fbpx
Новини, Слайдер

Буряти & собачий корм: волонтер розповів про улюблену їжу окупантів Приірпіння

Субота, 07 Травня 2022 | 14:15

Бурятам, які воювали у Ворзелі, дуже подобалася собаа консерва та гарячий свіжий хліб. Про раціон російських окупантів на Приірпінні, розповів волонтер, журналіст та правозахисник Костянтин Гудаускас, пише meta.ua.

За його словами, під час окупації Приірпіння війська російської федерації не пропустили волонтерів з їжею для місцевих жителів. «Перший час орки не пускали нашу допомогу і забирали все. Це були буряти. Я б сказав, вони виглядали, як бомжі. Коли я їх побачив вперше, не повірив, що вони солдати. Єдине, що на це вказувало – зброя і наявність колорадських стрічок, якими вони були перев’язані з ніг до голови. Після того, як я бачив українських хлопців на блокпостах, дивлячись на росіян, думав, що потрапив кудись в чистилище. Вони були такі брудні, немов у Ворзелі років зо два стояли і не милися, і дуже голодні», – розповів волонтер.

Він додав, що спочатку гарячий хліб був своєрідною перепусткою  на окуповані території. «Одного разу я віз собачий корм. Там були німецькі консерви. Буряти забрали цілу упаковку, а потім ще сказали, що консерви смачні дуже. В принципі, оскільки вони були голодні, я щоранку заїжджав в «Сільпо» і купував гарячий хліб. Цей хліб був моєю перепусткою. Вони мліли від нього, говорили, що такого смачного ще не їли», – поділився Костянтин Гудаускас.

Він зауважив, що окупанти неодноразово погрожували волонтерам стратою та забороняли евакуацію людей. «Я так розумію, вони просто прикривалися мирними жителями, тримали людей, як живий щит, і навіть їжу туди передавати не дозволяли», – підсумував він.

Раніше зоозахисники організації «UAnimals» повідомляли, що окупанти у Ворзелі  підвішували  курей за голови прищіпками на мотузки для білизни. «Ці нелюди знущаються, катують та вбивають людей і тварин заради розваги, їм приносить задоволення страждання інших живих створін», – зазначили в організації.

Термінові і важливі повідомлення про російсько-українську війну та інші події міста та Приірпіння читайте на нашій сторінці у Facebook та у  Telegram-каналі.

Вівторок, 17 Березня 2020
10:11

Рада підтримала законопроєкти про коронавірус: що вони передбачають?

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №3219 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і ...

Понеділок, 20 Грудня 2021
12:00

Частині пенсіонерів виплатили забагато пенсії, доведеться повернути

В Україні частина пенсіонерів не повідомляє про своє працевлаштування та отримує зайві виплати. Після звірки їм доведеться повернути частину ...

Вівторок, 01 Лютого 2022
15:08

Швидкі не приїжджають, лікарі не приймають: Ірпінці скаржаться на медзаклади

Ірпінці скаржаться на те, що в місцевих медичних закладах їх відмовлялися приймати. Про це пишуть в ірпінських групах. «Скажіть, як зараз ...

Неділя, 03 Квітня 2022
17:15

Щоб померли на порозі дому: рашисти залишили «мухи» на дверях ірпінчан

{:uk}Російські окупанти залишали на дверях будинків ірпінчан вибухові «сюрпризи», щоб при поверненні до рідного дому господарі загинули. Про ...