fbpx
News, Slider

Від сьогодні в Україні обмежують ввезення авто з Європи з безкоштовним розмитненням

Monday, 25 April 2022 | 18:10

Більше двох діб на пунктах пропуску західного кордону стоять величезні черги. Головна причина — скасування митних платежів і, як наслідок, різке зростання імпорту легкових автомобілів. Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм у своєму Telegram.

«Оформлення нових транспортних засобів об’єктивно займає багато часу, через що у величезних чергах цілодобово простоюють волонтери з гуманітарними вантажами — спорядженням для бійців, продуктами харчування та медикаментами. Законодавство Євросоюзу не дозволяє створювати окремі смуги для гуманітарних вантажів. Тому проблему вирішуватимемо на пунктах пропуску з української сторони», — говорить Мустафа Найєм.

Пункти пропуску на яких працює нульове мито на розмитнення авто для власних потреб.

Починаючи з 00:00 25 квітня 2022 року легкові автомобілі, що ввозяться для особистих потреб, будуть оформлятися тільки на наступних пунктах пропуску:

  • на ділянці польського кордону: «Угринів», «Грушів», «Смільниця», «Устилуг»;
  • на ділянці словацького кордону: пункт пропуску «М. Березний»;
  • на ділянці угорського кордону: пункти пропуску «Давінкове», «Косино».

«Наші партнери в Польщі, Словаччині та Румунії злегка здивовані таким активним оновленням автопарку країни, для якої весь світ збирає кошти на гуманітарну допомогу. Їх, наприклад, шокують промислові масштаби імпорту «для потреб ЗСУ» автомобілів класу «люкс». Для розуміння, за вісім днів після скасування мит до країни було імпортовано 14 300 (!) легкових автомобілів. У тому числі десятки BMW X5, Mercedes-Benz S-Class, Audi Q7 2022 випуску і навіть Cadillac Escalade за 3,1 млн  грн», — говорить заступник міністра.

Мустафа Найєм анонсував зміни до нормативної бази найближчим часом спільно із колегами з міністерства фінансів та митної служби.

«Вже більше 10 тисяч автівок пройшли через митний кордон без сплати податків. Черги, які стоять, достатньо великі. Уряд запропонував таке рішення, враховуючи те, що велика кількість автівок була пошкоджена і буде ще пошкоджена внаслідок агресії і дав можливість людям завозити автівки без сплати податків. Хоча подекуди ми бачимо, що заробляють від цього не прості люди, а ділки, і тому ми зараз розглядаємо можливість цей процес припинити», — заявив Найєм.

Він додав, що комерційні структури завозять на територію України автівки для подальшого перепродажу.

Термінові, важливі і перевірені повідомлення про російсько-українську війну та інші події міста та Приірпіння читайте на нашій сторінці у Facebook та у  Telegram-каналі.

Tuesday, 09 July 2024
9:27

На Ірпінській набережній створили найдовший український рушник єднання «Україна у долонях»

На Ірпінській набережній створили найдовший український рушник єднання «Україна у долонях». Про це повідомили у пресслужбі Ірпінської міської ...

Thursday, 14 July 2022
17:00

На Київщині за минулу добу знешкодили майже 300 вибухонебезпечних предметів 

На Київщині за минулу добу знешкодили майже 300 вибухонебезпечних предметів. Про це повідомили у пресслужбі Київської обласної військової ...

Sunday, 30 June 2019
10:45

У Коцюбинському встановили новий дитячий майданчик 

У парку Коцюбинського встановили новий дитячий майданчик для малечі. Великий корабель, облаштований спеціально для дитячих ігор, уже зустрічає ...

Tuesday, 03 May 2022
12:20

Ірпінський штаб мікрорайону СМУ відновлює видачу гуманітарної допомоги

4 травня Ірпінський штаб мікрорайону СМУ відновлює видачу гуманітарної допомоги в ліцеї №3 на вул. Северинівська 129 А. Про це повідомили у ...