fbpx
Освіта, Слайдер

Нове меню в школах: у парламенті назвали ризики

П’ятниця, 14 Січня 2022 | 19:00

У зв’язку з реалізацією в навчальних закладах України реформи шкільного харчування відповідальні органи державної та місцевої влади мають зосередити всю увагу на цьому питанні та не допустити збоїв в організації харчування дітей, а також зловживань у сфері. Таку думку висловила народна депутатка України, членкиня групи «Партія «За майбутнє» Ірина Констанкевич.

За словами Ірини Констанкевич, це, безперечно, позитивна подія, яка органічно вписується та доповнює кроки останніх років із реформування сфери освіти. Як зазначила народна депутатка, найголовніше на перших етапах впровадження реформи – не допустити збоїв в організації харчування дітей на місцях та можливих зловживань.

«Зараз дуже відповідальний період. По-перше, відповідальні органи влади мають надзвичайно уважно відслідковувати процес та не допустити припинення харчування. Попри певний перехідний період, не всі заклади та постачальники послуг виявилися готовими то впровадження реформи харчування. Із регіонів надходить інформація, що частині закладів подане ними оновлене меню не затверджене Держпродспоживслужбою, зокрема, через невідповідність новим вимогам. Важливо, щоб відповідні органи влади максимально допомогли школам розібратися в нових вимогах та якнайшвидше перейти на оновлене дитяче харчування», – зазначила Ірина Констанкевич.

Другим важливим моментом, на який, за словами представниці групи «Партія «За майбутнє», слід звернути особливу увагу, є попередження та протидія можливим зловживанням, ризик яких у перехідний період зростає.

«Ідеться не лише про якісь відверто корупційні оборудки. Хоча й про них також. Адже під час перехідних періодів у окремих громадян завжди зростає спокуса половити рибку в каламутній воді. Але цілком імовірні випадки, коли тендери чи закупівлі будуть блокуватися постачальниками, які програли. А діти залишаться голодними. Кілька років тому в Маневицькому районі мого округу була саме така ситуація, і ми довго боролися з однією фірмою, яка через судові позови заблокувала організацію харчування в школах району. І такі випадки не поодинокі в масштабах України. Тому і правоохоронні органи, і органи держвлади мають нині дуже уважно стежити, що відбувається з організацією дитячого харчування у зв’язку з реформою», – сказала народна депутатка.

Третім важливим моментом, за її словами, є якість харчування.

«Нові вимоги потребують більш уважного контролю за якістю продуктів. Можливо, що не всі, навіть перевірені постачальники зможуть своєчасно зорієнтуватися і запропонувати продукцію, яка відповідає посиленим вимогам до харчування. З’являться і нові постачальники, яким потрібно буде доводити якість продукції. Насамкінець, важливо також, щоб у процесі впровадження реформи не ігнорувалися думки вчителів і батьків. Тобто тих, хто безпосередньо бачить, як сприймаються школярами новації, чи подобається дітям їжа. Адже нам не потрібні зміни просто заради змін. У центрі уваги мають бути дитина, її здоров’я та її інтереси. Це справді складний період, який потребує великої уваги всіх, хто причетний до організації харчування дітей. Але якщо ми його гідно пройдемо, зможемо бути впевнені – наші дітки будуть і ситими, і здоровими», – зазначила Ірина Констанкевич.

Джерело: zamajbutne.com.ua

П’ятниця, 13 Грудня 2019
11:19

Відтепер ірпінський університет Фіскальної служби переходить в управління Мінфіну. Що зміниться?

Кабінет міністрів передав в управління Міністерства фінансів Університет Державної фіскальної служби. За словами держсекретаря Мінфіну ...

Вівторок, 21 Січня 2020
15:15

Працівникам Ірпінської міськради правоохоронці оголосили про підозру

В листопаді минулого року міськрада Ірпеня залишилася зачиненою у приймальний день громадян. Її співробітники бойкотували роботу. За даним ...

Понеділок, 15 Червня 2020
9:03

“Європейська солідарність” збирає підписи на підтримку Ірпінського району

Активісти Європейської Солідарності Приірпіння проводять збір підписів до Верховної Ради України за майбутній укрупнений район з ...

Неділя, 14 Березня 2021
13:28

Київську обласну організацію «Слуги Народу» очолив Андрій Мотовиловець

Члени Київської обласної організації політичної партії «Слуга Народу» на позачерговій конференції обрали головою народного депутата Андрія ...