Здоров'я, Слайдер

Як вберегтись від застуди? – 5 дієвих способів

Середа, 06 листопаду 2019 | 12:25

Як  не   захворіти,  коли навкруг  всі чхають та  кашляють?  В  осінню  погоду  застуду підхопити найлегше,  адже  волога та вітряна  прохолодна  погода  є  сприятливою   для  розмноження вірусів та  бактерій.   “Ірпінський  вісник”  пропонує 5  дієвих  способів,  які  допоможуть  вам залишатись  здоровими  та почуватися  прекрасно  кожного  дня.

Пийте більше рідини

Достатня кількість води не дозволить бактеріям засвоїтися у вашому організмі, навіть якщо ви перебували поруч із хворою людиною. Річ у тому, що слизова оболонка носа служить природним бар’єром від бактерій, наявність якого ускладнює проникнення мікроорганізмів. Але якщо ви п’єте мало води, слизова пересихає, і захист стає менш ефективним. Висновок: пийте більше напоїв, особливо теплих і гарячих!

Дрімайте вдень, якщо не виспалися вночі

Дуже часто у нас не вистачає часу на повноцінний нічний сон. Якщо ви не виспалися вночі, медики радять задрімати вдень хоча б на 15-20 хвилин. Короткий сон – ще один простий спосіб не хворіти взимку. Навіть якщо ви не хочете спати, просто полежіть 20 хвилин. Це додаватиме бадьорості та життєвої сили. Висновок: не ігноруйте корисну дію короткого денного сну!

Тримайте  у  чистоті телефони та інші пристрої

Порада виглядає на перший погляд курйозною. Але! За даними наукових досліджень, смартфон – один з найбільш брудних предметів з-поміж тих, що оточують вас. На корпусі телефону осідає пил, бактерії та віруси. Протріть мобільний пристрій спеціальними вологими серветками для техніки, а на серветку при цьому додайте краплю дезінфекційного гелю для рук. Висновок: таку процедуру слід проводити регулярно, а в холодну пору року краще робити це щодня.

Використовуйте ефірні олії

Чи трапляється, що ви, як у дитинстві, замотуєте обличчя шарфом, аби зберегти тепло? Якщо так, то у нас для вас не дуже приємні новини. Такі дії більше сприяють застуді, ніж оберігають від неї, адже у вологій від дихання тканині посилено розмножуються шкідливі мікроби. Навіть захисну маску медики радять міняти кожні 4 (!) години.

Але ситуація докорінно зміниться, якщо капнути на улюблений шарф декілька крапель ефірної олії з вираженою дією проти застуди. Варто звернути увагу на олію евкаліпта, гвоздики, м’яти, шавлії, чайного дерева, розмарину, лаванди і хвойних дерев (кедр, сосна, ялина, ялиця). Крім безпосередньо дезінфекції, буде досягнутий ефект інгаляції, дуже корисної для дихальних шляхів та зміцнення імунітету. Ті ж олії можна додати в ароматичну лампу, щоб дезінфікувати приміщення.

Для того, щоб ефірна олія працювала, вона має бути якісною, високого ступеня очищення. Перевірити якість легко: нанесіть краплю олії на чистий білий аркуш паперу. Високоякісна олія випарується без сліду, не залишаючи плям. Висновок: ефірні олії – ефективний профілактичний засіб та антидепресант, але до такого продукту слід ставитися з обережністю алергікам і вагітним жінкам.

Не займайтеся самолікуванням

Зізнавайтеся: чи описували ви колись фармацевту в аптеці свої симптоми, аби він порадив вам якісь ліки? Чи призначали самі собі антибіотики для лікування грипу?.. Чимало людей захоплюються самодіагностикою та самолікуванням, керуючись при цьому телевізійною рекламою, порадами друзів, сусідів та провізорів. В результаті  великі кошти витрачаються на ліки, які нам не потрібні, не допоможуть або і взагалі нашкодять, бо через них ми відкладаємо прийом інших препаратів, які б нам справді допомогли. Висновок: йдіть до лікаря, прислухайтеся до його порад і виконуйте його настанови!

Понеділок, 22 Липня 2019
9:15

Горобець Олександр здобув перемогу на виборах

21  липня 2019  року пройшли позачергові  парламентські  вибори,  де  впевнену перемогу  над опонентами  здобув Горобець  Олександр  -  ...

Вівторок, 25 Червня 2019
7:44

ЦВК оголосила 26 кандидатів від 95 округу

Станом  на 20:00  25.06.2019  року ЦВК оголосила 26  кандидатів  від   95  округу.  Серед  них 10 кандидатів партійні,  16 - планують  дійти  ...

Понеділок, 04 листопадуа 2019
8:51

Бійка зі стріляниною в Ірпені

В Ірпені, на вулиці Антонова (у дворі за супермаркетом Billa), п‘яний чоловік, повертаючись додому, щось не поділив із безпритульним та ...

Понеділок, 28 Жовтня 2019
13:32

Як уберегтись від  осінньої  депресії? Що радять фахівці?

Осіння погода — нестабільна. То сонце, то дощ і рвучкий вітер. Важко адаптуватися до її змін, непросто «перемикнути» себе на режим постійних ...