fbpx
Здоров'я, Слайдер

Для чого потрібна бустерна доза проти COVID-19: роз’яснення МОЗ

П’ятниця, 14 Січня 2022 | 18:00

Для чого потрібна бустерна доза вакцини проти COVID-19? Про це на своїй сторінці у фейсбук роз’яснив Ігор Кузін заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар.

«За даними досліджень, ефективність будь-якої вакцини з часом зменшується. Також з’являються нові штами коронавірусу, зокрема «Омікрон», – написав Ігор Кузін.

  • Бустерна ж доза допомагає поновити ефективність вакцин проти COVID-19, симптоматичного захворювання на COVID-19, госпіталізації та смерті внаслідок цієї хвороби.
  • Рекомендовано робити «бустер» мРНК-вакцинами, адже, за даними наявних досліджень, вони демонструють найкращі результати незалежно від того, яким вакцинами був зробленим базовий курс.
  • Зокрема, препринт нерецензованого британського дослідження свідчить, що ефективність двох доз вакцини проти варіанту «Омікрон» швидко знижується. Водночас, саме після бустерної дози захист відновлюється.
  • Наразі в Україні бустерну дозу можуть отримати повнолітні, які завершили базовий курс щеплення понад 6 місяців тому. Оптимальний термін введення «бустеру» від 6 до 9 місяців.

Ігор Кузін, закликає не зволікати із отриманням як і базового курсу вакцинації, так і «бустеру», адже це єдина можливість вберегтись від небезпечних наслідків коронавірусної хвороби. Це критично важливо для літніх людей та людей із супутніми хворобами, адже в разі інфікування, базовий курс щеплення допоможе зберегти їхні життя, а бустерна доза допоможе поновити захист.

 

П’ятниця, 02 Липня 2021
15:20

З Ірпеня до Києва прокладуть монорельс

З Ірпеня до Києва планують збудувати монорельс. Про це заявив голова інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк. За його словами, лише ...

Четвер, 25 листопада 2021
16:07

Помер колишній мер Києва Олександр Омельченко

Президент Ліко-Холдингу Ігор Лисов повідомив про смерть колишнього міського голови Києва Олександра Омельченка. «Сьогодні не стало ...

Вівторок, 22 Червня 2021
9:18

Знову без світла! Список вулиць

За інформацією компанії «ДТЕК Київські регіональні електромережі» в Ірпені відключать світло за такими адресами: 22 червня- вул. ...

Вівторок, 26 Жовтня 2021
9:00

В Україні з 1 листопада вводять нові ПДР: повний список змін

З 1 листопада 2021 року в Україні вводяться нові правила дорожнього руху. Про це повідомляється у постанові КМУ. Змін у ПДР України дуже ...