fbpx
Uncategorized, Ірпінь, Здоров'я, Слайдер

Дмитро Христюк – «У часи випробувань цінуватиметься те, що не купиш за жодні гроші»

Середа, 15 Квітня 2020 | 19:51

Нещодавно розпочав роботу Об’єднаний волонтерський штаб «Європейської Солідарності» Приірпіння. Під час карантину він зайнявся тим, чим займаються й інші подібні штаби у Київській області та по всій Україні, організовані партією «Європейська солідарність», – допомагають людям, які належать до незахищених верств населення і перебувають у зоні найбільшого ризику через пандемію коронавірусу; надають їм продуктові набори та засоби захисту, а також всебічно допомагають медичним закладам та працівникам медицини.

Керівником штабу став відомий громадський діяч, керівник Офісу розвитку громад та територій, почесний Президент Національної Федерації змішаних єдиноборств України Дмитро Христюк.

 

– Дмитре Вікторовичу! Ми знаємо Вас як людину, яка багато робила для захисту країни в 2014–2016 роках, підтримки і забезпечення бійців АТО, коли Ви працювали заступником голови Київської облдержадміністрації. Ви створювали батальйони територіальної оборони Київської області та активно допомагали родинам загиблих учасників бойових дій. Тепер організували Об’єднаний волонтерський штаб «Європейської солідарності» Приірпіння та активно долучилися до роботи волонтерського штабу «ЄС» Київщини. Чому обрали саме цей напрямок роботи?

– Останнім часом я займався громадськими, інфраструктурними та соціальними проектами, а також розвитком спорту. Незадовго до оголошення карантину розпочав реалізовувати багато цікавих національних та міжнародних проектів. Однак у тих умовах, які склалися, всі плани і проєкти довелося поставити на паузу, і поки що невідомо, коли ми зможемо повернутися до свого нормального повсякденного життя. Тож переключився на те, що вважаю сьогодні найважливішим, – допомогу людям, підтримку людей похилого віку, які живуть самі і потребують цієї підтримки, а також допомогу багатодітним родинам, людям з інвалідністю та іншим соціально незахищеним групам населення. Зараз потребують посиленої турботи і медики, на плечі яких лягає відповідальність за життя інших людей, – вони самі повинні бути максимально убезпечені.

На щастя, українці не стоять осторонь і багато хто почав робити самотужки те, що може. Наприклад, шити маски і роздавати тим, хто не може їх особисто придбати. Хтось безплатно щодня підвозить медиків до роботи і забирає їх додому. Хтось виготовляє дезінфікуючі засоби для потреб малозабезпечених. Я вирішив долучитися до волонтерської роботи, придбати продуктові набори і засоби захисту та адресно доставити їх тим, кому доводиться для того, щоб вижити, економити кожну гривню. Мене на це надихнула робота команди «Європейської Солідарності».

 

– Чому саме з ними почали співпрацювати?

– «Європейська Солідарність» на сьогодні в Україні – чи не єдина команда, яка працює системно, максимально охоплюючи всі регіони. Сьогодні все частіше говорять про те, що пандемія коронавірусу – це наша біда надовго, навіть не на один рік, і перед нами поставатиме чимало різних викликів, які необхідно буде долати. Якщо настання складних часів починають на собі відчувати люди, які ще місяць тому упевнено стояли на ногах, то що говорити про тих, хто і без того ледве зводив кінці з кінцями? Звісно, ми не можемо на собі витягти більше, ніж це в наших можливостях, але якщо кожен робитиме, що йому під силу, то все це разом і дасть помітний результат.

 

– Чому Ви провадите цю діяльність у Приірпінні?

– Кілька років поспіль я тут працював першим заступником Ірпінського міського голови, тож знаю цей край, його людей, їхні проблеми. Понад 250 різних проектів розвитку було реалізовано для громади міста за час моєї роботи.

Тут багато чого зроблено, тож, звісно, Ірпінь та все Приірпіння стало для мене рідними. І хоча зроблено багато, але ще більше потрібно зробити. Однак зараз найважливіше – об’єднати зусилля і разом подолати пандемію та економічну кризу, яка, на жаль, стрімко охоплює країну і кожну її громаду.

 

– Яким чином виявляєте тих, кому потрібна допомога?

– Люди звертаються до волонтерських штабів  «Європейської Солідарності», крім того, в кожному регіоні існує низка соціальних служб, які опікуються малозабезпеченими людьми та вразливими категоріями населення. Вони добре знають, хто як живе і хто найбільш гостро потребує підтримки. Тож виходимо на них і наші волонтери виїжджають за вказаною адресою, передають  продуктові набори, до якого входять кілька видів круп, цукор, борошно, олія, тушонка, рибні консерви, згущене молоко і захисні маски. Таких наборів сформовано вже 600. Понад 150 наборів наші волонтери вже доставили самотнім пенсіонерам і робитимуть це щодня, поки не розвезуть усе.

