fbpx
Новини, Слайдер, Україна

Подвійне громадянство в Україні: проти – 48% українців, 24% підтримують

П’ятниця, 03 Грудня 2021 | 14:00

48% опитаних українців не підтримують ідею запровадження подвійного або множинного громадянства в Україні, водночас 24% підтримують таку можливість. Як передає Укрінформ, про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 22 жовтня по 12 листопада.

За даними опитування, 24% респондентів висловлюються за можливість запровадження подвійного (множинного) громадянства для всіх країн без винятків. 11% опитаних підтримують цю ідею, якщо подвійне громадянство буде дозволено лише з країнами-членами Євросоюзу і НАТО, 7% можуть підтримати запровадження такого громадянства з усіма країнами, окрім Росії. При цьому майже 5% респондентів виступають за подвійне громадянство лише з колишніми республіками СРСР. Не змогли визначитися з відповіддю всього 5% опитаних.

Найбільшу підтримку ідеї подвійного (множинного) громадянства висловили 33% респондентів зі східного макрорегіону; 42% респондентів віком 18-29 років; по 29% респондентів, які можуть дозволити собі купити коштовні речі та серед тих, хто може дозволити купити собі майже все, що хоче; 29% серед тих, хто виїздив за кордон протягом 2017-2021 років.

Найбільш категорично проти ідеї подвійного (множинного) громадянства виступили 55% респондентів із західного макрорегіону; більшість респондентів віком старше 30 років та молодше 70 років: 51% серед опитаних віком 30-39 років, 53% серед опитаних віком 40­-49 років, 55% серед опитаних віком 50–59 років, 52% серед опитаних віком 60-69 років. Також категорично проти ідеї подвійного (множинного) громадянства висловились 53% опитаних, яким грошей вистачає на їжу, але купувати одяг вже важко; 51% серед тих, хто не виїжджав за кордон протягом останніх чотирьох років.

Загальнонаціональне дослідження було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення Інституту центральноєвропейської стратегії у рамках спецпроєкту Re:Open Zakarpattia. Опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера; computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів у всіх областях України, окрім територій, які тимчасово не контролюються владою України, – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. В результаті польового етапу було зібрано 2003 анкети. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників близьких до 50%, 2,1% — для показників близьких до 25%, 1,5% — для показників близьких до 10%. Як повідомляв Укрінформ, 2 грудня у Верховній Раді були зареєстровані президентські проєкти законів: «Про внесення змін до Закону України «Про громадянство України», що покликаний забезпечити правову визначеність ставлення держави до українських громадян, які мають громадянство (підданство) інших держав; «Про запобігання та протидію загрозам національній безпеці України у сфері громадянства», що визначає правові та організаційні засади функціонування системи декларування громадянами України наявності громадянства інших держав або перебування у процедурі набуття чи припинення громадянства (підданства) іноземної держави; «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України (щодо відповідальності за порушення законодавства у сфері громадянства)»; «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо запобігання та протидії загрозам національній безпеці України у сфері громадянства»; проєкт Закону «Про внесення змін до статті 570 Митного кодексу України щодо запобігання та протидії загрозам національній безпеці України у сфері громадянства».

Середа, 29 Грудня 2021
18:00

Бучанці перемогли на XVI Всеукраїнському конкурсі-фестивалі «Chaban Fest – 2021»

Бучанський хореографічний колектив «Фантазія» переміг на XVI Всеукраїнському конкурсі-фестивалі «Chaban Fest - 2021». Про це повідомили у ...

Середа, 18 листопада 2020
13:05

Результати брифінгу Максима Степанова за 18 листопада

За минулу добу зафіксовано 12 496 нових випадків коронавірусної хвороби. Зростає кількість важких хворих та госпіталізацій. COVID-19 викрив ...

Вівторок, 05 Квітня 2022
12:08

Буча та Гостомель отримає модульні будинки для постраждалих під час війни

{:uk}До Бучі, Гостомеля та інших міст Київщини відправили 18 модульних будинків для людей, чиє житло постраждало через війну. Про це повідомив ...

Четвер, 21 Квітня 2022
16:20

Як виглядає ірпінський «Чемпіон» після окупації?

Стало відомо як виглядає Ірпінський центральний міський стадіон «Чемпіон» після окупації. Про це повідомили у пресслужбі Управління освіти і ...