Російською Федерацією новітніх кібертехнологій, спрямованих на знищення критичної інформаційної інфраструктури України, вже сьогодні вимагає невідкладних заходів. Вони мають бути спрямовані на підвищення ефективності національної системи кібербезпеки, насамперед зміцнення кадрового потенціалу експертів, які відповідають за кіберзахист держави. Це передбачено, зокрема, й оновленою Стратегією кібербезпеки України. Одним з таких заходів є проведення навчання Grid NetWars. Турнір у режимі реального часу дозволить отримати передовий досвід у сфері ідентифікації та протидії кібератакам на критичну інфраструктуру України та підвищить готовність українських фахівців  до реагування на кіберінциденти будь-якої складності», — зазначив Сергій Прокопенко, керівник управління забезпечення діяльності НКЦК.

«Ще 2015 року після атак хакерів на обленерго в Івано-Франківській та Київській областях українці на собі відчули, як це – натиском кількох кнопок, опинитися в енергетичній блокаді. На щастя, ситуацію тоді вдалося оперативно виправити. Але за 6 років технології змінилися й покращилися, а важливі інфраструктурні системи (від залізниці, метро до енергетики, банківської системи та мобільного зв’язку) потребують постійного захисту. Тому регулярне оновлення та підвищення кваліфікації спеціалістів з кіберзахисту сьогодні не менш важливе за військовий вишкіл чи володіння зброєю», — пояснює Ігор Мальченюк, керівник напряму регуляторного сприяння та інституційного розвитку з кібербезпеки проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».

Сценарії навчань Grid NetWars створені SANS Institute — провідною світовою організацією, яка навчає, розвиває та сертифікує фахівців з кібербезпеки від початкового до найвищих рівнів.

«Кіберпростір уже давно став п’ятою площиною для ведення військових дій – після землі, води, повітря та космосу. Це підтверджує й надзвичайно активний ріст ринку кібербезпеки: від понад $100 млрд 2016-го до $156,24 млрд 2020 року. Сервіси й процеси переходять в онлайн, а відтак ще більше зростає вразливість компаній. Тому вміння вчасно виявити загрози та знешкодити їх — запорука не лише успіху бізнесу, але в принципі його існування», — наголошує Тім Конвей, технічний директор програм ICS та SCADA у SANS.

Україна сьогодні входить до 20 країн, які найбільше атакують хакери на різних рівнях: від енергетичних об’єктів до соцмереж. Тому навчання Grid NetWars, після якого спеціалісти зможуть використати відпрацьовані навички в той же день на своїх підприємствах, має на меті посилити кібербезпеку не лише окремого інфраструктурного об’єкта, а всієї держави.

Середа, 06 Січня 2021
14:09

В школах Ірпеня розпочинається дистанційне навчання

​​З понеділка ірпінські школи переходять на дистанційне навчання. У зв’язку з запровадженням в Україні посиленого карантину школи Ірпеня на ...

Понеділок, 29 листопада 2021
14:05

Мінцифри запускає тест зміни місця проживання онлайн через «Дію»

З початку наступного місяця, 1 грудня, на порталі «Дія» у тестовому режимі запрацює послуга зміни місця проживання онлайн майже для всієї ...

Четвер, 29 Жовтня 2020
15:17

Петиція для безпечного руху на трасі в Романівці

Новоірпінська траса є дуже небезпечною. Постійні аварії та ДТП переслідують цю частину траси. В зв'язку з цим створена петиція для посилення ...

Субота, 14 Березня 2020
15:19

​​Ірпінь та Буча залишиться без води через аварію на колекторі

Через аварію води не буде в Приірпінні Через аварійну ситуацію на основному каналізаційному  колекторі по вул. Генерала Наумова у м. Києві, ...