 

– А що Ви підготували для медиків?

– Ми закупили і вже почали адресну доставку медичних захисних костюмів, захисних масок, дезінфікуючих засобів, гумових рукавичок, захисних пластикових масок та інших засобів захисту медичним працівникам регіону. Плануємо надати допомогу кожному закладу охорони здоров’я Ірпеня.

– Щоб дістатися до кожного, кому треба персонально завезти посилку, потрібні не одні руки. Чи вистачає волонтерів?

– Кістяк у нас є, однак чим більшим буде колектив, тим швидше люди отримають допомогу. Тому будемо раді кожному, хто хоче долучитися до нашого волонтерського штабу і включитися в роботу, нехай навіть він охопить усього кілька людей, які живуть на його та сусідній вулицях.

 

– Куди звертатися потенційним волонтерам?

– Можна написати мені у особисто у Facebook і ми обов’язково сконтактуємо.

 

– Зважаючи на Ваш великий управлінський досвід та реалізацію значної кількості інфраструктурних, соціальних і спортивних проєктів, як Ви вважаєте, на що потрібно в умовах карантину робити акцент для управління громадою Ірпеня?

– Якщо коротко, то це – безпека громади, захист і підтримка медиків Ірпінського регіону, організація і щоденний контроль оперативного життєзабезпечення міста та соціальний захист і допомога незахищеним верствам населення, які в зоні найбільшого ризику через пандемію. Ну і, звісно, вжити комплекс заходів, щоб підтримати представників місцевого бізнесу та інших платників податків, які через карантин вимушені зупинити свою роботу, – відповідно, люди втрачають роботу, місцеві бюджети недоотримують значні надходження, які можуть бути спрямовані на життєзабезпечення міста та соціальний захист громади. На жаль, економічна криза, її наслідки можуть надзвичайно негативно вплинути на розвиток міста і всього Ірпінського регіону. Тому потрібно спільними зусиллями керівництва міста, всіх селищ, депутатського корпусу, представників громадянського суспільства та фахових експертів напрацювати антикризовий план дій, аби мінімізувати всі негативні наслідки і допомогти громаді регіону вистояти в цей складний період.

– Чи має для Вас значення політична приналежність того чи іншого волонтера, який долучається до роботи штабу?

– Коли в 2014 році почалася війна на Сході країни, ніхто нікого не питав, які в кого політичні чи релігійні уподобання. Кожен робив усе від нього залежне, щоб захистити країну. На жаль, війна досі триває, а крім війни відкрилися й інші небезпечні фронти – це пандемія коронавірусу та економічна криза. Тому зараз час об’єднання та спільної роботи, без права на помилку. Волонтерські штаби «Європейської Солідарності» відкриті до спільної роботи для всіх. Головне – патріотизм, взаємоповага та спільна результативна робота на благо міста, регіону, області та країни. Тільки так ми зможемо вистояти та подолати всі випробування.

 

– Що побажаєте читачам?

– Бути спокійними, обережними, уважними до інших людей. Не залишатись осторонь усього, в чому ви можете проявити свою людяність і доброту. Так, грядуть часи випробувань. Багато що ми переосмислимо і будемо по-іншому цінувати. На перший план вийдуть ті цінності, які не купиш за жодні гроші. І кожен проявить свою сутність. Але кожен і може вирости в цей час, стати особистістю, яку поважатимуть, якій будуть вдячні, яку любитимуть. А любов, вдячність і єдність – це те, що робить будь-який народ сильнішим і витривалішим. Що б не було. Скільки б це не тривало. І починається ця сила в серці кожного з нас.

Середа, 05 Лютого 2020
19:01

Прийняти ванну влетить в копійку. КП “Ірпіньводоканал” підвищує тарифи

КП "Ірпіньводоканал" повідомляє, що 04.02.2020 року на засіданні НКРЕКП була прийнята Постанова "Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 16 ...

Вівторок, 25 Червня 2019
15:35

Новенька 1000 грн – скоро у гаманцях українців

НБУ  анонсував випуск нової  банкноти  номіналом  1000 грн. Голова Національного банку України Яків Смолій оголосив,  що  з   25   жовтня ...

Понеділок, 04 листопада 2019
10:53

Серед підлітків поширються нова травматична інтернет-гра “монетка”

Серед школярів поширюється нове небезпечне захоплення. Його називають "Монетка" Суть "забави" полягає в тому, що учасники гри ставлять ...

Понеділок, 09 Вересня 2019
15:31

В Ірпені горить ліс

Біля  ЖК "Центральний",  що в Ірпені  спалахнула лісова  пожежа. Горить  ліс  і  клуби  диму  розлетілись по всьому  місту. Очевидці  ...