fbpx
Uncategorized, Ірпінь, Освіта

Навчання, COVID-19 та політика – ректор Павло  Пашко про ситуацію в університеті ДФС України

Неділя, 27 Вересня 2020 | 10:22

Актуальним питанням сьогодення залишається навчання в умовах карантину, а саме – дистанційне навчання. Всі деталі та спірні моменти цього явища дізнавався «Ірпінський Вісник».

Ми запитали у ректора Університету державної фіскальної служби України – Пашка Павла Володимировича як же просувається навчальний процес та поцікавилися як до такого виду навчання пристосовуються студенти.

– Поясніть, будь ласка, як проходить дистанційне навчання в університеті та як ви до нього пристосовуєтесь?

– Світ кожного дня удосконалюється. Все більше інформації ми отримуємо з мережі. Навчальна система вимушена до цього пристосовуватись. Здається, що зараз не потрібно читати книжки, достатньо взяти телефон і отримати потрібну відповідь. Швидкий доступ має свої мінуси, адже він не дає можливості отримати базові знання, які набуваються в процесі навчання, а відразу видає результат пошуку. Базові теоретичні знання знайти в мережі можливо, але для цього потрібно прочитати багато непотрібної інформації, для того , щоб знайти необхідну. Система мережі влаштована таким шляхом, щоб звертати увагу тільки на заголовки і люди звикають до отримання обірваної, неповної та неточної інформації. Традиційна система освіти — це система передачі знань, коли спеціалізований викладач свої накопиченні знання передає студентам. Зараз частину тих знань, які викладач накопичував роками, студент може отримати з інтернету. Для того , щоб розуміти правильну картину світу, передачу знань має здійснювати людина, яка була спеціально навчена цьому.

Чи повпливає дистанційне навчання на рівень знань студентів?

– Рівень знань студентів буде змінюватись. Простий приклад: викладач проводить лекцію і має можливість приділити увагу абсолютно кожному студенту, запитати того, хто заснув, чи дати відповідь на запитання того, хто цікавиться. На жаль, дистанційно цього зробити не можливо, слухати аудіолекцію буде лише той студент, який відчуває необхідність в цьому. Під час відвідування університету студенти спілкуються, конкурують між собою, отримують безліч необхідних навичок. Тому дистанційне навчання це все-таки більш низький рівень освіти.

– Існує інформація, що ви закликаєте студентів підтримувати політсилу  «Наш край». Можете прокоментувати?

– Можна спостерігати, що при минулому керівництві міста університет навіть в брошурах ніде не агітувався, хоча, по своїй суті, Ірпінь є містом для студентів. Здобувачі освіти відвідують кафе, знімають та купують квартири, ходять за покупками, тобто все місто функціонує навколо них. Кандидати в місцеву владу майже всі є випускниками університету і можливо щось вдасться змінити найближчим часом. Розвиток університету можливий шляхом збільшення кількості території, що здійснити можливості не було. Розвиток Ірпеня пов’язаний з розвитком університету, що необхідно донести до влади. Певна кількість викладачів проявили інтерес до діяльності місцевої влади і це є не політичним ходом, а своєрідним шляхом для представлення інтересів університету. Відповідно до законодавства України заборонено агітувати політичні партії на території навчальних закладів, в університеті дійсно цього немає. Якщо хтось бажає організувати зустріч партії, чи ще якийсь захід , університет із задоволенням надасть приміщення, адже це також певним чином популяризує університет. Студенти повинні самі обирати свої політичний шлях і не правильно їх агітувати до чогось. Схиляюсь до можливості заявити свою кандидатуру на місцевих виборах та представляти інтереси університету.

– Навчальній сфері досить тяжко пристосуватись до умов карантину, та забезпечувати ефективне та результативне навчання. Які зміни відбулись в університеті за останній рік?

– Необхідно тримати баланс якісної освіти та приросту студентів. Щодо викладачів, то вони постійно займаються підвищенням рівня своїх знань, на більшості кафедрах всі викладачі є кандидатами наук. Кількість студентів упродовж трьох років збільшується, університет відповідно удосконалюється і COVID-19  не стане цьому на заваді. За останній рік було облаштовано понад 40 аудиторій і на цьому ми не будемо зупинятись. Зараз планується зміна назви з Університету державної фіскальної служби України на Заклад вищої освіти Міністерства фінансів України Державний податковий Університет. В наступному році університету виповнюється 100 років і є бажання та можливість повернути статус національного.

– Враховуючи, що більшість студентів працює, адже пандемія   COVID-19 далася всім взнаки, батьки не можуть забезпечувати і себе, і дітей, тому студенти змушені працювати. Що порадите в такому випадку?

