fbpx
Новини, Світ, Слайдер

У Лондоні відбулася прем’єра постановки про Бабин Яр

Понеділок, 22 листопада 2021 | 17:00

У лондонському JW3 (Єврейському громадському центрі) 21 листопада відбулася прем’єра постановки «Songs for Babyn Yar»«Наш спів для Бабиного Яру», створеної за підтримки Українського інституту, пише Укрінформ.

Креативна директорка Українського інституту Тетяна Філевська розповідає, що понад рік тому до них звернулася лондонська продюсерська агенція DashArts, яка спеціалізується на підтримці проєктів у Центральній і Східній Європі.

Вона назвала проєкт складним, інклюзивним, а унікальність його — в поєднанні театрального і музичного мистецтва на таку складну тему. «Для нас це було влучення в десятку – ідейно, концептуально. Ми дуже раді, що пішли на це», — розповідає Тетяна Філевська.

Прем’єра Songs for Babyn Yar відбувається у межах Лондонського джазового фестивалю EFG 2021, а 7 грудня її зможуть побачити в Києві. Наступного року планується показати його в інших містах України.

Автори проєкту, Міжнародна мистецька організація Dash Arts із Лондона, за допомогою музикальних засобів, віршів Мар’яни Кияновської, Олени Теліги, Нехами Ліфшиц, тексту Анатолія Кузнєцова, а також оповідання 93-річної Рахіль Бланкман, вся родина якої загинула у Бабиному Яру, розповідають про одну з найстрашніших трагедій минулого століття. У ньому лунають пісні чотирма мовами (їдиш, іврит, українська і російська), які виконують музиканти з українським корінням, які наразі живуть у Німеччині, — Світлана Кундиш, Мар’яна Садовська і Юрій Гуржи.

Український інститут, додала Тетяна Філевська, опікується підтримкою різноманітних культурних ініціатив і проєктів. Зокрема, найближчим часом у Польщі та Німеччині буде представлений перформанс, присвячений Криму та кримським татарам. Це п’єса на драматургійний текст Наталки Ворожбит, «на межі між мистецтвом і актуальними питаннями, які нас дуже хвилюють, доволі гострий і доволі складний матеріал».

Вона також згадала проєкт «Українська ніч» — концерт сучасної електронної музики з українськими етнічними мотивами та 3D-анімацією, представлений у 2019 році у Відні.

Раніше ми повідомляли, що через 80 років людство дізналося справжні імена вбивць жертв Бабиного Яру.

Довідково:

  • Під час німецької окупації Києва у 1941—1943 Бабин Яр став місцем масових розстрілів німецькими окупантами мирного населення і радянських військовополонених; євреїв і циган — за етнічною ознакою, а також партійних та радянських активістів, підпільників, членів Організації українських націоналістів (переважно членів ОУН-м), заручників, «саботажників», порушників комендантської години та інших.
  • У 2021 році минають 80 роковини розстрілів у Бабиному Яру, де, за оцінками істориків, нацисти вбили 100 тисяч людей, з яких приблизно 70 тисяч — євреї.
Четвер, 08 Лютого 2024
17:44

Директору КНП «Ірпінська центральна міська лікарня» Антону Довгополу нагороду «Заслужений лікар України»

Сьогодні Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко вручив директору Ірпінської міської лікарні Антону Довгополу –  нагороду «Заслужений ...

Понеділок, 13 Березня 2023
16:07

Мінфін: За час дії воєнного стану в межах Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» видано 23 121 пільговий кредит на суму близько 92 млрд грн

З моменту старту Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» суб’єкти підприємництва отримали від уповноважених банків 57 943 кредити на ...

Середа, 20 Квітня 2022
17:06

Великодня сирна паска: рецепти в духовці та без випікання

24 квітня 2022 року християни східного обряду будуть святкувати Великдень. Традиційно до святкового столу готують дріжджову випічку, але також ...

Вівторок, 04 Квітня 2023
13:50

Муніципальна варта Ірпінської міської ради оновлює міську систему відеоспостереження

Муніципальна варта Ірпінської міської ради оновлює міську систему відеоспостереження. Про це повідомили у пресслужбі КП «Муніципальна варта» ...