fbpx
Кримінал, Україна

Як  вберегти дитину  від  нападу  чи викрадення?  Поради від  Antiterror Security Group

Вівторок, 26 листопада 2019 | 12:14

Кожного  дня в Україні  16   дітей стають  жертвами  різного  роду насилля.  На  жаль, ця статистика  з  кожним  роком   має  тенденцію  до   збільшення.  Переймаючись  долею  дітей,  «Ірпінський  вісник»  разом з  охоронною  компанією  «Antiterror Security  Group» (далі ASG) розробили поради  для  батьків  та  дітей, які  допоможуть  вберегти  малечу.

Одним із  надійніших   способів  є   наявність тривожної  кнопки  у  дитини. При натисненні  на кнопку,  активується  сигнал,  на який одразу  виїжджає   група  швидкого  реагування. За  максимально короткий  час  кваліфіковані  охоронці зможуть  врятувати  дитину  з  небезпечної  ситуації.

Звичайний смартфон також стане у нагоді батькам. Існує безліч безкоштовних програм, які можна встановити на телефон дитини та за допомогою них визначити її місцезнаходження. Ці програми також містять тривожну кнопку і повідомлять батьків або правоохоронців про те, що дитина в небезпеці.

Але що ж робити, якщо біда вже сталася, на дитину напали, а ґаджети не допомогли? Необхідно навчити її елементарним прийомам самозахисту. В такій ситуації в пригоді можуть стати будь-які підручні засоби: Балончик (лак для волосся, дезодорант), тверді предмети (пляшки, каміння) або звичайні ключі.

«Дитина  повинна мати  і певну психологічну  підготовку  у  разі виникнення  подібних   ситуацій. Для  цього  батькам  потрібно  постійно проводити  бесіди та  тренінги  з  дітьми на  цю тему» – говорить фахівець  компанії «ASG».

Можна  виділити  обов’язкові  пункти, які необхідно розібрати  з   дитиною.

 • Дитина має знати напам’ять своє ім’я, імена батьків, прізвище та адресу.
 • Придумайте пароль на випадок, якщо вам доведеться просити сторонню людину привести до вас дитину. Поясніть малюку, що якщо мама або тато відправлять за ним незнайомця, він точно має знати імена мами, тата, самої дитини, і, звичайно, пароль. В іншому випадку малюк ні в якому разі не повинен йти з чужаком. А якщо цей незнайомець наполягає, або хапає за руку і тягне за собою, малюк має голосно кричати «Я не знаю тебе! Ти не мій тато (моя мама)!». У такому разі оточуючі не відреагують на плач дитини як на звичайну сімейну ситуацію, а допоможуть.
 • Навіть якщо малюк напам’ять знає імена усіх родичів, варто покласти у кишеню дитині візитівку з вашими контактними даними та номером телефону.
 • Періодично відтворюйте ситуації, коли малюк губиться – дитина має чітко знати як діяти. Такі репетиції наддадуть дитині впевненості та зменшать ймовірність паніки в екстреній ситуації.
 • Міняйтеся ролями, діти люблять погратися «в маму/тата». Нехай дитина вас запитує, що ви будете робити, якщо раптом загубитеся, а ви іноді помиляйтеся, щоб дитина могла вас виправити. Так діти краще запам’ятовують.

Картинки по запросу дитина викрадення

Представники правоохоронних органів радять:

 • Якщо дитина зникла, не варто гаяти ні хвилини, одразу потрібно взяти фото малечі та звернутися до найближчого відділку поліції.
 • Це міф, що правоохоронці не приймають заяву про зникнення раніше трьох днів.
 • Подавати заяву можуть не тільки батьки, а й інші родичі: брати, сестри, дідусі, бабусі.
 • Нічого не приховуйте від поліції, якщо вдома була сварка і дитина ображена, що вона схильна до суїциду.
 • Батьки обов’язково повинні знатиІМЕІ телефону дитини (кожен телефон має свій власний заводський номер), контакти друзів своєї дитини, а також її захоплення.
 • Також правоохоронці радять звертатися по допомогу в пошуках до волонтерів, соціальних служб, знайомих, сусідів та просто небайдужих. Чим більше людей проінформовано про зникнення малюка, тим більшаймовірність того, що він як найшвидше знайдеться.

Завжди пам’ятайте, що найважливіше у пошуках дитини – це час, тому не гайте його. Починайте діяти одразу, постійно перевіряйте роботу ґаджетів та чи пам’ятає дитина, як захистити себе при нападі.

 

 

 

 

 

Вівторок, 03 Березня 2020
10:29

Неповнолітній підліток намагався вбити рідну тітку та її сина

Поліція Київщини оголосила про підозру неповнолітньому підлітку, який намагався вбити рідну тітку та її сина Замах на вбивство стався у ...

Понеділок, 27 Квітня 2020
9:24

В Україні зафіксовано 9009 випадків коронавірусної хвороби COVID-19

За даними ЦГЗ, станом на 9:00 27 квітня в Україні 9009 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 220 летальних, 864 пацієнти одужали. ...

Четвер, 14 Травня 2020
12:36

Другий етап пом’якшення карантину – що передбачає та коли почнеться?

Президент Володимир Зеленський розповів, що другий етап пом’якшення карантину, який планується з 22 травня, в Україні буде стосуватися ...

Четвер, 12 листопада 2020
11:08

Спікер парламенту України – Разумков захворів на COVID-19

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков повідомив, що отримав позитивний тест на COVID-19 та працюватиме дистанційно.