fbpx
Culture, News, Slider

Реставраторка з Ірпеня вдихає нове життя в старовинні меблі Івано-Франківська

Sunday, 19 June 2022 | 11:15

Реставраторка з Ірпеня Олена Приходько в Івано-Франківськ приїхала у березні через початок повномасштабної війни. Вже декілька тижнів вона співпрацює з Івано-Франківським краєзнавчим музеєм. Олена реставрує вироби із тканини та шкіри. Нещодавно закінчила працювати над старовинною колекцію меблів XIX століття, розповідає реставраторка кореспондентці Суспільного.

Олені Приходько вдалося відновити вісім старовинних предметів інтер’єру з палацу Скарбків-Яблоновських, що в Бурштині. Майже всю експозицію розмістили в музеї. Реставраторка розповідає, що це – цінні та дорогі меблі. Вони були покриті сухозлітним золотом та виготовлені з тканин, які виробляли в Європі.

«Коли я це робила, ще раз дивувалася майстерності тих людей, що виготовляли ці меблі. Вони на кожному етапі ускладнювали їх заради краси. Все дуже гармонійне, вони зручні. Я не можу сісти, на жаль, але дуже хочеться, бо крісла виглядають затишними й зручними», — каже Олена Приходько.

Окрім старовинних меблів, Олена реставрує і сторічне взуття – постоли. Скільки ще місцевих експонатів їй вдасться відновити, реставраторка не знає. Адже невідомо, скільки ще залишатиметься в місті. Олена живе тут вже три місяці. І каже, жодного разу не пошкодувала, що приїхала саме в Івано-Франківськ. Сюди, пригадує, її запросив друг та вчитель Олег Дунаєвський.

«Він з перших днів війни мені писав і телефонував. Бо я ж була в такому стані – тиждень не їла, спали всі одягнуті, не розуміли, що взагалі відбувається. Лише чули постійні вибухи за 3 км від нас. Це ж чому було складно вийти? Рюкзак з документами, кілька речей, водички – 100 грамів. Йти треба 20 км. А я ж ще з котиком була. Оскільки мене тут чекали, то я сюди й приїхала. І Олег мене зустрів, поселив», — розповідає Олена Приходько.

Жінка планує повертатися додому в Ірпінь. Каже, її будинок вцілів від обстрілів – відеосюжет про героїню.

Термінові і важливі повідомлення про російсько-українську війну та інші події міста та Приірпіння читайте на нашій сторінці у Facebook та у  Telegram-каналі.

 

Tuesday, 02 August 2022
14:00

Ірпінська християнська гімназія запрошує на роботу педагогів-християн

Ірпінська християнська гімназія запрошує на роботу педагогів-християн. Про це повідомили у пресслужбі гімназії. «Шукаємо ...

Sunday, 22 May 2022
12:00

Rashists Shot the Eye of Nicholas the Wonderworker at the Icon in the Irpin Church

{:uk}Сьогодні віряни відзначають День Святого Миколая. Це свято відзначається двічі на рік: взимку 19 грудня та весною 22 травня. Свято на ...

Thursday, 02 June 2022
18:00

The Property of Bucha Residents Was Stolen: 10 Russian Servicemen Were Informed About the Suspicion

{:uk}10 російським військовим повідомили про підозру у розкраданні майна жителів Бучі. Про це повідомили у пресслужбі Офісу Генерального ...

Tuesday, 28 June 2022
12:00

У Гостомелі розмінували озеро Центральне

У Гостомелі рятувальники ДСНС та працівники Національної поліції провели роботи із розмінування озера Центральне. Про це повідомили у ...