fbpx
Здоров'я, Новини, Слайдер

Ірпінські медики розповіли про грип: міфи і реальність

Вівторок, 25 Січня 2022 | 17:00

Ірпінський центр первинної медико-санітарної допомоги опублікував на своєму сайті найпоширеніші міфи про грип , його симптоми та методи лікування.
Отже:
Міф 1: часник та цибуля можуть знезаразити повітря і попередити грип.
Правда: набагато важливіше дотримуватись особистої гігієни, зволожувати повітря та пити багато рідини.
Міф 2: антибіотиками можна вилікуватись від грипу.
Правда: антибіотики не допомагають лікувати вірус. Їх можуть призначати лікарі, якщо є бактеріальне ускладнення хвороби.
Міф 3: можна захворіти на грип через переохолодження.
Правда: єдиний спосіб захворіти на грип і ГРВІ – це контакт з людиною, в якої є вірус. Навіть якщо людина отримала переохолодження, із гарною імунною системою та відсутністю контакту з хворими, вона не захворіє.
Міф 4: якщо людина хворіла один раз у цьому році, то вона не захворіє повторно.
Правда: можливо захворіти ще раз, адже вірус грипу і група ГРВІ включає в себе багато вірусів (наприклад, ротавіруси, риновіруси). Людина може захворіти навіть після щеплення, але щеплення гарантує, що не буде тяжких форм хвороби та ускладнень.
Міф 5: від вакцини можна заразитися грипом.
Правда: ні, не можна, тому що вакцина інактивована.
Міф 6: Дітям не можна робити щеплення від грипу.
Правда: Найбільшу небезпеку грип становить для людей, котрі входять до групи ризику, а це і діти до 5 років. Тому можна і варто робити щеплення від грипу дітям від шести місяців.
«Грип – це гостра респіраторна вірусна інфекція, яка передається повітряно-крапельним шляхом. Грип небезпечний через свої ускладнення(наприклад, пневмонія та ниркова недостатність), тому дуже важливо вчасно встановити діагноз та почати лікування. Основним методом профілактики грипу є вакцинація, а також дотримання гігієни: миття рук, провітрювання приміщення, перебування на свіжому повітрі, загартовування, збалансоване харчування, правильний режим сну та відпочинку. Якщо ж ви захворіли, то не займайтесь самолікуванням, а одразу ж зверніться до лікаря, який може призначити препарат прямої противірусної дії», – підсумували у пресслужбі.

П’ятниця, 11 Лютого 2022
15:05

Термін продовжено: витратити ковідну тисячу відтепер можна протягом 9 місяців

Кабінет Міністрів України розширив програму єПідтримка. Незабаром люди з інвалідністю І та ІІ груп зможуть витратити отримані в межах програми ...

Понеділок, 14 Березня 2022
17:02

З дітьми і тваринами: які документи потрібні українцю для виїзду за кордон

За даними ООН, від початку повномасштабної війни Російської Федерації проти України понад 2,5 млн українців змушені були виїхати за кордон. ...

Субота, 09 Квітня 2022
16:30

Кажуть, що ми «нацисти», а Буча – постановка акторів: Подоляк про абсурдну пропаганду РФ на переговорах

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, який є учасником переговорів з делегацією РФ, розповів, що представники країни-окупанта на ...

П’ятниця, 09 Квітня 2021
12:54

В Ірпені продовжили карантинні обмеження

Про це  повідомив  міський  голова Олександр Маркушин: "Київщина продовжує перебувати у "червоній зоні" за рівнем поширення коронавірусної ...