– Система навчання постійно змінюється і COVID-19 також став своєрідним поштовхом до змін. Вища освіта надає можливість рухатись в майбутнє. Більшість студентів, які отримують вищу освіту, думають, що вони відразу отримають роботу своєї мрії, але отриманні знання дають можливість зрозуміти як це все має рухатись і як досягти тієї самої мрії. Можливості для навчання залишається все менше з часом, тому студенти мають приділяти більшу частину своєї уваги цьому. Система дистанційного навчання була запроваджена майже 4 роки тому, за перший рік існування нею користувалось менш як два десятки викладачів, за наступний рік майже всі викладачі заповнили інформацію про предмети. Згодом вигадали сертифікацію для якісного наповнення курсу(білети, лекції, завдання). До початку пандемії 60 дисциплін отримало сертифікати, до кінця травня ще 50 дисциплін отримало сертифікати, в той час, як інші університети тільки думали як це все організувати. Система була створена для студентів, які працюють, для індивідуального графіку. Хоч це і не зовсім правильно. Адже той, хто працює за спеціальністю, отримує лише ті знання з якими пов’язана його діяльність , а теоретичні знання в інших галузях пропускаються . Тому дистанційне навчання надає можливість працюючим отримувати ту саму інформацію та розв’язувати самі задачі, що і звичайні студенти, які навчаються на денній формі.

– Яку пораду можете дати студентам? Чому приділяти більшу увагу в навчанні, та як отримувати хоч елементарну базу знань дистанційно?

– Студенти підковані знаннями і інтелектуальні показники лишаються на високому рівні у найрізноманітніших сферах. Лекції, на даний момент, проводяться дистанційно, а практичні заняття проходять в університеті, тому студенти мають можливість спілкуватися з викладачами. Необхідно відвідувати лекції і приділяти більше уваги навчанню. Той, хто дійсно бажає отримувати знання та розвиватись, знайде шлях до вдосконалення і університет завжди допоможе в цьому.

– Нововведення цього року — широкий конкурс вступу, що можете сказати з приводу цього?

– Можливість вступу до університетів за рахунок державних коштів з кожним роком стає все важче, широкий конкурс цього року вносить свої корективи. Зменшення кількості вузів, зменшення заробітної плати викладачам університету тягне за собою зменшення кількість спеціалістів. Широкий конкурс створений для того, щоб ті студенти які склали екзамени найкраще, навчались за державні кошти. Для того, щоб студенти йшли працювати на державну службу, мають бути наявні заохочення та мотивація у вигляді пільг, достойної заробітної плати, кар’єрного розвитку та індивідуальний підхід до працівників. Логічно, що найкращі студенти їдуть працювати за кордон, адже розуміють, що там можливість самореалізації більш вірогідна і умови кращі.

– Майбутнє університету та міста, яке воно?

– Ірпінь – це місто, яке постійно розвивається і забудовується. Місто стало таким, внаслідок того, що столиця змушена розширювати свої межі, відповідно забудовники і розширили свої межі на сусідні містечка. В зв’язку із будуванням, у Ірпеня з’явилися кошти, які вклались в благоустрій містечка. Тепер стали необхідні місця для роботи, школи, вузи, але вони відсутні. Навіть транспортні проблеми, затори є причиною недостатньої кількості робочих місць в Ірпені. Майбутнє Ірпеня — це освітній кластер. Місце, де люди з вищим рівнем підготовки мали б можливість працювати. Переміщення державних структур, банків, приватних компаній зможе надати ці можливості , але необхідна державна програма, яка це забезпечить. Відновлення санаторно-курортної зони також є гарною ідеєю. Наявність університету надає можливість готувати достатню кількість спеціалістів для забезпечення працівників державних структур та інших. Центром розвитку Ірпеня має бути університет.

Четвер, 02 листопада 2023
16:29

Ірпінська міська рада виділить 1 мільйон гривень на термінові потреби ЗСУ

1 мільйон гривень на термінові потреби воїнів зі 133 батальйону ТРО Збройних Сил України виділить Ірпінська міськрада. Про ...

П’ятниця, 02 Лютого 2024
10:57

В Ірпені демонтовано ще 52 будинки за підтримки програми ПРООН в Україні

З листопада 2023 року по січень 2024 року компанією «Енергетично-дорожнє будівництво» за підтримки програми ПРООН в Україні в Ірпінській ...

П’ятниця, 12 Травня 2023
10:09

В Ірпені буде перекрито рух транспортних засобів від перехрестя вулиць Київська та Лисенка до перехрестя вулиць Пушкінська та Лермонтова

В суботу 13 травня з 10:00 до 13:00 в Ірпені буде перекрито рух транспортних засобів від перехрестя вулиць Київська та Лисенка до перехрестя ...

Вівторок, 02 листопада 2021
11:02

У Мунварті Ірпеня розповіли, що робити, коли загубилася дитина

У Муніципальній варті Ірпінської міської ради розповіли, що робити, якщо загубилася дитина. Поради опубліковані на сайті Мунварти. Фахівці ...