fbpx
Zdorovya, News, Slider

Пацієнти з ознаками COVID-19 або ГРЗ можуть відкрити лікарняний без візиту до лікаря

Wednesday, 09 February 2022 | 12:30

Пацієнти, які мають прояви грипу, гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, або гострого респіраторного захворювання, можуть відкрити електронний лікарняний без візиту до лікаря. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я України.

Міністерство охорони здоров’я України розробило та видало наказ № 233 «Про особливості формування медичних висновків в окремих випадках», який вже пройшов державну реєстрацію в Міністерстві юстиції.

«Цей наказ є продовженням наших управлінських рішень, що допомагають зменшити навантаження на лікарів первинної ланки, які сьогодні найбільше відчувають на собі тягар у зв’язку з особливістю «Омікрона» швидко розповсюджуватися», – зазначив міністр Віктор Ляшко.

Як це працюватиме:

  • У разі наявності симптомів COVID-19, грипу або гострої респіраторної інфекції пацієнт може зателефонувати до свого лікаря й отримати від нього рекомендації щодо лікування.
  • За результатами такої консультації лікар може сформувати медичний висновок про тимчасову непрацездатність на період до 5 днів, який є основою для відкриття електронного лікарняного.
  • Якщо хвороба триватиме довше, пацієнт має звернутися до лікаря на особистий огляд для подовження строку своєї непрацездатності шляхом створення нового медичного висновку у межах свого випадку захворювання.

Це значно розвантажить лікарів та дозволить іншим пацієнтам уникнути додаткових контактів із хворими на коронавірусну хворобу.
«Проте даним наказом наша підтримка медичних працівників первинної ланки не завершується. Вакцинація від COVID-19 входить, як окрема складова, до Програми медичних гарантій 2022 року», – зауважив Віктор Ляшко.

Як і минулого року, пацієнти можуть вільно вакцинуватися проти коронавірусної хвороби безоплатно. Національна служба здоров’я України продовжує укладати з надавачами медичних послуг договір за напрямом вакцинації від COVID-19 та оплачує закладам надану пацієнту послугу з вакцинації: 35 гривень за перший раунд вакцинації від COVID-19, 84 гривні – за другий та 60 гривень – за третій.

Крім, власне, вакцинації, у послугу входить фіксування факту щеплення в електронній медичній картці пацієнта – для можливості надалі згенерувати сертифікат у Дії, а також видача COVID-сертифіката. До речі, згенерувати та роздрукувати сертифікат про вакцинацію може кожен, хто має смартфон або комп’ютер. Для цього не обов’язково йти до свого сімейного лікаря.

Tuesday, 18 February 2025
9:07

«Безпека на льоду»: поліцейські Київщини провели профілактичні заходи

Ювенальні поліцейські спільно з офіцерами громад нагадали жителям Бучанщини про небезпеку перебування на кризі. Про це повідомили у пресслужбі ...

Monday, 28 December 2020
13:07

Результати брифінгу Максима Степанова за 28 грудня

За минулий тиждень в Україні було виявлено 59 381 випадок захворювання на COVID-19, тоді як позаминулого — 70 327. Проведено 203 954 ...

Sunday, 27 November 2022
14:55

В Ірпені ремонтують понад 30 багатоповерхівок

В Ірпені ремонтують понад 30 багатоповерхівок. Про це повідомив голова Київської ОВА Олексій Кулеба у своєму Telegram-каналі. «В Ірпені ...

Monday, 04 July 2022
9:00

Приірпіння відвідав Прем‘єр-міністр Австралії

Приірпіння відвідав Прем‘єр-міністр Австралії Ентоні Албаніз. Про це повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Олексій ...