fbpx
Uncategorized, Ірпінь, Слайдер

Віталій Купрій: Ірпінь має бути містом, про яке мріють на яву

Середа, 10 Червня 2020 | 15:57

Дане інтерв’ю ми взяли у народного депутата України 8-го скликання, відомого правозахисника Віталія Купрія.

 – Ви вже декілька років мешкаєте у Гостомелі. Чому обрали цей регіон, адже Ви народилися у місті Кам’янське Дніпропетровської області?

 – Десь 15 років тому, один із моїх друзів звернув мою увагу на регіон Ірпінь-Буча-Гостомель. Пропонував займатись тут бізнесом, переселитись. Я відвідав тоді ці гарні місця, мені тут дуже сподобалося, але замість бізнесу прийняв рішення займатись громадсько-політичною діяльністю саме у регіоні, де народився. А вже коли став народним депутатом, то одразу вирішив реалізувати на практиці свою мрію – переїхав зі всією родиною жити у Гостомель.

 

 – Ви сказали «зі всією родиною», кого Ви мали на увазі?

 – Зрозуміло, що мова йде про мою дружину та молодшого сина. Але після продажу майна на Дніпропетровщині, зараз поряд з нами мешкають батьки – як дружини, так і мої.

 

 – Розкажіть, будь ласка, про своїх батьків.

 –  Мій батько Микола Купрій походить  зі старого козацького роду, який проживає на території Дніпропетровської області. Народився у селянській родині, яка мешкала біля селища Петриківка. Проте дорослим пішов працювати на металургійний комбінат у місті Кам’янське, де і познайомився із моєю мамою Стефанією Глушко. Вона походить із лемківського селянського роду та своє дитинство і молодість провела на Львівщині.

 

 – У Вас досить цікаве українське коріння. Чи відчули Ви особливості батьківського виховання?

 –  Звісно, адже на східній Україні у дитинстві нам забороняли святкувати християнські свята. Попри це, ми регулярно відвідували материнську родину і там мене привчили до українських колядок, вертепу та інших культурних традицій. Я їх несу у своєму серці і зараз, намагаюсь передати своїм дітям.

 

 – А скільки у Вас дітей? Розкажіть щось про них.

 –  У мене троє дітей. Старшому, Максиму, вже 26 років. Він після служби в армії, служив на фронті у самі складні для країни часи 2014-15 років. Потім пішов вчитись на слідчого і зараз працює у місті Київ. Дочка Катерина (майже 22 роки), теж юрист і допомагає мені у діяльності правозахисної організації, яку я очолюю. Молодший 9-річний Остап навчається у другому класі та дуже любить комп’ютерні ігри.

 

 – Ви згадали про правозахисну діяльність. Можете детальніше розповісти про це?

 –  З 2007 року я очолюю громадську організацію «Маємо Право!», яка безкоштовно допомагає людям захищати їх права. До речі, я відкриваю у місті Ірпінь офіс цієї організації, тому запрошую городян отримати юридичну консультацію.

 

 – Це дуже корисна для людей ініціатива. Де знаходиться Ваша приймальня?

 –  на вул. Лісовій, 40.

 

 – Я правильно розумію, Ви маєте юридичну освіту?

 –  Так, на сьогоднішній день я є адвокатом і маю науковий ступінь кандидата юридичних наук. Але також у мене є вища освіта ще у декількох сферах: економіки, менеджменту та політики.

 

–  Ви згадували, що займалися і політичною діяльністю останні 15 років. Якщо не секрет, то чи можете розповісти більш детально?

 –  Звісно. Зі студентських часів і до Помаранчевої революції 2004 року я навіть і думки не мав йти у політику. Займався бізнесом, переважно  у сфері торгівлі, мав декілька магазинів одягу і місця на ринку. Але у віці 32 років захотів зробити щось корисне для держави, для людей. Одразу я попрацював  з партією «Наша Україна» у столиці, але не погодившись із певними  речами вирішив повернутися у рідне місто Кам’янське. Там у 2008 році балотувався на посаду мера і зайняв друге місце. У 2010 році я вже став місцевим депутатом  і з командою однодумців почав боротись зі свавіллям Партії регіонів.

 

 –  Ви маєте на увазі корупцію людей Януковича?

 –  Так. Особливо гостро у мене відбувся конфлікт із колишнім губернатором Дніпропетровщини Олександром Вілкулом. Після того, як я оприлюднив дані про торгівлю дітьми на органи, розкрадання кілометрів радіоактивно забруднених труб, масові крадіжки бюджетних коштів, на мене було здійснено два замахи на життя. А коли ми з другом вирішили розмістити на моїх білбордах зображення бабушки з котом (пам’ятаєте, у 2012 році  «Взнала, що онук проголосував за Регіони, переписала хату на кота») – рекламні конструкції були зрізані, мене намагались арештувати по сфабрикованій кримінальний справі і я був змушений деякий час жити у вимушеній еміграції.

 

 –  У Вас цікава біографія. Ви були і місцевим депутатом і народним, очолювали депутатську комісію, альтернативний виконком міста Кам’янське (а це 250 тисяч мешканців), розумієтесь у праві, економіці, комунальному господарстві. Не хотіли би Ви взяти участь у місцевих виборах восени цього року? Щоб використати свій досвід і знання саме для людей, про що Ви мріяли раніше.

 – Я постійно про це думаю, коли бачу в якому безладі зараз живе країна. Ось нещодавно отримав від мешканців Ірпеня пропозицію привести до влади команду порядних, професійних людей, які люблять своє місто, свій регіон і Україну в цілому.

 

 –  І якою була Ваша відповідь?

Купрій: Ірпінь має бути містом, про яке мріють на яву. Я його дуже люблю. Проте відповідально ставлюсь до будь-яких планів займати посади при владі. Адже коли щось обіцяю, то виконую. Тому, щоб прийняти рішення, мені треба деякий час. Впродовж декількох тижнів я планую детально розібратися у потребах громадян. Саме для цього я хочу відкрити свій офіс у Ірпені.

 

 –  Як мешканцям Ірпеня потрапити до Вас на прийом?

 –  Приймальня працює з 10:00 до 18:00 у будні дні. Проте, у зв’язку з карантинними обмеженнями особистий прийом проводиться виключно за попереднім записом. Записатися можна по телефону 0 800 600 450 (дзвінки безкоштовні) або через електронну пошту officekuprii@gmail.com

Вівторок, 30 Липня 2019
10:09

Вбили за 600$

Днями  до Ірпінської  поліції  надійшов  запит  від  Житомирських  колег  про  те,  що  рідні  одного  молодика не можуть  вийти  з  ним  на ...

Четвер, 23 Квітня 2020
11:47

На Приірпінні кількість захворювань на COVID-19 збільшилась до 25

За останню добу на Приірпінні зареєстровано 3 нових випадки захворювання на COVID-19: 2 – в Ірпені та 1 – у Гостомелі.  Станом на 23 ...

Вівторок, 25 Серпня 2020
13:16

В Україні підвищиться заробітна плата

Із 1 вересня мінімальна заробітна плата становитиме 5000 гривень На позачерговій сесії Парламенту, 25 серпня, народні депутати України ...

Четвер, 10 Грудня 2020
13:15

У Приірпінні – 64 нові випадки коронавірусної хвороби

За минулу добу в Приірпінні зафіксували 64 випадки коронавірусної хвороби та 44 одужання. Про це інформує Київський обласний лабораторний ...