fbpx
News, Slider, Ukraine

Українці вже витратили понад 700 млн грн за програмою єПідтримка

Thursday, 06 January 2022 | 13:00

За перші два тижні роботи програми єПідтримка понад 6,2 мільйони українців подали заявки в Дії на отримання 1000 грн. Більше 700 млн грн з отриманих коштів українці вже витратили.

«Замість прямих дотацій ми обрали механізм стимулювання попиту у тих секторах економіки, що найбільше постраждали від карантинних обмежень. Йдеться про креативні індустрії, спорт, книговидавництво, пасажирські перевезення тощо. Саме в цих сферах українці можуть витратити і уже витрачають нараховані кошти. І найбільшим попитом зараз користується придбання книжок, квитків у кінотеатри та залізничних квитків», – уточнила Перша віце-прем’єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко.

Зокрема, за видами витрат найпопулярнішими стали:

  • книжкові магазини – 250 млн грн;
  • кінотеатри – 210 млн грн;
  • залізничні та авіа пасажирські перевезення – 90 млн грн;
  • театри, концерти та розважальні послуги – 87 млн грн;
  • спорт – 59 млн грн.

Всього з початку дії програми єПідтримка громадянам  вже виплачено майже 6 млрд грн.

Нагадаємо, ініційована Президентом України програма єПідтримка спрямована на стимулювання людей до вакцинації від COVID-19 та підтримку секторів економіки, що найбільше постраждали від карантинних обмежень. Це сфери культури, спорту, пасажирських перевезень.

З другої половини січня 2022 року програму буде розширено – українці, старші за 60 років, зможуть витратити кошти за програмою на придбання ліків.

Відповідно до умов програми 1000 грн можуть отримати всі повнолітні громадяни України, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19. Кошти надаються на 4 місяці з моменту отримання, витратити їх можна як онлайн, так і офлайн (шляхом безготівкового розрахунку через термінал компанії).

Офіційний старт програми відбувся 19 грудня 2021 року. Програма триватиме рік – до 18 грудня 2022 року та реалізовуватиметься в декілька етапів. На першому етапі, отримання коштів відбуватиметься через додаток «Дія». Це – найшвидший і найпростіший спосіб.

На другому етапі (ІІ-ІІІ квартал 2022 року) буде запропоновано альтернативний оффлайн-механізм, над яким зараз працюють. Люди, які не мають смартфонів, зможуть подати звернення на отримання допомоги в оффлайн форматі. Механіка, яким саме чином відбуватимуться виплати, нині розробляється. Також на другому етапі, в 2022 році, розглядається можливість видачі фізичних банківських карток.

Джерело: kmu.gov.ua

Sunday, 16 January 2022
14:00

В Україні штрафуватимуть за відмову прийняти оплату картою

За відмову прийняти оплату карткою штрафуватимуть бізнес у десятикратному розмірі вартості товару (не менше 85 гривень), повідомляє ...

Wednesday, 26 March 2025
14:18

Ірпінський ліцей №3 запрошує на роботу вчителів української мови та літератури

Ірпінський ліцей №3 запрошує на роботу вчителів української мови та літератури. Заклад шукає кваліфікованих педагогів, які прагнуть ...

Tuesday, 07 June 2022
14:00

Irpin Lyceum Invites Specialists to Work

{:uk}Ірпінський ліцей інформаційних технологій — Мала академія наук запрошує спеціалістів на роботу. Про це повідомили у пресслужбі ліцею. ...

Thursday, 18 August 2022
15:00

«Добробат» допомагає відновлювати Ірпінський академічний ліцей НУБіП

«Добробат» допомагає відновлювати Ірпінський академічний ліцей НУБіП.  Про це повідомили у пресслужбі організації. «Початок нового ...