fbpx
News, Personality, Slider, Sport

Ірина Коляденко: я не вважаю, що 2021 рік – найщасливіший рік мого життя

Monday, 22 November 2021 | 14:00

Українська спортсменка, яка потрапила до спорту за збігом обставин! Олімпійська призерка, яка вміє робити подарунки! Молода дівчина, яка з дитинства самостійно приймає дорослі рішення! Почесна жителька Ірпеня у 23, яка дійсно цього заслужила! І все це про нашу землячку Ірину Коляденко для якої 2021 рік став знаковим, але, як сама вона каже, не найщасливішим у житті. Чому спортсменка так вважає – ексклюзивно розповіла редакції «Ірпінського Вісника».

Перемога на Олімпійських іграх, нова квартира, 100 тисяч на ремонт, власний автомобіль, звання Почесної жительки Ірпеня у 23 роки! 2021 – найщасливіший рік життя чи рік, про який кажуть «моє життя більше не буде таким, як було до»?

Я не вважаю, що 2021 рік – найщасливіший рік мого життя. Я стільки працювала для того, щоб це все мати. Думаю, що все-таки – це моя праця і мої результати вплинули на ці здобутки. Я працювала 11 років, щоб отримати це все і хай, навіть, у 23 роки.

Ви розповідали, що боротьба сама обрала вас, а не Ви її. Як вважаєте – це випадок (збіг обставин) чи доля, що Ви пов’язали своє життя з вільною боротьбою?

Думаю, що це збіг обставин, тренер просто запросив мене на тренування. Спочатку мені не дуже сподобалося, бо було дуже важко. Я не звикла так працювати, адже до цього моменту жодним видом спорту не займалася. Але досить швидко звикла до дівчат, до тренера, до навантажень і продовжила далі займатися професійною боротьбою.

Після перемоги на Олімпійських іграх, а особливо після того, як Ви подарували отриману квартиру своєму тренеру, увага до вашої персони збільшилася, як і у суспільства (впевнені, що підписників у соцмережах побільшало), так і в журналістів. Як Ви ставитеся до цього? Відчуваєте якісь зміни і вторгнення в особистий простір чи навпаки все лайтово, але з’явилося більше відповідальності, як у медійної особи?

Звісно уваги стало більше, але підписників не так уже й багато. Коли я повернулася з Олімпійських ігор мою електронну скриньку та акаунти у соціальних мережах Facebook, Instаgram зламали. Я відновила пошту і Facebook, а в Instаgram створила нову сторінку і зараз над нею працюю.

Значно побільшало уваги від суспільства, мене впізнають на вулиці, особливо в Ірпені. Дуже багато людей вітають до цих пір, хоч стільки часу пройшло, але все одно підходять і вітають, кажуть, що пишаються мною. Мені дуже приємно і я, звісно, нікому не відмовляю у спілкуванні.

Напевно, я все-таки цього хотіла, щоб моя персона стала більш популярною, щоб більше уваги приділяли моїм досягненням і мені, як спортсменці.

Бути вдячною, думати про інших, зважувати рішення, не боятися ризикувати і лишитися ні з чим, легко віддавати і приймати важливі дорослі рішення – це заслуга і вклад спорту, боротьби, зокрема, чи виховання дідуся і бабусі?

Я самостійно приймаю дорослі рішення ще із самого дитинства. Так, я росла з бабусею і дідусем, але у 12 років переїхала до Харкова вчитися і з того часу живу самостійним дорослим життям. Оскільки, мені приходилося ще тоді приймати для себе дорослі і важливі рішення, то зараз це не створює жодного дискомфорту.

Любити і ненавидіти вільну боротьбу водночас – вам таке відчуття знайоме? Адже за медаллю і визнанням є ще й травми, операції, певні обмеження. Як справляєтеся із складними переломними моментами? Хто підтримує?

Так, звісно, є таке. Коли перемагаєш – тебе переповнюють емоції, ти любиш цей спорт. А коли за перемогою стоїть пекельна праця, не тільки твоя, а всієї великої команди, цей піт, ця кров і час, які віддають люди, які віддаю я, то буває непросто морально. Але з переломними моментами справляюся тільки завдяки характеру і волі до перемоги. Це допомагає пережити неприємні моменти та травми, хоч це нелегко. Але мене завжди підтримує моя сім’я і значну роль відіграє велика підтримка тренера.

