fbpx
Новини, Слайдер

Держава надасть грошову допомогу українцям, які вимушено перемістились: кому, скільки, як?

Понеділок, 21 Березня 2022 | 18:29

Внутрішньо переміщені особи, які змушені були покинути місце постійного проживання у зв’язку з широкомасштабним вторгненням Російської Федерації в Україну, отримають допомогу на проживання від держави у розмірі 3000 гривень на кожну дитину або людину з інвалідністю, та у розмірі 2000 гривень на кожну іншу особу. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства соціальної політики України.

Хто отримає допомогу

  • Допомогу отримають люди, які перемістилися з тимчасово окупованої території у Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, а також з територій активних бойових дій, які визначені в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 р. № 204, і отримали довідку про перебування на обліку внутрішньо переміщених осіб.
  • Допомогу автоматично, без додаткового звернення, отримають також внутрішньо переміщені особи, які станом на 1 березня 2022 року отримували щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505.

Як надаватиметься допомога

 

Допомога надаватиметься у таких розмірах:
• для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень на місяць,

• для інших осіб – 2000 гривень на місяць.

Виплата допомоги здійснюється через Ощадбанк на банківський рахунок (за стандартом IBAN), який отримувач вказав у заяві на допомогу.

Допомога надається щомісячно з місяця звернення на весь період введення воєнного стану плюс однин місяць після його припинення чи скасування.

Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану.

Виплата допомоги внутрішньо переміщеним особам не здійснюється за ті місяці, у яких вони відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505 отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Як отримати

 

  • Перше, що потрібно зробити, якщо інформації про людину ще немає у Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, – це стати на облік як внутрішньо-переміщена особа та отримати відповідну довідку.
  • Наступним кроком – необхідно подати заяву на отримання допомоги на проживання.
  • Заяву з наступного тижня можна буде подати до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад, уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг.

«До кінця тижня необхідні зміни будуть внесені до програмного забезпечення, також за цей час налагодимо диференціацію розмірів виплати в залежності від категорії особи, яка звертається. Отже, вже з початку наступного тижня можна звертатись з заявами на отримання допомоги», – поінформувала Міністр соціальної політики України Марина Лазебна.

Також після необхідних доопрацювань подати заяву можна буде через програмні засоби Порталу Дія. Орієнтовно доопрацювання буде завершено до кінця місяця.

«Зараз ми очікуємо, що за наданням допомоги на проживання звернуться близько 2 мільйонів людей, які були змушені покинути свої домівки через активні бойові дії. Це мами з дітьми, літні люди, люди з інвалідністю, які мають при собі одну валізу речей. Їм потрібна всебічна допомога. Тому ми запропонували, а уряд погодився з нашою пропозицією в своєму рішенні, щоб розмір отриманої допомоги на проживання не враховувався при обчисленні сукупного доходу сім’ї при наданні всіх інших видів соціальних допомог, які надаються з урахуванням доходу. Також ця допомога на проживання не в податком на доходи фізичних осіб. Хто переїхав з небезпечних населених місць, та потребує допомоги, реєструватись як внутрішньо переміщені особи і звертатись за допомогою. Кому допомога не потрібна, хто не втратив роботу і може забезпечувати себе самостійно на новому місці, поступати згідно того, що Вам підказує совість», – зазначила Марина Лазебна.

Отримуйте ще більше цікавих та оперативних новин – підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook та на Telegram-канал.
Четвер, 17 Лютого 2022
15:30

Майже 500 нових робочих місць з’явиться у Київській області

На Київщині триває реалізація програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво», завдяки якій забезпечити робочими ...

Середа, 30 Березня 2022
13:24

Понівечений Ірпінь: розповідь волонтера

« Дивіться, Ви вже піднялися на 5-ту сходинку. Так і на олімпіаду вже можна їхати. - Ой, мені сімдесять. Куди вже... - Розумію, що тре ще ...

Вівторок, 16 листопада 2021
13:00

В Ірпені відбудеться інтелектуальна гра QUIZ

2 грудня 2021 року під гаслом  «Literature Quiz IRPIN» (Ірпінь. Україна. Світ) в онлайн-режимі відбудеться традиційний інтелектуальний турнір ...

Вівторок, 14 Грудня 2021
11:22

Ірпінська ліцеїстка перемогла в Національному конкурсі учнівських подкастів і відеосюжетів

Учениця Ірпінського ліцею інноваційних технологій Валерія Іванова увійшла в число 12 переможців першого Національного конкурсу учнівських ...