fbpx
Новини, Слайдер

Митрополит Епіфаній освятив знаковий хрест для Софії Київської

Вівторок, 26 Липня 2022 | 16:15

Митрополит Епіфаній освятив знаковий хрест для Софії Київської. Новий триметровий хрест був виготовлений коштом вірянина Церкви Юрія Соколова та його сім’ї. Вага хреста 100 кг.

Звертаючись після освячення хреста до присутніх Митрополит Епіфаній зауважив, що воно звершується напередодні Дня вшанування пам’яті великого рівноапостольного князя Володимира і чергової річниці Хрещення Руси-України.

«До того ж в цьому році поруч з цими святами ми будемо вперше відзначати і День державності України. Це невипадково. Ми маємо славетну історію, яку повинні знати і добре пам’ятати. Бо ми живемо в час гібридної війни, коли агресор застосовує всі методи, щоби знищити нашу державність, знищити нас як окрему націю. Ця війна триває не останніх 5 місяців, не останніх 8 років — вона триває вже декілька століть. І на долю нашого покоління випало цю війну завершити», — зазначив Предстоятель.

Він висловив щиру подяку всім тим, хто долучався до спорудження нового хреста, який буде прикрашати славетну Софію Київську надалі.

«Ми віримо, що це хресне знамення буде відганяти всяке зло від нашого Києва. Бо ми знаємо, що кілька місяців тому сталося чудо: Господь відкинув нашестя ворогів від Києва, вони відійшли. Це наша Матір Небесна, Молитовниця-Оранта, Яку ми вшановуємо, покривала нас Своїм омофором і відігнала від нашої столиці, від нашого духовного центру ворогів, які намагалися нас поневолити, — сказав Митрополит Епіфаній.

Митрополит Епіфаній та генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська висловили щиру подяку всім, хто долучився до спорудження нового хреста, який буде прикрашати славетну Софію Київську надалі.

Коли у Києві під час страшного буревію 18 січня впав хрест із Софії Київської, багато людей казали, що це злий знак. Водночас у перші дні березня, коли Київ тримав оборону, на Софіївський собор підняли та поставили хрест.

Джерело: Вечерній Київ

Неділя, 03 Квітня 2022
11:28

Олександр Маркушин: мародери Ірпеня відповідатимуть по закону і додатково розбиратимуть завали міста

{:uk}В Ірпені розробили план дій, за яким патрулюватимуть місто та виявлятимуть мародерів. Про це повідомив Ірпінський міський голова ...

П’ятниця, 08 Квітня 2022
10:15

Бомбити Ірпінь наказав генерал родом із Черкащини, в той час його родичі перебували у Бучанському районі

{:uk}Російський генерал-майор, який віддавав накази про бомбардування Києва та Ірпеня, виявився родом із Черкаської області. І в Україні в ...

Середа, 24 листопада 2021
9:00

Ірина Коляденко: люди до цих пір вітають мене і кажуть, що пишаються мною

Борчиня та Олімпійська чемпіонка Ірина Коляденко поділилася, що її впізнають на вулицях, підходять, вітають і кажуть, що пишаються нею. Про це ...

Неділя, 01 Травня 2022
11:33

Італійський фонд Cesvi виділить 500 000 євро на відновлення Бучі та допоможе Ірпеню

{:uk}Італійська гуманітарна організація Cesvi виділяє перші пів мільйона євро на відновлення української Бучі і планує зібрати більше завдяки ...