fbpx
Новини, Слайдер

Пекли і роздавали хліб під обстрілами: історія працівників магазину в Ірпені

Неділя, 26 Червня 2022 | 16:15

Без води, світла і доступу до продуктів під час окупації в Ірпені. Окупанти розгромили всі магазини. В одному з них залишились кілька місцевих, аби готувати для земляків їжу. Як під постійні звуки вибухів ірпінчани рятували цивільних від голоду, дізнавалася кореспондентка «5 каналу» Оксана Паращак (відео).

З неба гатила авіація, навколо ходили російські військові, а він залишався в центральному магазині міста. В супермаркеті Ірпеня охоронець Віталій з трьома колегами прожив усю окупацію. З 24 лютого магазин відчиняли щодня бодай на три години, аби місцеві могли купити їжу. Так тривало десять днів.

«Працювали до останнього, вже коли покупці забігли, кажуть, що танки тут на повороті. Кажу: «Все, виходьте, виходьте, зачиняємося». Вже міни, вже розривалось. Не було їм навіть бігти куди. Вони знали, що їхні домівки вже розбомблені. Сказали, мости всі підірвані. Як керівник охорони я не міг піти. Я хіба би останній вийшов», – каже начальник охорони магазину Віталій.

Тоді-то в магазині їх залишилося четверо: Леся, Наталя, Віталій і Василь. Без світла не працювали холодильники, тож поки харчі не зіпсувалися, їх хутчіш роздали місцевим. Вони приходили сюди під обстрілами, аби взяти бодай щось поїсти. Через кілька днів Леся з Наталею із залишків борошна почали пекти хліб. Води не було взагалі, тож випічку рятувала мінералка з полиць магазину.

«З усіх сторін: ТРО, люди, каністрочки, баночки, що в кого було вони привозили і привезли нам муку. Вищого сорту було трошки, то ми її змішували і випікали отакі батони, бо вони швидше підходили, швидше замішувались і випікаються швидше. Виробляли все руками, тому що палива в нас було тільки на випічку хліба», – розповідає адміністраторка магазину Наталя.

Ті, хто жив неподалік, сповіщали містянам про доступну їжу. А тим, хто дістатися до центру не міг, випічку розвозили.

«Літні люди, в них не було вдома запасів, що вони могли прожити цей місяць. По району міг пройти декілька кілометрів, кого зустріну, десь в мене були знайомі, що я міг їм сказати. Тут були постійно обстріли – це можна було перебіжками під парканами, під будівлями», – пригадує житель Ірпеня Євгеній.

Усі магазини, які були в місті, окупанти розграбували. Хліб, який тут випікали, рятував не лише цивільних, а й тероборонівців.

«Ти поїв тієї самої юшки, уже через 15 хвилин ти хочеш їсти, а коли з хлібом поїв, то вже ситий. Завозив там, де хліба треба було. У нас крихта хліба на вагу золота. Приїхав, уже все порозвозив, там собі на вечір взяв у підвал на 10-15 людей», – зауважив тероборонівець Володимир. Дружина Володимира Таня додає: «Я просто думаю, живий він чи не живий. Чую, починають сильно стріляти, і чекаю, вернеться мій Вовчик чи не вернеться».

Величезний магазин у самому центрі міста не міг залишитись непомітним для окупантів.

«Чекай вночі, якщо зараз не відчиниш. Якось виходжу, проходжу через касу, дивлюсь, а там 5 чи 6 людей йшло. До нас як наші хлопці приїжджали, то там жовта пов’язка, блакитна там була, а там, дивлюся, без пов’язок і така форма, ця, салатно-зелена, я зразу зрозумів, що це «русскіє». Вони йшли через дорогу, а дівчата якраз канапки робили. Я думаю, нас застелять, а дівчата…», – зауважив начальник охорони магазину Віталій.

На щастя, все минулося залякуванням: російські військові в магазин так і не зайшли. А ось машина, якою в магазин доставляли борошно і дизель. Необхідне тероборонівці везли оцим мостом – єдиним шляхом з Києва. Аби було на чому спекти хліб, військові їхали під обстрілами, поки на цій будівлі сидів ворожий коригувальник.

«Він пішохідний, він не призначений, щоб тут їздити машинами. Тут був просто прохід на метр-півтора. Оці покришки, оцей пісок я все накидав, це вже люди зробили більший ракурс виїзду. Він як, будем казати, дорога життя. Через залізяку, на Коцюбинське на шиномонтаж. Там нас мої бойові побратими зустрічали, передавали те, що потрібно для потреб міста Ірпінь», – підсумував тероборонівець «Ганц».

Ніхто з тих, хто годував місто в окупації, не вважає себе героєм. Дивитися в очі смерті було страшно, та більше боялися не втримати Ірпінь. Й донині місцеві приходять сюди сказати «дякую».

Термінові, важливі і перевірені повідомлення про російсько-українську війну та інші події міста та Приірпіння читайте на нашій сторінці у Facebook та у  Telegram-каналі.

П’ятниця, 11 Вересня 2020
11:15

В Ірпені терміново скликають Антивірусний штаб

Через   підвищення рівня  зараженості  вірусом  SARS-CoV-2 в  Ірпені  місцева  влада  б'є тривогу та невідкладно скликає  Антивірусний  штаб.  ...

П’ятниця, 13 Березня 2020
10:09

В Ірпені вибухнув трансформатор. Кілька будинків знеструмлені

Сьогодні вночі, 13 березня,  в Ірпені вибухнув трансформатор. Внаслідок, ЖК «Синергія», ЖК «Затишний», ЖК «Фортуна», ЖК «Позитив», ЖК «Гранд ...

Вівторок, 11 Січня 2022
12:00

Минулої доби в Ірпінській МТГ виявили 10 ковід-хворих

10 січня 2022 року в Ірпінській МТГ підтвердили 10 випадків захворювань на коронавірусну хворобу COVID-19. Про це повідомили у пресслужбі ...

Понеділок, 21 Грудня 2020
15:15

Ірпіньводоканал збільшує тарифи на воду на 15%

«Ірпіньводоканал» попереджує ірпінчан про збільшення тарифів на водопостачання. КП «Ірпіньводоканал» повідомив, що 16.122020 року на ...