fbpx
Новини, Слайдер

1 липня український борщ можуть внести до списку UNESCO

Четвер, 30 Червня 2022 | 14:20

1 липня український борщ можуть внести до Списку нематеріальної культурної спадщини UNESCO, що потребує термінової охорони. Про це повідомила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова на своїй сторінці у Facebook.

Вона зазначила, що у березні минулого року Міністерство закордонних справ України внесло на розгляд UNESCO досьє щодо включення до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства українського елементу «Культура приготування Українського Борщу», підготовлене експертами Мариною Соботюк, Євгеном Клопотенком і Міністерством культури та інформаційної політики.

За правилами ЮНЕСКО, номінація була включена у чергу на розгляд у 2023 році.

«Проте, розпочата росією війна проти України, за оцінками Організації, створила загрозу цьому об’єкту культурної спадщини, і було прийнято рішення розглянути українську номінацію на включення до іншого переліку – Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони», – зазначила Джапарова.

За її словами, це безпрецедентна практика для ЮНЕСКО, коли номінація, яка включена до черги Репрезентативного списку, розглядатиметься у надтерміновому порядку і буде включена до іншого списку організації.

У цьому процесі важливу роль відіграло Постійне представництво України при ЮНЕСКО: забезпечило необхідний супровід номінаційного досьє, його просування та підтримку з боку інших країн, а також ініціювало прискорення розгляду.

«Розгляд українського досьє відбудеться 1 липня у Парижі під час позачергового засідання Комітету нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, на якому і має бути ухвалено остаточне рішення про включення нашого українського елементу «Культура приготування Українського Борщу» до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони», – зауважила Джапарова.

Вона зазначила, що це стане дійсно історичною подією для України. Визнання унікальності та ідентичності українського елементу нематеріальної культурної спадщини, і, одночасно – визнання його універсальної цінності і значення для світової культури.

«Незважаючи на загарбницьку війну, яку розв’язала росія проти України, позбавивши мільйонів українців звичного мирного життя, домівок і доступу до продуктів харчування, український борщ залишається символом життя, творчості, боротьби та сили українців», – підсумувала Джапарова.

 

Термінові, важливі і перевірені повідомлення про російсько-українську війну та інші події міста та Приірпіння читайте на нашій сторінці у Facebook та у  Telegram-каналі.

Понеділок, 18 Квітня 2022
19:50

Актор «Сватів» звернувся до українців: нам намагаються закрити очі і вуха, але ми чуємо і бачимо ваше горе (відео)

Російський актор, який зіграв одну із головних ролей у серіалі «Свати» Олександр Феклістов через 50 днів після вторгнення Росії на територію ...

Четвер, 17 Жовтня 2019
9:16

Український лоукостер SkyUp запустив регулярні пасажирські перевезення між містами України.

Перший регулярний рейс перевізника відбувся 17 жовтня з Києва до Львова. Згідно з сайтом SkyUp, літак вилетів з аеропорту "Бориспіль" о 7.40 ...

Середа, 19 Січня 2022
10:00

Український борщ увійшов до ТОП-3 найсмачніших перших страв у світі

Український борщ посів третє місце у рейтингу найсмачніших перших страв світу. Перше місце віддали нігерійській страві Банга – це суп-рагу ...

Понеділок, 04 Квітня 2022
9:02

Геноцид у Бучі: відомі підрозділи, імена, адреси та склад сім’ї вбивць і скоро вони будуть у Міжнародному суді

{:uk}Україні уже відомо імена, підрозділи, адреси та склад сімей рашистів, які влаштували геноцид у Бучі і найближчим часом ці дані будуть у ...