fbpx
Здоров'я, Слайдер

Ірпінські лікарі роз’яснили, як діяти при обмороженні та переохолодженні

П’ятниця, 14 Січня 2022 | 15:00

Ірпінські лікарі роз’яснили, як діяти при обмороженні та переохолодженні. Про це повідомили у пресслужбі Ірпінського центру первинної медико-санітарної допомоги.

У пам’ятці зазначається, що за глибиною ураження розрізняють обмороження чотирьох ступенів:

І ступінь – шкіра стає блідою;
ІІ ступінь – з’являються пухирі, шкіра навколо них синювато-червона;
ІІІ ступінь – часткове змертвіння м’яких тканин;
ІV ступінь – поряд із змертвінням м’яких тканин настає змертвіння кістки.

Наголошується, що при будь-якому ступені обмороження необхідно звернутися до лікаря.

Дії при наданні першої медичної допомоги відрізняються залежно від ступеня обмороження, загального охолодження організму людини, її віку та наявних хвороб.

Перш за все необхідно припинити дію охолодження, зігріти кінцівки для відновлення кровообігу в уражених холодом тканинах. Постраждалого слід якнайшвидше доправити до найближчого теплого приміщення, зняти з нього взуття, верхній одяг, рукавиці й шкарпетки. Одночасно треба викликати швидку медичну допомогу.

При обмороженні І ступеня переохолоджені ділянки тіла необхідно зігріти до почервоніння теплими руками, легким масажем, розтиранням тканиною з вовни, диханням, а потім накласти ватно-марлеву пов’язку.

При обмороженні ІІ–ІV ступенів швидке зігрівання, масаж або розтирання робити не слід. Не можна гріти обморожені кінцівки біля багаття, безконтрольно застосовувати грілки й інші джерела тепла, тому що це погіршує перебіг обмороження. Не потрібно розтирати снігом – кровоносні судини кінцівок можуть постраждати. Слід накласти на уражену поверхню тіла теплоізолюючу пов’язку: шар марлі, товстий шар вати, знову шар марлі, зверху – клейонку або прогумовану тканину. Уражені кінцівки треба зафіксувати за допомогою підручних засобів (шматка дошки або фанери, цупкого картону), які накладають та фіксують поверх пов’язки. Для теплоізоляції можна використовувати ватники, куфайки, вовняну тканину тощо.

Відморожені ділянки тіла не можна змазувати олією, жиром і мазями, при глибокому обмороженні не рекомендується розтирання спиртом. Зігрівання можна проводити за допомогою за допомогою теплих ванн. Температуру води слід поступово підвищувати із 20°C до 40°C протягом 20–30 хвилин. При цьому кінцівку необхідно ретельно відмити милом від бруду. Після ванни та розтирання пошкоджену частину тіла треба висушити (протерти), закрити стерильною пов’язкою й тепло вкутати.

Зігрівання в теплій ванні є ефективним при загальному охолодженні організму легкого ступеня. Початкова температура води має становити 24°C, далі її поступово збільшують до нормальної температури тіла людини.

При середньому або важкому ступені охолодження – з порушенням дихання та кровообігу – людину необхідно швидко відвезти до лікувального закладу.

Понеділок, 27 Квітня 2020
13:21

У травні запустять міжміський транспорт та транспорт у столиці

Міністр інфраструктури Владислав Криклій розповів про відновлення роботи усіх видів транспорту у столиці та Україні. Він зазначив, що з 12 ...

Понеділок, 24 Січня 2022
14:30

США скоротять персонал свого посольства в Україні

Влада Америки ухвалила рішення про скорочення персоналу, який представляє інтереси американців в Україні. Тобто кількість співробітників ...

Вівторок, 21 Грудня 2021
10:30

В Ірпені продовжують облаштовувати сміттєві майданчики закритого типу

Замість старих і занедбаних – сучасні й охайні. В Ірпені на вулиці Квітковій, 2 працівники КП «УЖКГ «Ірпінь» розпочинають будівництво нового ...

Вівторок, 10 Грудня 2019
9:43

Анжелі Макеєвій вночі спалили автомобіль

Сьогодні вночі,  громадській  діячці  Анжелі Макеєвій  спалили автівку. За  словами  Макеєвої, невідомий  підбіг   до  машини,  розбив  скло  ...