fbpx
Здоров'я, Новини, Слайдер

ЮНІСЕФ: щороку майже 46 тисяч підлітків вчиняють самогубство

Неділя, 10 Жовтня 2021 | 12:00

Щороку майже 46 тисяч дітей 10-19 років накладають на себе руки, а самогубство є четвертою причиною смертності молоді у віці 15-19 років. Про свідчить звіт ЮНІСЕФ «Стан дітей у світі-2021», де аналізується психічне здоров’я дітей, підлітків та осіб, які їх опікують.

За даними ЮНІСЕФ, у світі 13% підлітків у віці 10-19 живуть з діагностованими психічними розладами, а приблизно 1 з 5 молодих людей у віці 15-24 років відчуває депресію та розчарування у житті. Кожні 11 хвилин у світі підліток позбавляє себе життя.

На сьогодні основною причиною зростання депресій та психічних розладів у підлітків стала пандемія COVID-19. «З настанням третього року пандемії, порушення режиму життя, освіти, відпочинку, а також турбота про доходи та здоров’я родини змушує багатьох молодих людей відчувати страх, гнів та тривогу за своє майбутнє», – повідомляється у звіті організації.

В ЮНІСЕФ стверджують, що уряди країн світу недостатньо інвестують у пропаганду, охорону та турботу про психічне здоров’я дітей, молоді та їхніх опікунів.

У всьому світі лише 2% державних бюджетів, виділених на охорону здоров’я, спрямовуються на витрати, пов’язані саме з психічним здоров’ям. У бідних країнах це менше ніж 1 долар на людину.

Як пише ZMINA, з 2005 року внаслідок самогубств в Україні загинули понад 130 тисяч осіб, серед яких більш ніж 110 тисяч – чоловіки, а 24 тисячі – жінки. За останні півтора десятиліття, як зазначають дослідники, кількість щорічних самогубств упала в Україні майже вдвічі. Так, якщо у 2005-му їх було 10 622, то у 2020-му – 6103. За першу половину поточного року в країні зареєстрували 2988 самогубств.

Нагадаємо, в Ірпені приділяють увагу сім’ям, які потрапили у важкі життєві обставини. Зокрема, особливу увагу приділяють недопущенню домашнього насильства, а також закликають батьків бути уважними, відповідальними та приділяти більше уваги дітям.

Вівторок, 12 Жовтня 2021
8:40

Новий сезон «Гри в кальмара» пропонують зняти в Україні

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко планує зняти другий сезон нашумівшого серіалу «Гра в кальмара» в ...

П’ятниця, 15 Січня 2021
12:24

Оперуповноваженому Бучанського відділення поліції повідомили про підозру в хабарництві й шахрайстві

Оперуповноваженому Бучанського відділення Ірпінського відділу поліції, якого в жовтні минулого року викрили як учасника корупційного злочину, ...

Понеділок, 16 листопада 2020
10:46

В Ірпені не дотримуються карантинних норм

Ірпінський відділ поліції ГУНП в Київській області на сторінці у Facebook повідомляє, що правоохоронці Ірпеня перевірили дотримання ...

Вівторок, 09 Березня 2021
11:06

Де в Ірпені вимкнуть світло?

Компанія «ДТЕК Київські регіональні електромережі» повідомила  графік запланованих на найближчий тиждень відключень електропостачання на ...