Досить часто з вами можна побачити представників влади Ірпеня. Часто вас на заходах, окрім тренера, звісно, супроводжує мер Ірпеня. А екс очільник міста Володимир Карплюк спільно зі своїми партнерами та мером й взагалі подарували вам квартиру та гроші на ремонт. Як ви це називаєте і пояснюєте? Це просто визнання владою своїх земляків, які прославляють місто? Чи це дружні відносини, які тривають не один рік?

Так, Олександр Маркушин та Володимир Карплюк підтримують мене і робили це із самого початку. Це вже дружні відносини, можна сказати. Також вони підтримують інших спортсменів у нашому місті і мені це дуже приємно. А ще приємно, що мене підтримує не тільки влада, а й дуже багато людей, які проживають в Ірпені.

Коли спортсмена підтримує влада міста – люди знають, що такі спортсмени існують і що є кому прославляти наше місто, нашу країну. Вважаю, що це вагомий приклад для інших міст, що можна інформувати населення не лише про проблеми чи здобутки міста, а й про те, що у місті є діючі спортсмени.

До речі, на якому етапі ремонт? Хто допомагає?

Ремонт ще не розпочався, оскільки, будинок не введено в експлуатацію.

Як воно стати почесною жителькою Ірпеня у такому молодому віці? Є відчуття наче Ви уже дуже поважна і набагато старша своїх років?

Я думаю, що заслужила це звання! Бо на всіх міжнародних змагання піднімаю прапор не тільки нашої країни, а й нашого міста. Та й нагороди все-таки везу до нашого міста. І тому мені приємно, що визнали мене, як почесну жительку Ірпеня. Вважаю, що заслужила це звання, незважаючи на юний вік. Мені здається, якщо людина заслужила визнання, то у будь-якому віці можна присвоїти звання і не обов’язково чекати до 50-ти, 60-ти чи ще до якогось віку, а можна й у 15 років присвоїти, якщо людина заслужила, або, як мені, у 23 роки.

Як здоров’я, як фізичний і моральний стан наразі?

Здоров’я добре! Оскільки, я травмувалася на Олімпійських іграх, а саме повністю розірвала передню хрестоподібну зв’язку, то після повернення в Україну відразу зробила операцію і зараз відновлююся після неї.

Моральний стан теж вже добре, я потихеньку відходжу від Олімпійських ігор, мої нервові клітини відновлюються, тому все гаразд (посміхається).

Які дівчачі радості є у житті поза спортом? Чим себе балуєте?

Я не можу сказати, що я себе чимось балую. Не купую собі нічого дорогого, бо не маю такої потреби. Все як у звичайних людей: речі, їжа ну і звісно відпочинок. Ідеальний день відпочинку – це сходити в кіно або на шопінг. Також у моєму житті є місце для сауни та бані, часто там буваю після тренувань, щоб відновитися.

Monday, 15 November 2021
17:00

Відбудеться засідання виконавчого комітету Ірпінської міської ради

23 листопада о 09:00 відбудеться засідання виконавчого комітету Iрпiнської міської ради. Загалом на розгляд виконавчого комітету винесено ...

Tuesday, 07 June 2022
17:30

Правоохоронці встановили особу російського командира, який захоплював заручників в Ірпінській лікарні

Правоохоронці встановили особу військовослужбовця 656-го полку оперативного призначення – військової частини № 6720 національної гвардії РФ, ...

Thursday, 01 June 2023
9:15

До Дня захисту дітей: команда «Irpin Reconstruction Summit» презентувала концепцію проєкту будівництва нового приміщення Ірпінської дитячої школи мистецтв імені М. Вериківського

До Дня захисту дітей команда Irpin Reconstruction Summit презентувала концепцію проєкту будівництва нового приміщення Ірпінської дитячої школи ...

Friday, 31 October 2025
20:01

Як комунальна бойлерна перетворилася на бізнес куми Маркушина?

Ось ця будівля — колишня міська бойлерна. А тепер — комерційне приміщення майже у самому центрі Ірпеня. Колись це було майно громади, сьогодні ...