fbpx
Новини, Україна

Яку ялинку обрати на новорічні свята?

Середа, 16 Грудня 2020 | 11:35

До нового 2021 року залишилося зовсім небагато часу, тому варто починати прикрашати свої будинки до новорічних свят. В новорічних магазинах можна знайти будь-що на будь-який смак, особливо варто звернути увагу на головну прикрасу свят – ялинку. На ринку є безліч пропозицій: живі ялинки та сосни, у горщиках і штучні. Про те, яку краще вибрати, як це правильно зробити та якою є середня ціна на кожну з них розповімо далі.

Зрізану ялинку, сосну або ялицю можна придбати у відповідних магазинах, інтернеті, лісництвах або на спеціальних базарах. Ціна – від 100 грн і вище.

Ялинки продають метрами. До свят на Прикарпатті зрубають 33 600 дерев - "Репортер"

Щоб обрати ялинку, яка осипиться не за декілька днів, варто звернути увагу на:

 • Дерево повинно мати однорідний колір, без жовтизни — в іншому разі ялинка або сосна вже несвіжі, і є ризик, що вони обсиплються ще до того, як закінчаться новорічні свята.
 • Визначити свіжість ялинки можна й так: потрібно вдарити стовбуром об землю. Якщо голки не почнуть обсипатися, дерево свіже.
 • Також важливо купити легальну ялинку — для цього потрібно перевірити її походження. Так, дерево повинно мати штрихкод і відповідні маркування, оскільки кожна ялинка й сосна мають бути внесеними до державного реєстру обліку деревини, щоб уникнути незаконної вирубки дерев в Україні. Це можна перевірити на порталі https://open.ukrforest.com/.

Переваги та недоліки зрізаної ялинки: 

 • Великим плюсом живої ялинки або сосни є аромат хвої в будинку, що створює новорічний настрій. Також до плюсів можна віднести доволі невелику вартість, як порівняти зі штучною.
 • Серед мінусів можна назвати те, що зрубану ялину можна зберігати недовго. За умов звичайного зберігання вона може бути свіжою максимум до старого Нового року, але продовжити їй життя можна, поставивши у відро з піском і час від часу поливаючи. Ще один мінус: викидати ялину в сміттєвий бак не можна — її потрібно правильно утилізувати.

Утилізація зрізаної ялинки:

Використане дерево, як зазначалося вище, неодмінно потрібно здати на переробку. Це можна зробити так: щорічно після новорічних свят комунальне об’єднання «Київзеленбуд» відкриває пункти приймання ялинок. Уже на початку січня на порталі Київської міської адміністрації опублікують список адрес, куди можна принести ялинку, яку пізніше використають, наприклад для удобрення ґрунту.

Ялинка в горщику

Оскільки тренд на екологічність набирає все більшої популярності, багато хто відмовляється від зрізаних ялинок і сосен і вибирає живі хвойні дерева в горщику або спеціальному контейнері. Їх можна придбати в спеціалізованих магазинах, інтернеті (сторінки в соціальних мережах або інтернет-магазинах), садових центрах, лісництвах. Ціни на них варіюються в середньому від 400 грн до 4 тисяч грн залежно від розміру дерева.

Ялинка у горщиках: збереження природи чи маркетинговий хід? - Новини Полтавщини

Як вибрати ялинку в горщику

Для початку варто визначитися з різновидом дерева — ялина, сосна, кипарис, туя, карликовий ялівець або ялиця. Бажано вибирати дерево невеликого розміру, адже в нього більше шансів вижити під час пересадки в ґрунт. Варто також звертати увагу на колір дерева — він має бути яскраво-зеленим. Звісно, ялинку із жовтими гілочками краще не вибирати. Можна спробувати висмикнути голки дерева або провести по них рукою проти росту — «здорова» ялина ці випробування витримає.

