fbpx
Новини, Україна

Підвищення цін на газ продовжується

Вівторок, 03 листопада 2020 | 11:31

“Нафтогаз” підвищив ціну на блакитне паливо з 4,7 до 6,33 грн за кубометр (тариф місячний). Для тих, хто хоче купити газ відразу на рік, замість 5,24 доведеться платити 6,45 грн за куб (ціни вказані з урахуванням ПДВ).

Окремо також доведеться платити і за розподіл блакитного палива.

У той же час  в Україні з 1 серпня можна вибирати постачальника газу. Зазначені тарифи будуть діяти для тих українців, хто купує блакитне паливо у газопостачальної компанії “Нафтогаз”.

Раніше “Нафтогаз України” підвищив ціну газу для виробників тепла в жовтні. Вона становитиме 5,37 грн за кубометр, що на 24,4% більше за вересневу вартість – 4,32 грн. Таким чином вартість опалення вже найближчим часом може підвищитися на 19,5%.

Тарифи на газ в Україні.

Складова газу в тарифах на тепло і гарячу воду – 70-80%. Платіжки за газ для більшості українців займають значну частину в загальних витратах на комуналку. Так, близько 70% – вартість опалення, решта – гаряча вода, електроенергія, холодна вода і газ.

Якщо раніше тариф на газ встановлювався відразу на опалювальний сезон, то зараз вартість блакитного палива може змінюватися щомісяця.

“Зараз маємо другий опалювальний сезон, коли ми заходимо, не знаючи тариф на газ. Немає довгострокового прогнозу”, – пояснив директор Асоціації “Енергоефективні міста України” Святослав Павлюк. Разом з тим ще минулого року Кабмін прийняв постанову, яка дозволяє змінювати тарифи на тепло без довгої процедури узгодження. Якщо раніше, щоб підвищити тариф на тепло, потрібно було витратити від двох до чотирьох місяців, то зараз зробити це можна в тому ж місяці.

Фактично вартість опалення для українців буде змінюватися щомісяця. Судячи з нинішнього підвищення ціни “Нафтогазом”, вартість опалення може підвищитися на 19,5%.

Середа, 27 листопада 2019
13:16

Новий голова КОДА звільнив свого заступника

Відповідне розпорядження 25 листопада підписав очільник Київської обласної державної адміністрації Олексій Чернишов. Звільнення ...

Вівторок, 19 Жовтня 2021
9:00

Під Ірпенем відбувся Кубок України з мотокросу

На мототрасі Спортивно-технічного клубу «Сона», що знаходиться між Ірпенем та Бучею, відбувся Фінал особисто-командного Кубку України з ...

Субота, 15 Січня 2022
16:20

У ВНЗ Київщини планують впроваджувати спеціальний функціонал «Дія. Шерінг»

У вищих навчальних закладах Київщини планують впроваджувати спеціальний функціонал «Дія. Шерінг». Про це повідомили у пресслужбі Київської ...

Субота, 25 Грудня 2021
10:30

В Бучанській ДЮСШ відбулися змагання з баскетболу

В Бучанской ДЮСШ состоялись соревнования по баскетболу 3×3 (стритбол). Об этом сообщили в пресс-службе Бучанского городского совета. Как ...