fbpx
Здоров'я, Новини, Слайдер

Любов під час війни: що відбувається з нашими почуттями

Субота, 26 Березня 2022 | 19:20

Любов визначають як почуття сильної глибокої прихильності, емоційної прив’язаності до конкретної людини або до справи. Психологи стверджують, що під впливом любові ми відчуваємо бажання якомога більше часу присвячувати тим, кого любимо, робити для них щось приємне чи корисне. І від цього самі отримуємо позитивні емоції. Любов будується на симпатії, довірі, позитивних емоціях від можливості почути та самому сказати слова ніжності, отримувати та надавати емоційну підтримку.

У період війни частим є відчуття «замороженості», відчуженості, нездатності відчувати будь-що. Здається, що любов притупилася. Захисні реакції організму роблять нас більш чутливими до життєво важливих звуків, запахів, зорових подразників, тоді як інші відчуття та емоції відходять на другий план. Здається, що немає співчуття до інших, знижується пристрасть до партнера.

Однак, любов – не лише пристрасть, не лише бажання отримувати сексуальне задоволення. Любов пов’язана з цінностями, які в час війни сприймаються гостріше. У час, коли захисники цілодобово боронять країну, мирне населення живе у ситуації невизначеності та під загрозою обстрілів, всі конче потребують хоча б мінімальної стабільності. У цій ситуації любов створює той мікросвіт, у якому є відчуття довіри, внутрішньої опори. Відчуття стабільності та контролю цього мікросвіту дають наснагу до боротьби, волонтерства, рутинних справ, ресурсів для виживання у бомбосховищах.

Любов – це ще й відповідальність. Загострення почуття любові активує потребу «бути корисним», спонукає турбуватися про найрідніших чи навіть незнайомих людей, відчувати вдячність за турботу з боку партнера.

Війна загострює й відчуття моменту: усвідомлення того, що завтра може не бути підсилює цінність любові та страх її втратити. Одруження в цій ситуації – це не лише прагнення скріпити почуття й відчути впевненість у партнері, а й своєрідний крок у майбутнє і сигнал про те, що життя продовжується. Війна закінчиться і повернеться нормальне життя. Небезпека дозволяє чіткіше побачити найважливіше у стосунках, спонукає до їхнього збереження.

Мінімальними знаками любові зараз можуть бути:

  • смайлик у повідомленні
  • лагідне кодове слово, значення якого зрозуміє тільки кохана людина
  • звичне, але вкрай важливе зараз питання: як ти?
  • обійми, поцілунок
  • чашка гарячого чаю

Такі «дрібнички», які нагадують про мирне стабільне життя, можуть стати опорою у нестабільних умовах і зберегти сили для прийняття важливих рішень.

Нагадаємо, з початку повномасштабної війни в Україні побралися понад 15 тисяч пар.

Термінові, важливі і перевірені повідомлення про російсько-українську війну та інші події міста та Приірпіння читайте на нашій сторінці у Facebook та у  Telegram-каналі.

Четвер, 04 Березня 2021
13:18

За добу на Київщині – 423 випадки COVID-19, померло 6 хворих

​​За даними Київської облдержадміністрації, протягом доби COVID-19 діагностували в 423 жителів області, померло 6 хворих. Були госпіталізовані ...

П’ятниця, 29 Квітня 2022
9:00

В Ірпені розпочали ремонти об’єктів критичної інфраструктури

В Ірпені розпочали ремонти об’єктів критичної інфраструктури. Про це повідомив Голова Київської облдержадміністрації Олексій Кулеба на своїй ...

П’ятниця, 01 Квітня 2022
18:40

З 1 квітня розмитнення авто для українців стає безкоштовним

З метою забезпечення роботи економіки України під час війни майже весь імпорт звільнили від податків та зборів. Це поширюється і на ...

Середа, 10 Червня 2020
9:40

Ірпінці пікетують під Кабміном (відео)

Сьогодні, 10  червня,  мешканці Ірпеня пікетують під Кабміном  за повернення  Ірпеню регіонального  центру. Наразі,  за попереднім  рішенням,  ...