fbpx
Новини, Слайдер

Мешканець Ірпеня довірив свою історію Музею «Голоси Мирних»

Субота, 25 Червня 2022 | 14:00

Житловий комплекс в Ірпені «Річтаун», а це близько тисячі квартир, потрапив під обстріли російських військ у березні 2022 року. Роман Могилянець, голова ОСББ, залишався на території ЖК, допомагаючи людям та документуючи події.

З першого ж дня місто зазнало бомбардувань: люди панікували, ховалися в підвалах. Роман вивозив містян — набирав у транспорт та на високій швидкості віз до мосту, за яким був шлях до безпеки. На його очах під мінометним обстрілом загинули мати та дитина — не добігли до машини. Їх поховали у парку, який називається «Мама».

Ризикуючи життям, Роман евакуював тварин. Удома в сусіда залишився хом’як, улюбленець маленької дитини. Намагаючись допомогти, Роман поклав тваринку до кишені та пішов через місто пішки. Під обстрілами він падав на інший бік, щоб тільки донести хом’ячка… Це був важкий шлях, але обидва залишилися живі.

Мешканець Ірпеня каже, що наразі люди в місті мають спільну мету — максимально відбудуватися до зими, щоб у домівки поверталося життя. Він упевнений: не можна забувати те, що відбулося. Та треба допомагати один одному, адже саме у єднанні — сила українського народу.

«Коли ми об’єднуємось, ми стаємо силою, яку неможливо перемогти. За нами все одно буде перемога — не сьогодні, то завтра. Все буде Україна!», — каже чоловік.

Дивіться та слухайте його історію за посиланням.

Свою історію Роман розповів Музею 2Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Це найбільший у світі архів історій мирних жителів нашої країни, які стали жертвами або свідками війни. Архів Музею налічує вже понад 20 тисяч історій з перших вуст, які було зібрано з 2014 року.

Термінові, важливі і перевірені повідомлення про російсько-українську війну та інші події міста та Приірпіння читайте на нашій сторінці у Facebook та у  Telegram-каналі.

Джерело: Сегодня

Вівторок, 08 Грудня 2020
11:47

Без газу та води: жителі ЖК “Green yard” і “Барвиха” влаштували мітинг

В Ірпені жителі житлового комплексу “Green Yard” зібралися на мітинг біля Ірпінської міської ради. Кілька років люди мешкають у холодних ...

П’ятниця, 18 Березня 2022
9:39

Олександр Маркушин: у війну красти не можна, у війну треба воювати за країну (відео)

Ірпінський міський голова Олександр Маркушин у своєму відеозверненні до громади розповів, що у місті продовжують ловити мародерів (відео). За ...

П’ятниця, 27 листопада 2020
14:07

Оголошена дата наступної сесії в Ірпінській міській раді

Сьогодні, 27-го листопада, під час сесійного засідання Ірпінський міьский голова Олександр Маркушин повідомив про те, що у вівторок, 1 грудня, ...

Четвер, 01 Квітня 2021
11:00

Фіскальний університет Ірпеня опинився серед кращих вишів рейтингу ЗМІ та роботодавців

Ірпінський Університет державної фіскальної служби України (УДФСУ) потрапив до рейтингу кращих закладів вищої освіти за версію журналу ...