Переваги та недоліки ялинки в горщику

 • Великим плюсом такого вибору, як і зрізаної ялинки або сосни, є запах хвої в будинку. До плюсів варто віднести й те, що, купуючи таке дерево, ви не завдаєте шкоди природі. Після новорічних свят його можна пересадити в інший горщик і залишити в будинку або ближче до весни пересадити в ґрунт, наприклад у дворі.
 • Одним із мінусів є більша вартість такої ялинки, як порівняти, наприклад, зі зрізаним деревом. Також за нею потрібно ретельно доглядати — після придбання її потрібно поставити на балконі або в іншому холодному приміщенні для акліматизації, після чого вже перенести до будинку. Водночас потрібно забезпечити їй вологе повітря. Таке дерево треба часто та рясно поливати й не ставити поруч з обігрівачами та батареями, щоб воно не засохло. До того ж температура повітря в приміщенні не має перевищувати +20 градусів за Цельсієм.

Штучна ялинка

Купуючи штучні вироби, можна врятувати безліч сосен і ялинок, у такий спосіб піклуючись про збереження лісів. Штучне дерево можна купити майже в усіх супермаркетах, гіпермаркетах, торговельних центрах, спеціалізованих та інтернет-магазинах. Ціна становить від 500 грн до понад 10 тисяч грн залежно від розміру та якості виробу.

Як купити штучну ялинку. Фото: pinterest / Rolin Sanchez

Як вибрати штучну ялинку

Під час вибору штучної ялинки передусім потрібно перевірити виріб на міцність: посмикати голки, щоб упевнитися, що вони не обсипаються, а також провести рукою проти їхнього «росту» — вони мають розправитися і набути колишнього вигляду. Варто також звернути увагу на підставку — краще вибирати металеву, а не пластмасову. Щодо матеріалу, то тут варто надати перевагу литим ялинкам, кожну гілку на яких заливають в окрему форму.

Також варто звернути увагу на запах — виріб не мусить мати різкого хімічного запаху. Важливо також брати ялину з вогнетривким просоченням, яке захищає від пожежі. Не забудьте попросити в продавця сертифікат якості, який засвідчує екологічність і гіпоалергенність виробу.

Переваги та недоліки штучної ялинки

 • Тут, без сумніву, більше плюсів, ніж мінусів. І головним із них є те, що штучна ялинка прослужить вам не один рік. Ба більше, з такою ялинкою майже немає проблем — легко встановити та прибрати дерево після свят. Перевагою є й те, що можна вибрати штучну ялинку різних кольорів, до того ж з елементами декору: білу, блакитну, сріблясту та інші.
 • Щодо мінусів, то одним із них є те, що на купівлю такої ялинки вам доведеться витратитися, оскільки з усіх перерахованих нами варіантів це найдорожчий. Водночас це економія на майбутнє, бо штучне дерево купують один раз на багато років. Найбільшим мінусом є те, що воно не має природного запаху хвої, а жодні ароматизатори його не замінять.

Обираючи чистий екологічний матеріал, Ви робите планету чистішою. Тому варто підходити до вибору ялинки серйозно.

Середа, 17 Лютого 2021
9:42

Статистика захворювань на COVID-19

​​4 286 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 17 лютого 2021 року. Зокрема, захворіли 304 дитини та ...

Середа, 18 Березня 2020
23:55

Кількість хворих на коронавірус збільшилась до 16 осіб

Станом на 22:00 18 березня в Україні зафіксовано 16 випадків COVID-19: Чернівецька (10), Житомирська (1), Київська (2), Донецька (1) області ...

Субота, 09 Жовтня 2021
12:00

Спілкування без бар´єрів: вихованці Ірпінського ліцею відвідали дітей з вадами слуху у Житомирі

Учні Ірпінського академічного ліцею НУБіП відвідали Житомирську спеціальну школу№2 для дітей з вадами слуху та влаштували їм справжнє свято ...

Неділя, 17 Жовтня 2021
18:00

Lego почне боротьбу з гендерною нерівністю

Компанія Lego оголосила про запуск проекту «Дівчаткам дорогу» і початку роботи над усуненням гендерних стереотипів в своїх конструкторах. Про ...